PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika kasiazdanuk

obrazek
Zaginione Miasta
super gra dla 2 graczy!,
Super gra. Polecam wszystkim, którzy lubią pobawić się liczbami i nad tv przekładają spotkanie z drugą osobą.
Szybka w rozgrywce. Trochę losowa i nieraz z kart nie da się nic wycisnąć. Jednak, by wygrać, strategia rozkładania kart (podejmowania ekspedycji) jest niezbędna (chyba że szczęście dopisuje przeciwnikowi:().
Sprawdza się w różnych okolicznościach i w różnym towarzystwie. Nawet 6,5 letnia bratanica zaczyna w nią grać, na razie jako podpowiadacz: mówi w który kolor wyjść, jaką kartę wyłożyć, ale łapie zasadę i niebawem stanie się być może pełnoprawnym graczem i godnym przeciwnikiem;)
Chętnie do niej sięgam. POLECAM!


obrazek
Osadnicy z Catanu (edycja drewniana)
godna polecenia,
4 i pół:)
Gra ciekawa, wciągająca i chyba dla każdego. Ma swoje liczne zalety. Możliwość losowego układania planszy-wyspy daje spore urozmaicenie kolejnych rozgrywek. Dzięki temu pod rząd można zagrać kilka rundek, a za każdym razem na nowo trzeba obmyślać strategię gry i kombinować. To jest plus.
Kolejny, to rozmiar gry. Plansza + akcesoria bez problemu mieszczą się na każdym stole. I wszystko można mieć w zasięgu ręki.
Dużym plusem jest możliwość interakcji z innymi graczami jaką daje handel. Potrzeba wymian, negocjacje wywołują żywe emocje i bardzo ubarwiają czas nad grą.
Pewna losowość gry też jest jej plusem, szczególnie dla mniej zaangażowanych graczy, czy dzieci. Mogą oni bez większego obmyślania/kombinowania rozwijać swoje osady i, o ile szczęście im sprzyja, nawet wygrać grę;)
Osadnicy to jedna z gier, do których chętnie wracam. POLECAM!