PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika enerfree

obrazek
Beowulf
solidna gra logiczna,
Gra rzeczywiście zawiera elementy znane z filmu (grafikę i klimat), jeżeli ktoś oglądał i polubił, to spodoba mu się gra. Gra rzeczywiście jest oparta na grze \"Kingdoms\", można to sprawdzić na BoardGameGeek. Nie jest to gra wojenna, gdzie rozmieszcza się wojowników i rzuca kostkami. Umieszcza się tutaj figurki i żetony z wartościami punktowymi. Przydaje się taktyka i myślenie. Trzeba odpowiednio zaplanować ruchy i mieć szczęście w losowaniu żetonów z punktami.
Plusem jest to, że gra spodoba się również fanom gier logicznych, którzy nie muszą lubić klimatów fantasy. Osoby takie mogą się tutaj wykazać planowaniem, myśleniem strategicznym i inteligencją, a tło filmu traktować wyłącznie jako ozdobnik. Trzeba przewidzieć, co zrobi przeciwnik. Warto także oszczędzać własne figurki, gdyż gra toczy się w trzech etapach i oprócz statków reszta odpada po użyciu.
Kolejnym plusem jest niska cena produktu, która może zachęcić do kupna. Solidne wykonanie, ciekawa mechanika, proste reguły. Wynik pojedynku może się zmieniać z etapu na etap i do końcowego podliczania punktów nie jesteśmy pewni sukcesu.


obrazek
Kostka Rubika 3x3x3 PRO
nasza ulubiona kostka,
Kostka w tej wersji jest solidna. Nie wiem, jakie są inne, ale ta po wyrobieniu kręci się sprawnie. Myślę, że nadaje się dla speedcuberów, bo jeśli nie ta to jaka ? Sklepy (nie tylko internetowe) z grami planszowymi i łamigłówkami powinny pomyśleć o dołączeniu do swojej oferty kostek typu Zhanchi i Guhong. Napewno byłyby hitem wśród fanów układania i znalazłyby nabywców.

obrazek
Talisman Magia i Miecz: Królowa Lodu
magia i miecz w zimie,
Królowa Lodu przybyła wraz z lodowcem do naszej ulubionej krainy. Od razu nasuwa się myśl, aby to wydanie zawierało lodową krainę. Mogłaby ona być zrobiona na podobny sposób, co podziemia czy góry, czyli dostawiana plansza z boku. Dobrym pomysłem byłyby również osobne karty przygód dla tego rejonu.
Ale i tak nie można narzekać. Nowe i ciekawe postacie (chociaż oczywiście mogłoby ich być więcej np. jakiś lodowy wojownik czy mag), alternatywne zakończenia w stylu starej magii i miecza, nowe przygody i przedmioty.
Tak - dodatki do Talismana nigdy się nie znudzą. Jeżeli kupiło się podstawową wersję, konieczne jest zaopatrzanie się w rozszerzenia. Oby trzymały one solidny poziom. A my ciągle czekamy na dodatek pt. Miasto !