PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika jakmis2011

obrazek
Koszulki Magnum Gold 80 x 120 mm
ok,
Koszulki specjalne do Dixita. Cienkie, ślizgają się, według mnie trochę utrudniają przez to tasowanie. Mimo wszystko warto je kupić aby zabezpieczyć karty. Jak dla mnie cena jest ciut za wysoka.

obrazek
Pędzące Żółwie
wesoła zabawa,
Grę kupiłam dla pięcioletniego dziecka. Podoba mi się wykonanie gry ze względu na wyrazistość kolorów i solidne wykonanie figurek żółwi. W grę angażuje się cała rodzina. Zaskoczył mnie fakt, iż mimo krótkiego odcinka od startu do mety, wcale nie jest tak łatwo go pokonać. Gwarantuje to wesołą zabawę. Zasady są bardzo proste, czytelne, nieskomplikowane dla małych dzieci. Polecam.

obrazek
Wyrazy
wciągająca dziecko,
Gra składa się z tekturowych kartoników z literkami i obrazkami i plastikowych żetonów. Gra nie skomplikowana, łatwa do opanowania przez małe dzieci. Zachęca żywymi kolorami i możliwością losowania w czasie zabawy, co dzieci bardzo lubią. Na uwagę zasługuje instrukcja, w której zawarty jest mini słownik umożliwiający układanie wyrazów nawet przez te dzieci, które nie znają literek, ćwicząc przy tym spostrzegawczość i pamięć. Jakość gry nie budzi zastrzeżeń za wyjątkiem pudełka, które jest nietypowe i trudne do zamknięcia przez dziecko ( przez pudełko cztery punkty, a nie pięć). Polecam.

obrazek
Scrabble Travel
Bardzo dobre,
Jak dla mnie scrabble travel są o wiele lepsze od standardowej wersji. Nic się nie przesuwa, literki dobrze trzymają się planszy. Nawet przy przypadkowym szturchnięciu gry literki się nie rozsypią. Zwłaszcza ważne jest to przy dzieciach. Bardzo ciężko jest zagrać w wersję standardową gdy obok kręcą się nasze maluchy. W dowolnym momencie można je zamknąć i kontynuować rozgrywkę później. Bardzo dobre na wyjazd. Polecam.

obrazek
Bóbr Billy
zabawna,
Ciekawa gra zręcznościowa w której trzeba tak manipulować patyczkiem, aby wyciągnąć kłodę nie denerwując przy tym bobra. Każdy nieuważny ruch spowoduje upadek krzykliwego zwierzaka. Gra składa się z mocnych elementów, a głos bobra jest nie do zdarcia. Gra przeznaczona jest dla dzieci ale równie dobrze bawią się przy niej dorośli. Grę kupiłam w prezencie dla czteroletniej córeczki, która była bardzo zadowolona i często po nią sięga, wciągając resztę rodziny w zabawę. Polecam.

obrazek
Scrabble Junior
ciekawa, edukacyjna,
Scrabble Junior składają się z dwustronnej planszy, plastikowych płytek z literkami i tekturowych żetonów z punktami. Gra przyjemna wizualnie, kolory odpowiednie dla dzieci, jaskrawe, wyraźne, zachęcające do zabawy. Gra idealnie nadaje się dla młodszych dzieci, które zaczynają poznawać pisownię wyrazów - taką funkcję pełni pierwsza strona planszy zawierająca gotowe wyrazy do której dziecko dopasowuje płytkę z odpowiednią literką. Druga strona planszy (trudniejsza) przeznaczona dla dzieci starszych, w której same muszą tworzyć wyrazy i układać z nich krzyżówkę, doskonale wdraża do przejścia na wyższy poziom jakim jest standardowa gra scrabble. Fajna zabawa dla całej rodziny, pełni funkcję poznawczą, poszerza zasób słownictwa dzieci i uczy poprawnej pisowni wyrazów. Polecam szczególnie dla dzieci rozpoczynających edukację.

