PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika karolina-ke

obrazek
Ryzyko
Dobra zabawa!,
Od dłuższego czasu razem ze znajomymi gramy w Ryzyko i za każdym razem bawimy się coraz lepiej;-)
Ale od początku: Plansza to mapa świata podzielona na różne regiony. W zależonści od liczby graczy każdy gracz (lub drużyna) dostaje określone terytoria. Zamiast pionków są strzałki które oznaczają ilość oddziałów. Zadaniem gracza jest zaatakować i zdobyć kolejny region. Trochę jest tutaj losowości bo o kostki rozstrzygają kto wygrał a kto przegrał bitwę o jakiś region, jednakże trzeba mieć też dobra strategię-bez niej ani rusz;-)
Oczywiście są różne zadania np. \"zdobycie całego kontynentu w jednym rzucie\" itd. za wykonanie zadania dostajemy dodatkowe wojska.
Po każdym zakończonym ruchu robimy przegrupowanie wojska: chronimy stolicę i terytoria które mogą zostać zaatakowane

Jedynym minusem to instrukcja. Dość długa. Przyznam ze za pierwszym razem samo przeczytanie i zrozumienie jej zajeło nam sporo czasu, mieliśmy też niezły ubaw bo każdy interpretował ją inaczej, wkońcu jednak doczytaliśmy do końca. Jedyną rzeczą w instrukcji która trąci myszką to nie do końca wyjaśnione zasady kiedy kończy się ruch.

Podsumowując: gra nadaje się nawet dla dużej ilości graczy-można łączyć się w drużyny, za każdym razem zmieniając taktykę, atakując inne terytoria gra robi się coraz ciekawsza. Niestety minus za długą instrukcję i dość duży wpływ kostki (kostki rozstrzygają kto wygra pojedynek)
Całośc jednak zachęca do gry i daje dużo radości
Ogólna ocena 4 z plusem


obrazek
Tabu
Tą grą rozkrecisz każda imprezę!,
Gra naprawdę godna polecania-mimo iż bardzo prosta jeśli chodzi o zasady to jednak potrafi wciągnąć każdego.
Zasady są proste: losujemy karty-na każdej z nich jest słowo tabu np. pomidor i musimy opisać to słowo nie używając podanych niżej słów np. czerwony, warzywo, okragły itd. Kazda osoba ma określony limit czasu (czas odmierzamy mała klepsydrą) aby jego drużyna odgadła jak największa ilośc słów. Przy opisywaniu słowa-tabu okazuje sie że nie jest to wcale takie proste jak wydawało się na początku, i zaczynają się schody ale też radość i zabawa co niemiara!!!
Gra polecana do rozkręcania imprez (i nie tylko) Tabu potrafi naprawde dostarczyć wielu radości i swietnej zabawy-nie ma takiej osoby która siedziałaby z boku i obserwowała, po jakimś czasie wszyscy grają i bawią się doskonale
oczywiście najwyższa ocena- 5!!
Polecam bardzo gorąco!!!


obrazek
Jenga
Czas na zabawę-czas na Jengę,
Dostałam grę na urodziny i odrazu postanowiłam zagrać. Poczałkowo myślałam że to sredni prezent-jaką można mieć zazbawę z wyciagania klocków z wierzy? ale po kilku minutach okazało sie że bardzo sie myliłam Gra wciągneła wszystkich!
Zasada jest jedna i bardo prosta: nalezy wyciągnąc klocek z wierzy i położyc go na szczycie. Im wierza wyższa tym jej konstrukcja mniej stabilna (więcej kloców wyjętych)
Gra dla nieograniczonej ilości osób dobra na imprezy jak i dla całej rodziny
OCENA: 4 +
Polecam