PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika ennante

obrazek
Catan (nowa edycja)
Bardzo dobra by zacząć,
Osadnicy z Catanu to nasza pierwsza gra strategiczna. Zachwyciła nas prostotą rozgrywki. Reguły są łatwe i logiczne.
Przeszkadza wspomniana losowość, nawet po wielu rundach ciężko się ustawić tak, żeby mieć dostęp do wszystkich surowców a i wtedy nie ma pewności że nie będą wypadać niewłaściwe numery. Rekordem była stale powtarzająca się w rozgrywce wypadająca dwójka i czwórka. Kto normalny by się na nich ustawił? ;)
Na plus zaliczam piękną grafikę, długą rozgrywkę i dobrą zabawę. Poza tym pozytywnym aspektem jest możliwość dołączenia dodatków (pierwszy już wyszedł w wersji plastikowej)
Na minus losowość, minimalną ilość graczy - 3 oraz to że zawsze ktoś jest obrażony, bo albo mu się blokuje złodziejem pole, albo zabiera karty.
Także raczej nie dla młodszych graczy.
Ale Osadnicy wciągają i zawsze ktoś chce się zrewanżować więc można grać długie godziny.


obrazek
Pentago (stare)
za szybka,
Grę kupiłam mojemu mężczyźnie na urodziny, zachęcona nagrodami i pozytywnymi ocenami. Na początku podobała nam się bardzo, jednak z czasem odczuliśmy pewną powtarzalność rozgrywki, gra się również w nią za szybko - rozgrywka trwa od 2 do 5 minut. Gramy z nią teraz głównie z gośćmi którzy nie są przyzwyczajeni i potrafią zaskoczyć taktyką. Ogółem to nasza druga gra planszowa po Ingenious, lubimy ale bez szaleństw. Szukamy dalej.