obrazek
Zlot czarownic
średniak,
Zlot Czarownic to bardzo ładnie wydana gra. Pudełko przypominające książkę to super pomysł. Ładne figurki czarownic i karty. Mechanizm gry ciekawy. Jednak tak naprawdę gra chyba bardziej nadaje się dla dorosłych ( a w naszym przypadku została zakupiona z myślą o dziecku). W rozgrywce dziecko-dorosły, dzieci nie mają żadnych szans. Po zagraniu kilku partii gra szybko się znudziła. W naszym przypadku ta gra się zupełnie nie sprawdziła. Przed zakupem radziłabym zagrać kilka razy, a jeżeli nie ma takiej możliwości mocno zastanowić się czy nie kupić czegoś innego. Cena wydaje się być adekwatna do wykonania gry.

obrazek
Jenga
Dobra zabawa,
Jenga to bardzo dobra gra na imprezę. Jest przy niej zawsze dużo zabawy i śmiechu. Zasady tłumaczy się błyskawicznie, dosłownie w kilku zdaniach. Nie znam osoby, której Jenga się nie spodobała. W trakcie zabawy (gdy wieża już jest dosyć wysoka), po wyjęciu klocka wydaje nam się że kolejka nie dojdzie znowu do nas, że już jest nie możliwe żeby inni wyjęli jakieś klocki. A tu się okazuje, że jednak wszystkim się udało i znowu kombinujemy, który klocek mamy wyjąć i mamy nadzieję żeby nam również się udało. Często się zdarza, że wszyscy mówią, że za chwilę się zawali, a tu kilka kolejek minęło a wieża dalej stoi. Cena trochę za wysoka, ale można znaleźć tańsze odpowiedniki Jengi. Polecam.

obrazek
Dixit (pierwsza edycja)
Rewelacja,
Fantastyczna gra. Bardzo prosta, zasady gry do wytłumaczenia w kilka minut. Nie zdarzyła się jeszcze sytuacja, że któremuś ze znajomych nie spodobała się. Bajeczne ilustracje na kartach, każdy kto widzi je pierwszy raz jest zachwycony. Ładne pionki w postaci małych króliczków. My od razu zakoszulkowaliśmy karty, bo szkoda byłoby gdyby się zniszczyły. Jedyna wada to, moim zdaniem, zbyt mało kart. Ale zawsze można dokupić Dixit 2 i chyba będziemy musieli tak zrobić. Polecam każdemu bez względu na wiek.

obrazek
Dobble
Szybka i emocjonująca,
Dobble to rewelacyjna gra. Zasady banalne, do wytłumaczenia w minutę. Można grać zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi. Gra jest niezwykle emocjonująca. Osoby, które początkowo nie chcą grać, w trakcie rozgrywki sami się wciągają i zaczynają podpowiadać innym osobą. Moim zdaniem karty są trochę za cienkie i mogą szybko się zniszczyć. Fajnym rozwiązaniem jest metalowe pudełko na karty. Gra jest mała więc można bez problemu wrzucić ją do torebki czy plecaka i zabrać ze sobą na wyjazd. Polecam.

obrazek
Wilki i Owce
Bez rewelacji,
Gra niby w porządku ale jednak czegoś w niej brakuje. Bardzo ładne grafiki na kafelkach, które z pewnością spodobają się przede wszystkim dzieciom. Gdy mamy więcej kafli w ręku nieporęcznie się je trzyma, zwłaszcza osoby z małymi dłońmi mogą mieć problem. Po rozegraniu jednej partii gra ląduje na półce i przez dłuższy czas nie ma ochoty się do niej wracać. Cena nie jest wygórowana więc można zaryzykować i kupić dziecku.

obrazek
Koszulki USA 56 x 87 mm
Dobre,
Koszulki zakupione do gry Wsiąść Do Pociągu. Pasują idealnie, chociaż kilka z nich było minimalnie za ciasne. Koszulki są cienkie więc stos kart nie urósł zbytnio. Jak dla mnie trochę ciężko się tasują karty w tych koszulkach. Mimo wszystko polecam.

