PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika grover

obrazek
Rummikub
świetna,
Ciekawa i wciągająca gra o prostych zasadach. Zmusza do myślenia lecz wciąż pozostaje miłą i lekką rozrywką.

obrazek
UNO
dobre !!,
Gra potrafi wciągnąć. Jak każda karcianka idealna na podróże lub w innym mementach gdy nie ma warunków do rozkładania planszy i dziesiątek pionów. Wyjaśnię coś co nie pojawia się w poprzednich recenzach. Zasady gry są rozwinięciem gry karcianej, którą być może już znacie tj. \"Makao\". Jest jendak kilka zasad, które czynią grę bardziej dynamiczną.
Najlepiej gdy gra się w 3-5 osób.


obrazek
Trivial Pursuit (edycja rodzinna)
,
Świetna gra familijna. Jedna z nielicznych, w której współzawodniczyć mogą członkowie całej rodziny i przy tym nie nudzić się.

Polega na odpowiadaniu na pytania z sześciu różnych dziedzin podanych powyżej w opisie gry. Poruszając się pionem po planszy losujemy dziedzinę, z której otrzymamy pytanie. Na drugiej stronie karty z pytniem wydrukowana jest odpowiedź. Każdy pion jest tak zbudowany aby zaznaczać na nim poprzez nakładanie kolorowych nakładek dziedziny, z których odpowiedzieliśmy już poprawnie na pytanie.

Gra znana jest na świecie od wielu lat. Oprócz tradycyjnej wersji istnieje np. wersja \"junior\" dla dzieci. Nie pozostawało nic innego jak stworzyć wersję rodzinną, co uważam za świetny pomysł.

Mnie udawało się stworzyć świetną atmosferę przy grze pomiedzy dwojgiem dorosłych, ośmiolatkim i pięciolatkiem. Oczywiście najmłodszemu dziecku należy pomagać albo wybierać celowo najłatwiejsze pytania z danej dziedziny.

W internecie możemy znaleźć sporo wydań tej rozrywki w formie gry komputerowej, ale zapewniam Was, że tradycyjna forma gry planszowej, w którą może zagrać cała rodzina, jest nalepsza.

Pytań jest sporo co zapewnie rozrywkę na wiele, wiele partii. Gra jest świetnie wykonana. Szczerze polecam.


obrazek
Zgadnij kto to?
oby szybko się nie znudziła...,
Gra jest dla dzieci. Rozrywka famiiljna tj. pomiędzy dziećmi a dorosłymi może tych drugich przyprawić o drobne zniecieprliwienie i znudzenie. Powiem szczerze, że dla mnie to wada.

Poza tym to jednak kolorowy, dobrze wykonany, przyciągający wrok produkt.

Niestety z doświadczenia wiem, że nawet 5-letnie dziecko szybko się tą grą znudziło.