PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika magda82

obrazek
Make'n'Break
,
Zachęcona pozytywnymi opiniami kupiłam grę dla 4,5 -latka. Wśród innych prezentów mikołajkowych, które równocześnie dostał, nie zrobiła na nim wrażenia gdy otwierał pudełko. Ale jak mylne było pierwsze wrażenie. Po objaśnieniu zasad maluch od razu zabrał się do gry i nie skończył zanim nie wykonał wszystkich zadań. Grę zaczeliśmy po swojemu, układając po kolei budowle zaczynając od tych najprostszych. Pochwała była na razie wystarczającą zachętą, ale myślę że wkrótce zaczniemy się mierzyć również z \"czasem\". Podsumowując: bez obaw można kupić ją już 4-latkowi. Wykonanie solidne, reguły proste, uczy precyzji i ćwiczy zdolności manualne dziecka. Można stopniować jej trudność, stosując własne warianty gry.

obrazek
Laleczki
,
Autorom gry należy się 5 za pomysł. Odkąd podarowaliśmy ją 2-letniej córce gra w nią przynajmniej kilkukrotnie w ciągu dnia (bardziej się bawi, bo na razie wariant gry jej nie interesuje). Maluchy zawsze lubią naklejki, ale takie naklejki wielokrotnego użytku to jest coś :) Gra wykonana ładnie i na razie wytrzymuje intensywne używanie. Po kilku zabawach jednak czuję się mały niedosyt jeśli chodzi o zestaw ubrań. Ubierając jedną z laleczek w ciepłe ubranka, tzn sweterek, szalik, czapkę i ciepłe buty moja córka zapytała: \"a gdzie kurteczka?\". Gra uczy zasad ubioru, a także doskonale uczy dokładności i precyzji w zadaniach manualnych.

obrazek
Domino kolory
,
Moja 2-letnia córka dostała domino w prezencie. Po otworzeniu pudełka byliśmy mile zaskoczeni wykonaniem produktu. Duże, mocne kartoniki z \"soczystymi\" obrazkami od razu się spodobały obdarowanej. Jeśli nawet na początku były jakieś trudności z rozpoznawaniem kolorów, to po kilkukrotnym użyciu córka nie miała już problemów. Gra w parach na razie jej nie idzie, bo nie akceptuje jeszcze zasad najpierw Ty, potem Ja, lecz układanie węża sprawia jej wielką frajdę. Świetna pozycja do wprowadzenia dziecka w świat gier.