obrazek
Standard Card Game Grey
Bardzo dobre,
Koszulki zakupione do gry Pandemic. Wytrzymałe, grube, bardzo dobrze się w nich tasuje. Karty nie wyślizgują się ze środka. Rogi koszulek są dosyć ostre. Myślę że cena ciut za duża. Moim zdaniem FFG mają najlepsze koszulki. Polecam.

obrazek
Monopoly City
Przeciętna,
Zasad Monopolu nie trzeba opisywać, bo każdy je zna. Jest to nasza pierwsza gra z tej serii więc nie mogę porównać z innymi grami Monopoly. Zaraz po otwarciu pudełka pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo ładne budynki i kolorowa plansza. Wypraska w pudełku jest bardzo fajna, na wszystko jest miejsce. Ciekawe są pionki którymi się poruszamy. Po początkowym zachwytem nad grą i jej wykonaniem przyszło rozczarowanie po pierwszych rozgrywkach. Zbyt mała ilość budynków. Po dłuższym czasie gry, kończą się i trzeba kombinować żeby zastąpić je czymś innym. Moim zdaniem dworce są zupełnie niepotrzebne. W naszych rozgrywkach bardzo rzadko z nich korzystaliśmy. Jednak według mnie największą wadą tej gry jest plansza. Jest ona bardzo ładna, kolorowa, ma fajne grafiki jednak jest mało przejrzysta. Gdy na planszy jest już dużo budynków, stając pionkiem na jakimś polu musimy dokładnie przypatrywać się ile jest tych budynków, niektóre te pola (tam gdzie stajemy pionkiem i gdzie są budynki) nie są obok siebie i zaczynamy wtedy się przyglądać dłużej planszy. Czasami bywa to dosyć irytujące. Po kilku miesiącach sprzedaliśmy grę. Cena gry jest zdecydowanie za wysoka. Przed zakupem radziłabym się dobrze zastanowić czy warto wydawać tyle pieniędzy na taką grę, bo za taką cenę można mieć o wiele lepszą.

obrazek
Pandemic (edycja polska)
Rewelacja,
Jest to nasza pierwsza gra kooperacyjna i jesteśmy nią zachwyceni. Proste zasady, instrukcja napisana bardzo przejrzyście. Tłumaczenie zasad nowym graczom zajmuje kilka minut. Bardzo często gramy z ośmioletnim synem, który bez problemu zrozumiał zasady. Jeżeli chodzi o samo wykonanie gry to mnie odpowiada. Plansza solidna i przejrzysta, karty o odpowiedniej grubości, jedynie pionki wydają mi się trochę za duże. Pudełko jest solidne, nie wygląda żeby szybko miało się popsuć. Sama rozgrywka przebiega bardzo płynnie i jest fantastyczna. Bardzo dobrze gra się w dwie osoby jak i więcej. Dużo kombinowania jak tu wynaleźć szczepionki, a jednocześnie likwidować choroby. Często się zdarza, że gdy już myślimy że wygramy, kończą się karty albo pandemia dochodzi do ostatniego poziomu. A mieliśmy tylko dojść do stacji badawczej i wynaleźć ostatnią szczepionkę. Kto choć raz zagra w Pandemic, chce zagrać kolejny raz. Nie zdarzyła się jeszcze sytuacja, że komuś z naszych znajomych gra się nie spodobała. Polecam.

obrazek
Drako
Poprawka,
Radosław ma rację. Kusznik może używać topora. Dobrze, że zwrócił na to uwagę, bo źle graliśmy. Dzięki Radosław za poprawkę. Pozdrawiam. Myślę, że to troszkę ułatwi zadanie krasnoludom. A grę w dalszym ciągu oceniam na max punktów.

