PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika krzywymarian

obrazek
Monopoly (stare wydanie)
klasyk,
Rewelacyjna gra! Zarówno dla najmłodszych jak i dla ludzi dorosłych.
Niesamowite w tej grze jest to, że pochłania na długie godziny i szybko się nie nudzi. Czynnik losowy sprawia, że nigdy nie wiadomo jak potoczą się losy poszczególnych graczy co dodaje smaczku grze.


obrazek
Dixit
magia w czystej postaci,
Gracz przenosi się do krainy imaginacji i skojarzeń przeróżnych a zabawa odbywa się tak naprawdę w głowie gracza a nie na planszy. Największą zaletą tej gry jest nieskończona możliwość kombinacji, gdyż każdemu co innego w głowie siedzi. Z początku gra sprawiała mi wiele trudności ze względu na zbyt ładne obrazki. Grafiki wykonane są tak wspaniale, że pierwsze 3 rozdania psułem z powodu zachwycania się nad szczegółami poszczególnych rysunków.
Dodatkowym atutem jest możliwość rozszerzenia gry za pomocą różnych dodatków co skutkuje jeszcze lepszą zabawą.
Podsumowując: Grę polecam dla każdego kto ma w sobie chociaż troszkę z marzyciela, dziecka lub wyobraźni krztynę.


obrazek
Munchkin - Edycja Rozszerzona 2012
+5 do zabawy,
Zaczynasz jako człowiek, mężczyzna lub kobieta [zależy jakiej płci jest gracz] a potem wszystko może się zdarzyć. Klątwy, czary i magiczne artefakty ścielą się gęsto. Trup ściele się gęsto. Nie ważne czy jest to smok, bracia Grimm, poborca podatkowy czy altana w parku. Przeciwnika trzeba pokonać... Albo salwować się ucieczką. Gra jest świetną parodią gier RPG co jest miłą odskocznią od gier tego typu, a przy dobrej rozgrywce wywołuje śmiech do łez i możliwość nabijania się z przeciwnika przez długi czas. Na uwagę zasługuje możliwość tworzenia sojuszy, które można w każdej chwili w sposób dramatyczny zrywać zyskując wygraną w stylu postaci o charakterze ZŁYM.
Gra świetna na imprezy, gdyż umysłowo się nie przepracujemy :D a i ciekawa zarazem jest.