PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika geek_planszowy

obrazek
Scythe (edycja polska)
absolutny hit!,
Moim zdaniem topowa gra planszowa. Gra jest pięknie wydana. Wszystkie elementy są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Karty grube, planszetki gracza wykonane w sposób zapewniający brak przesuwania się elementów, figurki piękne.
Wykonanie wykonaniem ale najważniejsza jest przyjemność z gry no i tutaj Scythe wymiata :) Gra się bardzo przyjemnie w każdym wariancie osobowym. Projektanci pomyśleli też o osobach, które lubią grać SOLO tworząc Automę. Automa to sztuczna inteligencja- wirtualny przeciwnik, który ma 3 poziomy trudności. Co ciekawe tego wirtualnego przeciwnika możemy też włączyć do gry dwu osobowej :) Na planszy dzięki temu jest mniej miejsca.
Bardzo podoba mi się model zakończenia rozgrywki. Gramy do 6 gwiazdek- czyli 6 osiągnięć. Mamy do wyboru 10 i nie da się pójść we wszystkie na raz. Tak więc w zależności od nacji, miejsca na planszy, surowców czy też przeciwników musi zdecydować jakie osiągnięcia będzie nam najłatwiej zrealizować. Co ciekawe nie zawsze ten co zakończy grę w niej wygra! Zwycięzcą zostaje gracz, który po przeliczeniu terytoriów, gwiazdek i surowców w sumie ma najwięcej $!
Gra jest bardzo regrywalna, mamy do wyboru 6 nacji + zawsze losujemy planszę akcji, które różnią się dość mocno. W ten sposób nawet kilkukrotnie wybierając tą samą nację za każdym razem będzie nam się grało inaczej.
Grę polecam zdecydowanie każdemu, kto zagrał już w kilka nowoczesnych planszówek. Niech nie zwiedzie Was obecność mechów! To nie jest gra typowo area control! To EURO gra z elementem area control. To bardzo ważne, by odpowiednio nastawić się do rozgrywki. Szukając tutaj wielu starć militarnych można się rozczarować.