obrazek
Drako
szybka i wciągająca,
Grę kupiliśmy w prezencie dla siedmioletniego syna. Myślę, że był to udany prezent. Ale od początku. Co otrzymujemy w pudełku:
- 12-sto stronicową instrukcję (druga w języku angielskim)
- dobrej jakości planszę podzieloną na 19 sześciokątnych pól
- tekturowe żetony obrażeń
- dwie karty postaci na której w trakcie gry kładziemy żetony obrażeń, jedna dla gracza kierującego smokiem, druga dla gracza krasnoludów
- po 38 kart dla każdego gracza (rozmiar mini european)
- figurkę smoka i trzy figurki krasnoludów
Gdy otworzyliśmy grę rzuciła nam się w oczy wypraska pudełka- cienka tekturka, źle leżąca w pudełku, która od razu wylądowała w koszu. Figurki krasnoludów są bardzo ładne, wykonane bardzo starannie z najdrobniejszymi detalami, szkoda tylko, że nie są pomalowane. Figurka smoka również jest bardzo ładna i dokładna tylko ten jej czerwony kolor trochę taki jakiś dziwny. Plansza wydaje się być trochę za ciemna, jak również dwie karty postaci. Ale być może twórcą chodziło o stworzenie jakiegoś mroczniejszego klimatu. Karty posiadają bardzo ładne grafiki, jednak również wydają się ciut za ciemne. Symbole na kartach są jednak dobrze czytelne.
O co chodzi w grze:
Jedna osoba kieruję smokiem, druga krasnoludami. Zadaniem krasnoludów jest zabicie smoka. Smok natomiast musi przeżyć do czasu wyczerpania wszystkich kart przez gracza kierującego krasnoludami lub zabić wszystkich trzech przeciwników. Każdy krasnolud posiada specjalne zdolności. Jeden zarzuca sieć, co unieruchamia smoka, inny potrafi z pewnej odległości strzelać z kuszy, dwóch atakuje toporami, każdy potrafi się bronić. Smok natomiast potrafi ziać ogniem, gryźć, latać i chodzić ( i tak jak krasnoludy potrafi się bronić). Każdy gracz w swoim ruchu wykonuje dwie akcje, albo dobiera dwie karty albo zagrywa kartę z określonym symbolem ( latanie, chodzenie, strzał z kuszy itd.). Gra się bardzo szybko jeżeli naprzeciwko siebie siądą do rozgrywki trochę starsi gracze. Z dziećmi to trwa trochę dłużej ale to tak jak przy wszystkich grach. Gra jest bardzo prosta można ją wytłumaczyć w kilka minut nawet dziecku, które zaraz może rozpocząć rozgrywkę. Po kilku rozgrywkach odniosłam wrażenie, że gra się łatwiej smokiem. Jednak już po rozegraniu ich kilkanaście to wrażenie znika i raz wygrywa smok, a innym razem krasnoludzi. Gra jest bardzo wciągająca, po rozegraniu jednej partii chcemy kolejny raz zagrać i następny i tak kilka rozgrywek z rzędu. W grze występuje spora losowość. Zdarza się, że gdy np. potrzebujemy karty strzału z kuszy, bo został nam na koniec sam kusznik dobieramy same karty obrony lub ataku toporami. Jednak nie jest to jakoś specjalnie denerwujące, a doświadczeni gracze mogą znacznie zminimalizować losowość dobrze zarządzając kartami z ręki.
To co mi się w grze podoba to:
-przede wszystkim bardzo szybka i dynamiczna rozgrywka, bo przecież nie zawsze mamy czas aby usiąść i zagrać w jakąś dłuższą grę
- proste zasady, które nawet małe dziecko potrafi bardzo szybko zrozumieć
- dokładność w wykonaniu figurek
Co mi się w grze nie podoba:
- zbyt ciemne kolory planszy i kart
- to że figurki są nie pomalowane (ostatecznie można to samemu zrobić) i ten nieszczęsny pomidorowy kolor smoka
- mały rozmiar kart
Jednak mimo tych kilku rzeczy, które mnie troszkę początkowo irytowały ( teraz już się przyzwyczaiłam) grę oceniam bardzo wysoko. Podoba się ona zarówno dorosłym jak i młodszym dzieciom. Jako prezent sprawdziła się doskonale. Polecam!


