PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika fire

obrazek
Alchemicy
Niezły móżgożer,
Alchemicy są grą wymagającą. Jest to połączenie logicznej łamigłówki z worker-placementem. W grze wcielamy się w młodych adeptów Alchemii, którzy walczą ze sobą o tytuł najlepszego alchemika w mieście.
W grze mamy do dyspozcji bogatą planszę i dużą ilość potencjalnych akcji do wyboru. Podstawą do wygrania jest odkrycie właściwości wszystkich alchemicznych składników dostępnych w grze- i to jest ciekwe, ponieważ robimy to za pomocą metody prób i błędów. Dodatkowych wskazówek może nam dostarczyć wynik eksperymentów naszych przeciwników- nie możemy z nich spuścić oka. Dużą rolę w grze odgrywa też blefowanie- nie każda teoria przecież musi być prawdziwa ;).
Jest to trudna gra, ale ma jedną z najlepiej napisanych instrukcji z jakimi się spotkałem. Całą mechanika jest opisana w klimacie alchemicznej rywalizacji, poprzeplatana różnymi, często zabawnymi anegdotami. Pomagają one skutecznie zapamiętać zawiłe zasady rządzące tym światem.
Gorąco polecam! :)


obrazek
Clank!
Bardzo dobra gra,
Clank to bardzo dobr gra polegająca na układaniu własnej unikalnej talii w czasie rozgrywki. Gracze ścigają się po labiryncie podziemi smoka o to, kto więcej skarbów wyniesie. Jednak trzeba uważać, każde podniesienie skarbu budzi smoka, a jego gniew bywa złudny. Sztuką jest nie tylko zdobyć skarb, ale też utrzymać się przy życiu uciekając z nim.

Jedna z lepszych gier na mojej półce- pozwala na szybką i dynamiczną rozgrywkę w gronie znajomych. Zasady również są łatwe i przejrzyste.


obrazek
Roll For The Galaxy (polska edycja)
Dla fanów kości,
Roll for the galaxy jest inną wersją równie popularnej gry Race for the galaxy. Moim zdaniem jest mocno uproszczona i dodaje na pierwszy rzut oka losowy element rzutu kością.
Rzut kością jest losowy jedynie na pierwszy rzut oka, ponieważ gra ma mnóstwo mechanizmów pozwalających na zmianę naszego wyniku. Uwaga: Gra jedynie dla graczy do których mamy zaufanie. Rzuty kością i przydzielanie ich do akcji odbywa się za zasłonką i łatwo pod wpływem emocji "podrasować" wynik ;).
Gra jest bardzo dynamiczna, kolejne tury nie dłużą się. Jedynym minusem jest mało przejrzysta instrukcja, lecz po opanowaniu zasad przestaje mieć to znaczenie