PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika dzusta85

obrazek
Dobble
Genialna w swej prostocie,
Kiedy szukałam fajnej gry imprezowej wpadły mi w oko Dobble. Moja pierwsza myśl: puszka i kilka kart z obrazkami za taką cenę? co w tym może być fajnego? odpuściłam. Jakiś czas później na spotkaniu, znajoma wyciągnęła Dobble i zaproponowała grę, na co niechętnie się zgodziłam . Niecałe 10min wystarczyło żebym się w niej zakochała :) i była zła na siebie, że wtedy jej nie kupiłam.
Dobble są świetne! prosty pomysł szukania takich samych obrazków na różnych kartach,a tyle zabawy. Spokojny początek gry zamienia się w rzucanie lub wyrywanie sobie kart z rąk, wykrzykiwanie i przekręcanie nazw,a co za tym idzie kupę śmiechu podczas każdej rozgrywki. Posiada 5 różnych wariantów grania, każdy może sobie wybrać taki jaki najbardziej mu pasuje, albo grać w nie na zmianę, ja tak robię.
Grałam w nią już killkanaście razy i jeszcze długo mi się nie znudzi. To gra dla każdego, bez względu na wiek. Idealnie nadaje się na imprezę, jak również na szybką rozgrywkę we dwoje (rodzicom tak się spodobała, że musiałam im ją zostawić, a sobie kupić nową).
Jeśli myślicie, że Dobble to łatwizna, że szukanie obrazków jest tylko dla dzieci: kupcie i przekonajcie się sami jak bardzo się mylicie :)


obrazek
Tarantel Tango
Dobra zabawa!,
Tarantel Tango jest idealną grą imprezową. Najlepiej grać w 4-5 osób. Gra podobnie jak Kakerlakensalat ćwiczy spostrzegawczość i refleks. Różnica polega na tym, że w Tangu nie wymawiamy nazw zwierząt z obrazków tylko odgłosy jakie one wydają. Jest to fajny pomysł, który doprowadza do wielu zabawnych sytuacji. Karty są ślicznie wykonane a dzięki różnym pozycjom zwierząt łatwiej się pomylić przez co gra jest jeszcze ciekawsza. Małe pudełko pozwala z łatwością zabierać grę w podróż.
Graliśmy w gronie starszych osób, ale myślę, że dzieci też dobrzy by się przy niej bawiły. Polecam!


obrazek
Carcassonne Edycja Jubileuszowa
Super gra w gorszym wydaniu,
Wiele razy grałam w Carcassonne ze znajomymi i bardzo mi się podobało więc kiedy pojawiło się wydanie jubileuszowe, skusiłam się i kupiłam dla siebie. Pudełko w kształcie pionka ciekawie wygląda niestety jest niepraktyczne i nic oprócz podstawowej wersji się do niego nie zmieści. Akrylowe pionki są wykonane z gorszą starannością(każdy ma wyszczerbienie w jednej nodze po odlewie, drobne rysy) i nie są tak wytrzymałe jak drewniane. Kolory pionków są blade i gorzej widoczne na planszy. Są to szczegóły, ale przeszkadzają w pełnym zadowoleniu z gry. Plusem jest 10 dodatkowych kafelków.
Jeśli ktoś zastanawia się, którą wersję podstawową kupić, to zdecydowanie polecam edycję normalną nie jubileuszową.
Sama gra to oczywiście 5!