obrazek
Koszulki Mini European Red
Nie ma lepszych,
Bardzo dobre koszulki. Idealne aby przedłużyć żywotność kart. Wytrzymałe, karty nie wyślizgują się ze środka. Trochę się ślizgają, ale nie jest to specjalnie uciążliwe. Koszulki kupione do gry Drako, na wysokość trochę przyduże o jakieś 3 mm. Mimo wszystko uważam, że FFG mają najlepsze koszulki. Może cena ciut za wysoka ale za jakość trzeba płacić. Polecam.

obrazek
Spadające małpki
Bardzo dobra,
Bardzo fajna gra dla dzieciaków. Bez problemu można im wytłumaczyć zasady, gdyż są banalnie proste. Po rzucie specjalną kostką z trzema kolorami, wyjmujemy jeden patyczek (takiego koloru jaki wyrzuciliśmy na kostce) i staramy się to zrobić w ten sposób aby spadło jak najmniej małpek. Ciekawa zabawa również dla dorosłych, którzy grają z dziećmi. Gra ładnie wykonana - kolorowe patyczki i ciekawie zrobione małpki. Polecam.


obrazek
Hop hop żabki
Przeciętna,
Naszym zadaniem w grze jest wrzucenie jak największej ilości żabek na kręcące się w kółko drzewo, w ciągu określonego czasu. Żabki wrzucamy na drzewo specjalną wyrzutnią. Każdy gracz ma żabki i wyrzutnię w wybranym kolorze. Gra wydaje się łatwa jednak tak nie jest dopóki nie dojdziemy do jako takiej wprawy. Kupiliśmy ją w prezencie dla pięcioletniego syna i uważam, że był to nietrafiony prezent. Dziecko początkowo się denerwowało, bo nie potrafiło trafić żabką na drzewo (my również mieliśmy z tym problem). Czas jaki mamy na rzucanie żabkami jest zdecydowanie za krótki, zwłaszcza dla małego dziecka. Bardzo rzadko w to graliśmy, prawie że wcale. Syn bawił się zabawką ale według swoich zasad. Zabawka ładnie wykonana. Gdybym jeszcze raz miła ją kupić na pewno bym tego nie zrobiła. Jako zabawka ok. , ale jako gra nie polecam.obrazek
Koszulki Standard American Green (57x89mm)
Bardzo dobre,
Rewelacyjne koszulki. Nie ślizgają się, karty nie wysuwają się ze środka. Warto dołożyć trochę więcej i kupić je, a nie wydawać na tańsze, które są gorszej jakości. Koszulki kupione do gry Cyklady i Cytadela, pasują idealnie. Polecam.

obrazek
Eurobusiness
Dobra gra,
Eurobiznes to dobra pozycja. Czynnik losowy odgrywa w niej znaczącą rolę. Bardzo łatwa do wytłumaczenia. Można spędzić przy niej mile czas z rodziną. Plansza słabej jakości, jak również reszta komponentów ale cena adekwatna do wykonania. Siedmioletni syn bardzo lubi w nią grać. Kupiliśmy dla niego Monopol ze względu na lepsze wykonanie, a tu zaskoczenie - syn częściej woli grać w Eurobiznes. Polecam!

obrazek
Koszulki Standard 63,5 x 88 mm
Dobre,
Aby przedłużyć żywotność kart niezbędne są koszulki. Jak dla mnie dobry produkt. Ślizgają się trochę, na początku sklejają się karty, ale później nie ma już tego problemu. Wydaje mi się ze karty gorzej się tasują, z kolei mąż twierdzi że jemu lepiej się tasuje. Nie są zbyt drogie. Za tę cenę warto kupić.

obrazek
Totem (stare wydanie)
Ciekawa,
Gra ładnie wydana. Dobrej jakości gruba plansza, bardzo ładne i kolorowe totemy. Rozgrywka przyjemna, łatwe i przejrzyste zasady. Instrukcja króciutka i dobrze napisana. Plansza idealnie pasuje do pudełka. Można nawet grać z sześciolatkiem, gdyż jest bardzo prosta. Nie jest to gra do której się często wraca mając do dyspozycji inne tytuły. Cena wydaje mi się ciut za wysoka.

