PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika korroner

obrazek
Prawo dżungli (stare wydanie)
Hmmmm,
Początkowo gra mnie bardzo porwała. Co prawda w swojej kolekcji posiadam Jungle Speeda, ale zasady gry są niemal identyczne. I właśnie - największe zastrzeżenia mam właśnie do zasad...wielu znajomych zmienia zasady \"pod siebie\" i przez to często dochodzi do kłótni w trakcie rozgrywki zamiast zająć się po prostu zabawą ;) Ponadto jeśli dojdą osoby, które są bezkonkurencyjnie szybkie lub takie, którym nudzi się ciągłe przegrywanie, może się okazać niewypałem. Dlatego warto coś wcześniej \"chlapnąć\", żeby się towarzystwo rozluniło i podeszło do gry bez spiny :)

obrazek
Wysokie Napięcie
REWELACYJNA,
Po raz pierwszy z tą grą zetknąłem się 7 lat temu na pierwszym roku studiów. Towarzyszyła nam ona przez cały ten wspaniały okres - przez pierwsze 2 lata niemal codziennie. Mnogość różnych wariantów gry dzięki wyrzucaniu obszarów oraz dzięki nowym mapom, które dokupiliśmy ze znajomymi sprawia, że KAŻDA ROZGRYWKA JEST INNA! Rewelacyjnie został tu wyeliminowany element losowości - w każdym momencie gry o kolejności ruchów decyduje dana sytuacja na mapie. Dzięki temu każdy nawet najmniejszy błąd w kalkulacjach, czy taktyce może być bardzo kosztowny. Muszę jednak zaznaczyć, że gra nie jest dla wszystkich - spotkałem kilka osób (niestety!), którym gra nie przypadła do gustu, jednak otwarcie przyznały, że jest to po prostu gra bardziej wymagająca, dla ambitniejszych osób, które lubią czasem pomyśleć w trakcie gry, a nie bezmyślnie rzucać kostką :) Jeśli jesteś taką osobą - ta gra jest właśnie dla Ciebie! ;)

obrazek
Catan (nowa edycja)
Bardzo dobra gra,
Jak wyżej - gra jest bardzo dobra zarówno dla najmłodszych, jak i starych wyjadaczy gier planszowych. Dzięki różnemu rozmieszczeniu pól oraz numerków, każda rozgrywka jest inna. Bardzo ważne jest początkowe rozmieszczenie swoich domków i dróg, gdyż później może to się zemścić na nas poprzez bardzo powolny rozwój. Niestety - bardzo duże znaczenie w grze ma tutaj losowość, gdyż wszystko jest uzależnione od rzutów kostką - kłania się jednak rachunek prawdopodobieństwa i takie umiejscowienie domków, aby zwiększyć prawdopodobieństwo wypadnięcia akurat tej liczby, która da nam surowce na rozwój.