PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika feroMonik

obrazek
Bohnanza dodatek
Nie będziesz już chciał grać w wersję podstawową!,
Spróbujcie urozmaicic sobie gre w Fasolki tym dodatkiem, a nie pozalujecie. Po kilku rozgrywkach nie bedziecie sobie wyobrazali gry bez dodatkowych emocji, jakie daje realizacja kart zadan :) Poza tym mamy wreszcie namacalne pola (karty) i nie musimy ich sobie wyobrazac na stole. Polecam fasolomaniakom!

obrazek
Totem (stare wydanie)
fajna gra, choć kosztuje za dużo :),
Gra jest fajna i dla dorosłych, i dla dzieci. Gdy grają dorośli i mocno kombinują przeciw sobie, to trudno jest zdobyć jakiekolwiek punkty :) Jej niewątpliwą zaletą jest atrakcyjny image - totemy z tajemniczymi napisami i rysunkami. Moim zdaniem jednak cena jest zawyżona - byłam zaskoczona, gdy odbierałam pudełko, które jest małe i niepozorne.

obrazek
Zgadnij kto to?
Uczy nie tylko myślenia, ale też mówienia,
A nam się ta gra wciąż nie znudziła. Gramy w nią odkąd córka skończyła 4 lata i wciąż odkrywamy w niej coś nowego. Wbrew pozorom, zadawanie trafnych pytań, na które można odpowiedzieć tylko \"tak\" lub \"nie\" sprawia dużo trudności nie tylko dzieciom, ale nawet dorosłym. Z czasem zaczęłyśmy utrudniać sobie grę i np. wprowadziłyśmy zakaz pytania \"Czy twój bohater jest kobietą/mężczyzną\". Tak więc gra ewoluuje i mimo że córka ma już 8 lat, nadal do niej wracamy.

Dla mnie jedyną wadą tej gry jest wykonanie - oburzało mnie, że kartki z bohaterami są z papieru i samemu trzeba grę zmontować (polecam przyklejenie kart) oraz brak woreczka, z którego można wylosować bohatera.


obrazek
Karta rowerowa
,
Nie za bardzo mi się ta gra podoba. Pytania na kartach nie są dobrze dobrane do potrzeb dziecka, któe ma się nauczyć zasad ruchu drogowego, a sama koncepcja gry... No cóż, kolejna nudna planszówka, w której wygrywa ten, kto pierwszy dojdzie do celu.

obrazek
Kostka Rubika Mini Cube 2x2x2
Jeśli chcesz zarazić dziecko kultową grą,
...zacznij od tej uproszczonej wersji kostki rubika. Wydawało mi się - jakie to proste, tylko 8 kosteczek! Ale uwierzcie mi, jeśli nie pamiętacie tricków na zamianę pól stosowanych w normalnej kostce, to i z taką małą będziecie mieć trudności. Świetna zabawa w każdych warunkach - w autobusie, w korku, na lekcji pod ławką :)))

obrazek
Happy Cube sześciopak
HIT!,
Wciągnęło to całą moją rodzinę - od dziecka po babcię. W zestawie jest 6 małych piankowych sześcianów zbudowanych z puzzli. Każdy sześcian ma inny kolor. Kolejny kolor, to kolejny stopień trudności, ale każdy z nas miał poroblemy z ułożeniem innej kostki :)

Gdy już opanujesz układanie sześcianów i rozkładanie ich do ramek, na opakowaniu masz propozycje niezliczonych figur, które możesz ułożyc z puzzli. My do dziś nie ułożyliśmy jeszcze 1 dużego sześcianu ze wszystkich elementów. Ale będziemy dalej próbować!


obrazek
Mistrz słowa - wersja mini
Polecam też dla dzieci!,
Bardzo wam polecam, gra jest \"szybka\", mniej mozolna niż scrabble i wszędzie ją można zabrać ze sobą. Dzięki niej dzieci nauczą się myślenia, nowych słów, ortografii. Dla mnie była strzałem w dziesiątkę.

Jedyny minus to kubek plastikowy - kupiłam już pęknięty, jest słabej jakości. Ale kości i klepsydra OK.


obrazek
Snorta!
Zaskakująco fajna!,
Bardzo nie podobała mi się reklama i uznałam, że to nie będzie fajna gra. Dopóki nie spróbowałam! Warunkiem udanej rozgrywki jest duża grupa graczy - najlepiej więcej niż 4. Tak samo świetnie bawią się przy niej dzieci, jak i dorośli. Zasady są proste, nie będę ich tu omawiać. Gra wykorzystuje zaskakującą właściwość naszego mózgu - każe on nam wydawać odgłos zwierzątka, które widzimy na wyłożonej właśnie karce, a nie tego, które powinniśmy, żeby wygrać.

Zabawa aż do zachrypnięcia i bólu brzucha :)