PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika duff5

obrazek
Terraformacja Marsa: Hellas i Elysium
Kierując się rankingiem,
Hellas i Elysium to chwilowo najlepiej oceniany dodatek do Terraformacji Marsa. Trzeba jednak pamiętać, że serwis BoardGameGeek, na którym to dodatek zbiera sławę i chwałę to bardzo dobra baza wiedzy o grach bez prądu. Wydawać by się mogło, że dwie nowe mapy to tak naprawdę mała zmiana, która nie przyniesie za wiele dobrego. I tutaj czai się podstęp! Nowe nagrody i tytuły, które są bardzo powiązane z naszą sytuacja na mapie to tak naprawdę setki nowych dróg możliwości, przy których lekko nadpalimy nasze zwoje szarych komórek. Dodatek jest solidnie wydany, a standardowe pudełko z TM z miłą chęcią pomieści dwie dodatkowe połacie naszego kochanego Marsa. No to 3...2...1...Odpalamy rakiety na Hellas I Elysium !

obrazek
Downforce Danger Circuit Expansion
Miodności ciąg dalszy !,
Dzisiaj powiem jedno: "Panie i Panowie dodatek was nie zawiedzie!". Downforce: Danger Circuit, zrobi wam nie jedną grę, nie jeden zakręt i nie jedną licytacją zakręci jak dobry rollercoaster. Dwie nowy mapy, jedna z przeszkodami a druga z krzyżującymi się zakrętami. Jedna przećwiczy wasze umysły, a druga zaś da całą masę dobrej zabawy. Mało tego, nowe umiejetności naszych kierowców to nie lada gratka dla koneserów podstawki i dają miliony nowych przemyśleń i strategii podczas naszych spalinowych zmagań. Ufffff, grając w ten tytuł z tym dodatkiem co chwila odkryjesz coś nowego i niezwykłego :) Jednym słowem ?! BRAĆ !

obrazek
Downforce
Downforce - epicka gra wyścigowa !,
Licytacja, zagrywanie kart, typowanie zwycięzcy i to wszystko uwzględnione w rozgrywce 30 minutowej. No czego chcieć więcej !? Można powiedzieć, że praktycznie od początku rozgrywki czuje się ducha walki i zmagania na torze wyścigowym. Zarówno my jak i przeciwnicy używamy swoich umiejętności aby zdobyć szczyt podium i mieć szanse w wygraniu swojej kolejnej partii :) Po pierwszym razie powiesz: " A te umiejętności są lepsze niż te... albo wystarczy siebie typować i być pierwszym aby wygrać grę..." Nic bardziej mylnego, Downforce to naprawdę sprytna i nietypowa pozycja na rynku gier planszowych, która potrafi być grą naprawdę wciągającą i przez swój urok i krótki czas rozgrywki, będzie często powracać na wasze stoły :) Polecam !

obrazek
Sherlock
Krótkie Śledztwo !,
Sherlock, był dla nas niewątpliwie odkryciem ostatniego roku. W bardzo krótkim czasie i w bardzo skąpych zasadach stworzono niesamowicie prostą dedukcyjną grę. W swoim ruchu używając tak naprawdę 2 z 3 akcji staramy się jak najszybciej i najmądrzej poznać tożsamość przestępcy. Niech wam się nie wydaje, że gra daje mało satysfakcji i zero przyjemności z gry... Wręcz przeciwnie, ekstremalnie szybkie i udane śledztwo nagradza nas znanym i lubianym efektem " zagrajmy jeszcze raz! ".

My polecamy tego "chwilerka" i zachęcamy do zakupu, bo naprawdę warto ! Szczególnie za taką cene !


obrazek
Obecność: Eksploracja
RZEŹNIA,
Jeśli sądziłeś, że gra "Obecność" jest odkrywcza, to jej nowy dodatek pokaże ci ile dobrego można jeszcze wycisnąć z tej niesamowitej gry. Artemia się zmienia, odwiedzane przez rozbitków miejsca, dają jeszcze większy efekt "ŁAŁ", a posunięcia potwora stają się coraz bardziej cwane i przemyślane. Sama Eksploracja, bardzo, ale to bardzo urozmaica rozgrywkę, przez co staje się jeszcze głębsza. Nowe karty przetrwania, pościgu i miejsca, a zarazem nowy system odkrywania planety to coś wartego zakupu. Jak dla mnie "must have" dla wszystkich miłośników Obecności i klimatu rodem z filmów Ridleya Scota ;)

obrazek
Survive: Escape from Atlantis (30th Anniversary Edition)
Gra dla każdego !,
Survive to przepiękna a zarazem prosta i mega grywalna pozycja, która powinna zagościć na stałe w domach wielu rodzin. Wielka szkoda, że gra nie została wydana na naszym rodzimym rynku, ale mozemy pobrac polską instrukcję z portalu bgg i cieszyć się rozgrywką ;) Sama gra daje mega frajdę a z każdą turą czujemy coraz większe parcie na dotransportowanie naszych rozbitków na bezpieczny ląd. Gra jest przesiąknięta negatywną interakcją ale nie czyni to z niej złej gry, wręcz przeciwnie wszyscy się dobrze bawią i chcą zagrać kolejny raz ;) Jednym słowem polecam, warto zakupić i mieć ją w kolekcji i grać, grać, grać aż do końca świata :)