PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika kasia2

obrazek
Kamuflaż
bardzo fajna i pomysłowa,
Odkryliśmy niedawno całą serię tych łamigłówek i zakupiliśmy dwie \"Kot i mysz\" oraz \"Kamuflaż\". Jako rodzic i nauczyciel matematyki gorąco polecam dla dzieci i nie tylko. Przez pierwsze dni wyrywaliśmy sobie \"Kamuflaż\" z rąk. Sześcioletni syn radzi sobie calkiem dobrze. Gra zaczyna się łatwymi zadaniami i to zachęciło go do dalszej zabawy. Obie gry pokazywałam uczniom na kółku matematycznym i bardzo sie podobały (kamuflaż, którego atrakcją sa przeźroczyste płytki podoba sie dzieciom bardziej). Często podsuwam te gry najzdolniejszym, którzy mają chwile wolnego na lekcji.
Zaletą gry jest świetne i pomysłowe wykonanie. Wszystkie karty z zadaniami i płytki można zapakować w jedno pudełko i zabrać np. w podróż.
Najważniejsze jest chyba to, że po ułożeniu wszystkich 48 zadań i tak nie pamiętamy jak zostały ułożone płytki i do gry możemy wracać wielokrotnie.
Każde zadanie ma dokładnie jedno rozwiązanie (mniej ambitni mogą sprawdzić jak wygląda odpowiedź w załączonej książeczce). Układamy płytki na jednej z 48 plansz tak, aby niedźwiedź zawsze znajdował się na lądzie, a ryby w wodzie. W grze \"Kot i mysz\" rozwiązań jest często więcej niż jedno, ale wcale nie wydaje mi się ona łatwiejsza dla dzieci.
Wiem, że wyszedł dodatek do \"Kamuflażu\"(jeden klocek z fokami, które mogą być zarówno na lądzie jak i w wodzie), ale chyba nie można go u nas nigdzie dokupić. A szkoda.
Jeszcze raz gorąco polecam tą polarną układankę!!!