PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika galathorn

obrazek
Talisman: Magia i Miecz
Dla każdego,
Piękne nowe wydanie. Mam w domu oryginał, gra została kupiona w prezencie dla siostrzeńców.
Cudne grafiki, wszystko ładnie wykończone i zachowany urok oryginału.
Gra od pierwszej chwili wciągnęła dzieciaki w wieku 6-12 lat. Nie mieli problemu ze zrozumieniem mechaniki (przy drobnej pomocy dorosłego czytającego instrukcję).
Od gry nie można ich teraz odciągnąć:)
A i mi się przyjemnie wróciło do świata Magii i Miecza.


obrazek
Gamedec
Świetna dla wielu graczy,
Zacznę od podstaw - piękne wydanie, z dbałością o szczegóły. Zasady na początku wydają się skomplikowane, ale po pierwszej rozgrywce wszystko idzie prosto. Gra bardzo dobra dla wielu graczy(graliśmy w 6 osób - wszyscy zadowoleni, nikt się nie nudził), ma możliwość kooperacji lub współzawodnictwa. Świetnie odwzorowany świat z książek, aczkolwiek grając w nią bardziej wczuwamy się w klimaty detektywistyczne niż cyberpunkowe.
Polecam jako bardzo dobrą grę towarzyską.


obrazek
Shadows over Camelot
Rewelacja,
Gra bardzo klimatyczna, o prostych do pojęciach zasadach. Świetne wykonanie zarówno figurek jak i samych kart. Można grać kooperacyjnie bądź zdecydować się na wersję ze zdrajcą - choć i bez tego czasem ciężko wygrać. Przy czym jest to jedna z lepszych gier kooperacyjnych na rynku - tu trzeba naprawdę dużo ustalać wspólnie i nie czeka się ze znudzeniem na swoją turę.
Z początku wydaje się trudna do wygrania, ale z czasem z przyjemnością sięga się po komplikujący grę dodatek.
Podsumowując - polecam, to wciągająca kilkugodzinna rozgrywka.


obrazek
Merchants & Marauders
rewelacja,
Tak jak wspomnieli przedmówcy, gra wykonana rewelacyjnie. Zasady dosyć proste, instrukcja dobrze i sensownie napisana. Polecam wszystkim, a szczególnie fanom pirackich klimatów. Można trochę pohandlować jak i zająć się plądrowaniem kupieckich statków. Gra jest bardzo dynamiczna i obfitująca w niespodzianki. Jest kilka dróg do odniesienia zwycięstwa, dlatego trzeba zwracać uwagę co dzieje się na planszy i jak grają pozostali uczestnicy. Jeśli chodzi o czas rozgywki, to co kto lubi.. grę można skończyć szybko, lub tak jak podczas ostatniej gry w jakiej brałem udział, po ustaleniu zwycięzcy graliśmy jeszcze godzinkę - dla samej frajdy... Grę szczerze polecam.