PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika jarekz

obrazek
7 cudów świata
super gra dla 2 osób,
Na 7 cudów natknąłem się przypadkiem u znajomych i od razu przypadła mi do gustu. Pierwszy plus to to że gra jest prosta w zasadach (wytłumaczenie nie zajmuje więcej jak 15 minut). Rozgrywka jest mało losowa, główną rolę odgrywają sąsiedzi - dla mnie kolejny plus. Gra ma genialny patent na grę w 2 osoby - trzecim graczem steruje się naprzemiennie. Sprawia to że w wariancie dla dwóch osób losowość praktycznie nie występuje, a przy tym każda rozgrywka jest inna i się nie nudzi mimo wielu rozgrywek. Gra zdecydowanie warta posiadania w swojej kolekcji zarówno dla wyjadaczy jak i dla osób nowych w świecie planszówek.

obrazek
Galaxy Trucker (polska edycja)
Super zabawa dla każdego,
Grę tę posiadam już od dłuższego czasu. Miałem okazje zagrać zarówno z rodzicami po 50\'tce jak i z dwunastoletnimi kuzynami. Poziom skomplikowania gry jest tylko trochę większy niż klocków domino, więc nikt nie miał kłopotów z opanowaniem zasad.
Dużą zaletą jest dosyć szybka i co najważniejsze niepowtarzalna rozgrywka, stąd gra się nie nudzi i nie dłuży.
Do tego można grać parami - osoba zaawansowana z początkującą na zasadzie pomagania, a następnie wymiany statków na czas lotu. Wtedy ktoś kto już grał musi przyłożyć się do strategii żeby przetrwać lecąc statkiem nowicjusza i na odwrót - osoba nowa nie będzie się stresować podczas np. ataku piratów, czy roju meteorytów.
Polecam wszystkim którzy szukają czegoś nieszablonowego, szczególnie jeśli lubili w dzieciństwie bawić się klockami domino lub lego.