PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika gordianlp

obrazek
UNO
Fajna karcianka,
Świetna karcianka dla calej rodziny im więcej osób tym lepsza zabawa.
Na początku gry każdy z graczy otrzymuje po 7 kart. Ze stosu dociągania odkrywa się wierzchnią kartę. Grę rozpoczyna osoba po lewej stronie rozdającego. Gracz musi dopasować swoją kartę numerem, kolorem lub symbolem do odkrytej karty. Jeżeli gracz nie posiada żadnej karty pasującej do tej odkrytej musi pociągnąć kartę z talii. Jeśli wyciągnięta karta pasuje do odkrytej, jeszcze w tej samej kolejce gracz może ją dołożyć. Jeżeli nie – ruch ma kolejny gracz. Zabawę komplikują karty specjalne zaburzające tok normalnej rozgrywki.
Bardzo dobra jakość wykonania kart i cena. Polecam wszystkim grę i sklep www.planszomania.pl.


obrazek
Scrabble
Najlepsza gra w słowa,
W grze zadanie polega na układaniu na planszy słów w taki sposób, aby wzajemnie się krzyżowały tak jak w klasycznej krzyżówce. Każdy gracz stara się uzyskać jak najlepszy wynik punktowy. Punktowana jest każda litera składająca się na słowo. Dodatkowe punkty uzyskujemy, jeżeli litery umieszczone są na punktowanych polach planszy. Są dwa rodzaje premii słowne i literowe. W pierwszym przypadku premiowane jest całe słowo, podczas gdy w drugim tylko litera, którą położyliśmy na odpowiednim polu planszy. Premia powoduje, że wartość słowa lub litery zostaje podwojona lub potrojona! Gra bardzo wciągająca i rozwijająca słowotwórstwo.
Bardzo dobre wykonanie literek i planszy. Polecam wszystkim grę i sklep www.planszomania.pl.


obrazek
Osadnicy z Catanu (edycja drewniana)
Rewelacja,
Świetna gra polegająca na zasiedleniu wyspy o nazwie Catan

obrazek
Catan (nowa edycja)
Rewelacyjna,
Świetna gra rodzinno-ekonomiczna o bardzo dużej popularność polegająca na zasiedleniu wyspy o nazwie Catan. Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi, osady i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne minerały naturalne, które są niezbędne do rozbudowy. Osadnicy to gra, do której najczęściej się wraca. System budowania planszy i prowadzenia gry sprawia, że każda gra bardzo różni się od poprzedniej. Ta gra się po prostu nie nudzi! Gra nie bez powodu jest najczęściej nagradzaną grą na świecie. Wiele dróg do zwycięstwa, handel między graczami, który czasami przybiera rozmiar prawdziwego targu i wspomniana wcześniej błyskotliwa mechanika gry zauroczą każdego. Wszystko wykonane bardzo starannie dużo ładniejsze od wersji drewnianej nawet rysunki są lepsze graficznie (oczywiście kwestia gusty ale według mnie to ładniejsze).
Polecam wszystkim grę i sklep www.planszomania.pl.


obrazek
Eurobusiness
Dobra gra rodzinna,
Jedna z najpopularniejszych gier towarzyskich na świecie! Mądre inwestycje, kupowanie i sprzedawanie nieruchomości, trafne ocenienie sytuacji przyniesie Ci zyski, majątek i zwycięstwo. Zostań milionerem, zagraj w grę, w której akcja za każdym razem może potoczyć się zupełnie inaczej, która zaskakuje, trzyma w napięciu i jest niesamowitą zabawą dla całej rodziny! Zagraj w eurobiznes i pokaż wszystkim, że masz głowę do interesów! Gra przeznaczona dla graczy, w wieku od 14 lat. Chyba najstarsza gra biznesowa dostępna obecnie na rynku. Eurobiznes oparty jest na zasadach klasycznego Monopoly, praktycznie nie wprowadza żadnych zmian. Inna oczywiście jest plansza oraz miejsca do wykupienia. Plansza jest duża, grafiki bardzo proste, kolory wyraźne. Brak \"śliskiego\" papieru nie umniejsza wcale zalet tej gry, gdyż jej siła leży w ludziach którzy w nią grają. Doskonały prezent dla sentymentalistów lub jako niedrogi rekwizyt na spotkania i zabawy. Polecam wszystkim grę i sklep www.planszomania.pl.

obrazek
Sabotażysta Rozszerzenie
Rewelacja,
Dużo lepsza zabawa niż gra w samą podstawkę, szczerze polecam naprawdę warto. Bardzo dobre wykonanie kart jak również cena. Nie ma żadnych problemów z zamawianym towarem polecam www.planszomania.pl.

obrazek
Super farmer
Wspaniała,
Wspaniała gra dla nawet 6 osób niezależnie od wieku. Karty zwierząt z grubej i śliskiej tektury. Proste zasady i ładne rysunki. Co najważniejsze odporne na zalania :-) przetestowane (Pepsi). Polecam grę i sklep www.planszomania.pl.

obrazek
Sabotażysta
Rewelacja,
Jedna z lepszych gier tego typu w jakie grałem. Wyśmienita zabawa. Bardzo dobra jakość wykonania kart i cena. Polecam wszystkim grę i sklep www.planszomania.pl.