PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika kuroiart

obrazek
Pandemic (edycja polska)
Moim zdaniem najlepsza gra kooperacyjna jaką możecie kupić.,
Pandemia to gra kooperacyjna w której naszym celem jest uratowanie świata przez wynalezienie 4 lekarstw na 4 choroby. Każdy gracz wciela się w postać, która ma unikatowe umiejętności. Odpowiednie wykorzystywanie punktów akcji, umiejętności postaci, kart oraz kontrola przestrzeni najczęściej daje zwycięstwo.

Gra podstawowa (bez dodatków) posiada 3 poziomy trudności i jest doskonała na każdym z nich. Kiedy jeden z nich staje się zbyt łatwy, można zawsze przeskoczyć na wyższy. Gra na najwyższym poziomie trudności, kiedy już (przez doświadczenie) pozyskacie wiedzę na temat najlepszych ruchów daję możliwość zwycięstwa na poziomie ok. 60%.

Po około 80 rozgrywkach zaczęła mnie trochę irytować przegrywanie jedynie przez losowość gry na dwóch graczy, choć gra w dalszym ciągu była ekscytująca! Wtedy postanowiłem zakupić pierwszy dodatek, a niedługo później drugi. (Na krawędzi i W Laboratorium).

Z dodatkami gra ożywa na nowo stając się najlepszą grą kooperacyjną jaką możecie kupić. Wszystkie irytujące rzeczy odchodzą. Dostajecie mnóstwo nowych trybów gry, możliwości dostosowania poziomu trudności i mieszania ze sobą rozgrywek z trybów.

Teraz po około 130+ rozgrywkach wciąż bardzo chętnie wyciągam grę na stół i gram z rodziną czy znajomymi; a wręcz co praktycznie co tydzień ludzie chcą się spotykać żeby razem zagrać. Gra od 2-4 osób / z dodatkami od 1-5(6).

Bardzo gorąco polecam! Lepszej gry kooperacyjnej nie znajdziecie.


obrazek
Pandemia - Laboratorium
Konieczny dodatek do Pandemii. Nie gramy już bez niego!,
W Laboratorium zmienia sposób wynajdywania lekarstwa. Wydaje się mało? Absolutnie nie! Teraz zamiast typowego czekania na kartę lub zmagań by wymienić się kartami, wszyscy współpracują by pozyskać próbki, które później (w stacji badawczej) możemy przetworzyć i naprawdę wspólnymi siłami uratować świat.

Dodatek całkowicie zmienia sposób gry. Wymiana kart jest opcjonalna - gracze skupiają się na pozyskaniu odpowiednich próbek, czasami sami pozwalają chorobie danej chorobie się rozrosnąć, gdy nie jest zagrożeniem, by później łatwiej ją uleczyć. Nowe karty zdarzeń, klasy postaci oraz ulepszone tryby gry są po prostu genialne.

Z całego serca polecam. Najlepszy dodatek (wymaga jednak P:Na Krawędzi!).
Jak raz zagracie już nie będziecie chcieli grać inaczej.