obrazek
Rush Hour 2
Warto kupić,
Bardzo dobry dodatek. Dostajemy w nim dodatkowe autko - czerwony kabriolet i czterdzieści nowych zadań. Tym razem auto nie tylko różni się kolorem ale również kształtem. Zadania z kart rozpoczynają się z drugiego poziomu podstawki, a kończą na dodatkowym (jeszcze wyższym niż w podstawowej wersji) - Grand Master. W kilku zadaniach musimy wyjechać dwoma czerwonymi autkami. Jeśli komuś podobała się podstawowa wersja to polecam dokupić Rush Hour 2. Naprawdę warto!

obrazek
Seria T
Bardzo dobra,
Genialna łamigłówka. Cztery elementy w różnych kształtach wykonanych z drewna. Zanim weźmie się grę do ręki wydaje się, że nie będzie żadnego problem z ułożeniem figur, a jednak jest inaczej. Problem pojawia się nawet na początku przy próbie włożenia klocków do pudełka. Komukolwiek pokazałam łamigłówkę, wszyscy byli zachwyceni. Choć większość nie potrafiła ułożyć T. Polecam łamigłówkę wszystkim. Warto troszkę pokombinować i wysilić szare komórki.

obrazek
Rush Hour
Fantastyczna łamigłówka,
Łamigłówka polegająca na przesuwaniu samochodzików w celu wyjechania jednym z planszy. Po przeczytaniu recenzji postanowiłam kupić łamigłówkę dla ośmiolatka. Dzieciak bardzo zadowolony, gdy usiał pierwszy raz przy grze rozwiązał od razu pierwszych dziesięć zadań. Widać było, że sprawia mu to bardzo dużą przyjemność. W zasadzie Rush Hour nadaje się dla całej rodziny. Dorośli bardzo chętnie również rozwiązują zadania. Dodam również że dwuletnia córka także była łamigłówką zachwycona. Wprawdzie nie potrafi jeszcze rozwiązywać zadań ale układa samochodziki jeden przy drugim na planszy (które są bardzo ładne i każdy w innym kolorze) i potrafi się tak bawić bardzo długo. Jeżeli chodzi o cenę to uważam, że jest adekwatna do jakości. Łamigłówkę polecam wszystkim, zarówno dorosłym jak i dzieciom.

obrazek
Kubuś na grzybobraniu
Fantastyczna dla najmłodszych graczy,
Klasyczna gra z rzucaniem kostką i przesuwaniem się o wyznaczoną ilość. Bardzo ładna kolorowa plansza z bohaterami Stumilowego Lasu. Poruszamy się po planszy pionkami-koszyczkami i zbieramy po drodze grzybki które stoją na planszy w wyznaczonych miejscach. Jest trzynaście specjalnych pól, jeżeli na nich staniemy poruszamy się szybciej, omija nas kolejka itp. Grę kupiliśmy dla syna, który wtedy miał pięć lat. Bardzo często z nim w nią graliśmy. Potrafił nawet dziesięć razy z rzędu z nami w nią grać, co tylko świadczy o tym jak bardzo mu się podobała. Grę polecam właśnie dla dzieci w tym wieku czyli pięć, sześć lat. Dla starszych gra będzie zbyt nudna i banalna. Jednak dla takich maluchów to idealny prezent, a cena tym bardziej zachęca do kupna.

obrazek
Osadnicy z Catanu - Gra Kościana
Bez rewelacji,
Po kilku rozgrywkach, nie za bardzo ma się ochotę wracać do niej. Zwyczajne rzucanie kostkami. Każdy rzuca sam sobie, zapisuje wynik w notesiku i nawet nie bardzo zwraca uwagę na współgracza.Kości słabej jakości. Nie polecam. Cena niewielka ale i tak nie warto. Lepiej dołożyć i kupić coś innego.