PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika grzwojcik

obrazek
Sequence (edycja niemiecka)
Gorąco polecam,
Bardzo prosta i szybka gra towarzyska. Rewelacyjna forma rozrywki dla każdego kto umie już rozpoznawać karty. Do gry potrzeba 2 lub trzech drużyn. Każda z drużyn (dwu-, trzy- lub cztero-osobowych) otrzymuje swój komplet żetonów, którymi na planszy układa sekwens, czyli pięć żetonów ułożonych obok siebie (w pionie, poziomie lub po skosie). Drużyna, która szybciej ułoży dwa sekwensy wygrywa.
Zabawy jest więcej im więcej osób gra, a może grać nawet 12 osób. Przy zachowaniu reguł, czyli przy braku porozumiewania się w trakcie rozgrywki można dojść do bardzo interesujących rozwiązań:) Po jednej rozgrywce rewanżów może być bardzo dużo:)
Czas rozgrywki to około 10 do 20 minut, więc pojedyncza partia nie może się nam znudzić.


obrazek
Agricola
Niekoniecznie,
Przed zakupem przeczytałem wiele recenzji gry i wyglądało że gra jest rewelacyjna. Niestety znacznie się pomyliłem.
Przestrzegam osoby, które szukają fajnej szybkiej gry rodzinnej, w którą można zagrać z rodziną, czy przyjaciółmi na wieczornym spotkaniu.
Do rzeczy: Na początku muszę przyznać, że gra wydana jest profesjonalnie. Dobre materiały, ładna grafika i nawet figurki dopracowane. Po otworzeniu pudełka wrażenie było miłe.
Dalsze kroki były mniej ciekawe. Czytanie instrukcji ze zrozumieniem zajęło mi 2 dni - niestety nie mam tyle czasu żeby poświęcić cały wieczór na grę. Rozłożenie gry i dobór wariantu najłatwiejszego rozgrywki był ładnie opisany w instrukcji, więc nie miałem z tym problemu. Gra zaczęła się ciekawie i po kilku rundach nawet ciekawie się zapowiadała, ale minęły 3 godziny i goście zaczęli ziewać. po kolejnej godzinie udało się doprowadzić grę do końca i sprawnie podliczyć punkty, ale każdy był na tyle zmęczony, że ciężko było mieć przyjemne wspomnienia.
Gra w cztery, czy pięć osób zakończyła się po ponad czterech godzinach w wersji najprostszej, więc nawet nie chcę myśleć ile czasu zajmie wersja trudniejsza.
Słowem podsumowania, nie polecam osobom chcącym szybko się rozerwać lub osobom niecierpliwym, bo można się szybko zniechęcić. Inne recenzje są bardziej właściwe jak ktoś lubi się długo bawić grą i ma na to czas.
Niewątpliwą zaletą jest to że można zagrać samemu z grą, co przyspiesza znacznie proces uczenia się zasad.
Oceniam grę pół na pół, bo może jeszcze kiedyś znajdę więcej czasu i rozegram się, ale opinia zbyt długiej nie zmieni się.


obrazek
Epoka Kamienia
Polecam,
Szukasz gry, którą chcesz zająć wieczór ze znajomymi, pograć z dziećmi, czy rodzeństwem? Znalazłeś!
Gra jest prosta, szybka i niezwykle emocjonująca - warto tylko raz zagrać żeby poznać możliwe opcje i określić jaką strategią posłużyć się przy następnej rozgrywce. Ilość możliwości aby pokonać przeciwników jest bardzo duża, a i to, że przeciwnicy też poznają strategie dodaje grze smaczku.
Do gry potrzebujemy większego stolika i zapewniam, że spokojnie zmieścimy się z planszą i kartami zawodników. Gra wydana jest rewelacyjnie, więc na pewno zachwyci nas grafika. Nawet do rzucania kośćmi jest specjalny skórzany pojemniczek.
Gra toczy się pomiędzy plemionami, które walczą o surowce potrzebne do budowy nowych chat, wynajdują nowe technologie, produkują żywność i narzędzia pracy, no i oczywiście się rozmnażają:).
Twoim zadaniem jest rozwijać się, ale czy zdążysz przed innymi? Przekonaj się i kup tą grę, bo naprawdę warto!