PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika mattbat_

obrazek
Na skrzydłach
,
Zacznijmy od tego, że gra ma świetne wydanie do jakiego przyzwyczaili nas w Stonemaier Games - wiesz za co płacisz! Sama gra mimo bardzo prostych zasad i niedużej ilości akcji do wyboru w swojej turze, oferuje nam ciekawą i często mózgorzerną rozgrywkę - szczególnie w końcowych rundach. Nie jest to euro na wiele godzin, gdzie każda nieprzemyślana decyzja może nas przybliżać lub oddalać od zwycięstwa. Dostajemy tu porządną rozgrywkę z ciekawym tematem (który nie przeszkadza w rozgrywce), którą możemy zamknąć nawet w 40 min. na 2 graczy, co jest ogromym plusem! Regrywalność stoi na wysokim poziomie, ze względu na prawie 200 kart różnych ptaków, cele indywidualne jak i grupowe. Rózne sposoby punktowania oraz 2stronną planszetkę punktacji za cele grupowe - to wszystko składa się na świetny tytuł do grania ze znajomymi jak i rodziną - Polecam serdecznie grę!

obrazek
Terraformacja Marsa
,
Zdecydowanie mój osobisty numer 1 w kolekcji!

Widzę jedynie dwa minusy tej gry:
1. Przeciętne wydanie gry (można to naprawić po części dodatkowymi elementami jak planszetki czy znaczniki 3D)
2. Często wystepujący paraliż decyzyjny, szczególnie grając z ludźmi lubiącymi rozmyslać o historii papieru, patrząc na karty

Poza w/w aspektami, gra jest genialna! Zasady są dość proste i po przeczytaniu instrukcji / obejrzeniu zasad na YT na kanale wydawcy, raczej nie powinnismy miec za dużo pytań. Możemy siadać i grać... i to jak grać! Mając na parę kart, kilka zasobów na planszetce można wykonac masę rzeczy. Sama rozgrywka angażuje, pozwala planować i pokazuje to co najlepsze w eurograch! Grając nawet 3 godziny, nie odczuwa sie tego czasu, a na pozór pasjansowy wygląd rozgrywki, ma bardzo fajny poziom negatywnej interakcji między graczami. Ogromna liczba kart, które wzajemnie na siebie wpływają, karty korporacji wprowadzające asymetrycznośc rozgrywki - składają się na ogromną regrywalność. Dochodzące z czasem dodatki jeszcze tylko urozmaicają grę.

Po ponad 20 rozgrywkach daję z czystym sercem 5/5 i polecam do zakupu!