PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika jacus666

obrazek
Star Wars: Rebelia
Klimat gwiezdnych wojen zamknięty w pudełku!,
Star Wars Rebelia to fantastyczna gra dla dwóch graczy! Wbrew pozorom i wielkiej ilości figurek nie jest to tylko gra wojenna, lecz przede wszystkim asymetryczna strategiczna gra oparta na blefie i podchodach. Każdą ze stron konfliktu gra się zupełnie inaczej. Jak można się domyślać Rebelia w trakcie gry stosuje metody typowo partyzanckie mając w swoim posiadaniu mniejszą liczbę jednostek, natomiast Imperium wraz ze swoją potężną armią odważnie przeczesuje pobliskie systemy planetarne w poszukiwaniu bazy rebelii.

Mechanika gry oparta jest na sprytnie zakamuflowanym systemie "worker placement" w postaci wyboru kart misji oraz konkretnych bohaterów, co jest plusem, ponieważ gra będzie przystępna nawet dla typowego eurogamera. No może za wyjątkiem walki, która oparta jest już na kostkach i kartach taktyk, będących w stanie w pewien sposób zmodyfikować element losowy. Mimo wszystko walka w grze jest raczej prosta i może nieco toporna, co będzie jednym z niewielu zarzutów wobec tej gry.

Największą zaletą Star Wars: Rebelia jest jednak KLIMAT! W trakcie rozgrywki (długiej!) przyjdzie nam odegrać wydarzenia z oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen. Co najważniejsze gracze będą mieli okazję dane wydarzenia zmienić, modyfikować, tworząc za każdym razem nowe historie i wydarzenia, które mogą drastycznie wpłynąć na finalny wynik konfliktu Imperium - Rebelia. Co powiecie na Luka Skywalkera, który w trakcie misji odbicia z rąk wroga pojmanego Hana Solo zostaje przekupiony przez Imperatora i dołącza do ciemnej strony mocy, by kilka tur później stanąć na czele armii Imperium i z okna Niszczyciela Planetarnego obserwować jak Gwiazda Śmierci doszczętnie demoluję planetę, na której znajdowała się odnaleziona wcześniej baza Rebelii? W tej grze tworzenie takich scenariuszy jest możliwe!