PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika emule

obrazek
Club 2%
nietuzinkowa gra dla osób w każdym wieku,
Grę dostał mój syn na 5-te urodziny.
Gra składa się z 5 domków w których są 2 pole: dla ludzika i zwierzątka, 10 figurek: 5 ludzików i 5 zwierząt oraz kart z zadaniami. Dla zadań najprostszych używa się 3 domków i 3 ludzików, potem dochodzą zwierzątka. Kolejny poziom trudności to 4 domki 4 ludziki, 4 zwierzątka a potem po 5.
Przykładowe zadanie dla 3 domków: zadanie to np: czerwony ludzik nie mieszka po lewej, żółty mieszka po prawej i żółty jest sąsiadem czerwonego. Rozwiązanie: w domkach mieszka kolejno zielony czerwony żółty.
Gra niby przeznaczona jest dla jednego gracza (jest jedna talia z zagadkami i jeden zestaw domków) to jednak można grać w nią zespołowo lub kolejno indywidualnie rozwiązywać zagadki w dowolną liczbę graczy. Karty z zadaniami są ponumerowane od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Na odwrocie każdej karty jest rozwiązanie zagadki przedstawione obrazkowo.Choć pierwsze 20-30 kart jest prostych to kolejne już wymagają główkowania. Ja osobiście miałam problem z najtrudniejszymi.
Polecam tę grę faktycznie od 4 do 99 lat.
Dobre strony: proste zasady, czytelna instrukcja, przyzwoite wykonanie, gra stymuluje szare komórki i pobudza gracza do logicznego myślenia, cena
Wady: mało trwała wytłoczka.

Jeśli szukasz mądrej gry dla dziecka 4-6 lat to na prawdę warto. Starsze dziecko też pewnie chętnie w nią zagra pomijając karty z zadaniami najłatwiejszymi.


obrazek
Rummikub junior
mądra gra,
Gra świetnie się sprawdzi dla młodszych dzieci. Kupiliśmy naszemu dziecku kiedy miał 4 lata. Gra bardzo mu się podobała, lecz szybko z niej wyrósł. Teraz ma skończone 5 lat i niezbyt często po nią sięga. Myślę, że spóźniliśmy się nieco z zakupem. Myślę, że tę grę można śmiało kupić dla 3latka. Zasady podobne jak w normalnym Rummikub\'ie tyle, że znacznie uproszczone. Gra według mnie ma same zalety: jest pięknie wydana, materiały z których jest wykonana - trwała gruba tektura - przewidziany do eksploatowania przez maluchy. No i niska cena.
Trudno znaleźć grę dla malucha - ta jest na prawdę wartościowa