PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika domis0310

obrazek
Sabotażysta Rozszerzenie
fantastyczna!,
Jeżeli dawno nie kłóciłeś się ze znajomymi, rodziną, współgraczami - to masz idealną okazję :)
Rozszerzenie Sabotażysty to wg. mnie gra ponadczasowa, wiekowa i tak nieprzewidywalna jak wyniki polskiej ekstraklasy.
Poza nowymi postaciami, mamy nowe karty tuneli, nowe zasadzki oraz możliwość wpływania na rolę innych graczy(!) Co więcej ta ostatnia forma może bardzo łatwo zamienić przegranego w zwycięzce i odwrotnie.
Gra jest prosta w przebiegu i tak jak w podstawie kopaliśmy do złota (bądź podkopywaliśmy innych jako sabotażyści) tak tutaj ugrać swoją dolę, można na wiele różnych sposobów, czasem specjalnie się nie wysilając (np. spekulant).

Bardzo polecam na długie jesienne pogody, a osoby z brakiem dystansu do siebie i innych polecam by się zastanowiły. Oby więcej takich tytułów.


obrazek
7 Cudów Świata - Liderzy
świetna!,
Dodatek do 7 Cudów Świata - Liderzy, to z jednej strony świetne urozmaicenie dla tych, którzy w 7 Cudów grali nie raz, oraz komplikacja dla tych, którzy grają rzadko.
Jeżeli, nie za często grałeś/aś w podstawkę... cóż na początku możesz uważać, że coś się skomplikowało.
Ale... jeżeli zjadłeś zęby na podstawce Liderzy to dodatek dla Ciebie, możesz w prosty sposób wybrać Lidera (również losowość wyboru) i ograniczyć koszty surowcowe, zwiększyć ilość punktów, znaczników nauki oraz zgarnąć specjalną liczbę punktów, a nawet oddać punkt porażki sąsiadowi(!) Ale przy Liderach trzeba zwrócić uwagę na pieniądze (koszt od 0 do 5). Do łask wróci miasto EPHES (B), a o korzyściach sąsiedzkich możemy mówić w kontekście RZYMU (B). Nowe miasto daje możliwości związane z wystawianiem liderów i jak to w starożytnym Rzymie - będzie ich tam najwięcej.

Gra dla koneserów, nie zaczynajcie od 7 Cudów na start, bo możecie się zawieść.


obrazek
Shinobi
super!,
Shinobi, to gra, która w krótki/szybki/prosty sposób pokaże czy jesteś dobrym strategiem. Aby dobrze grać w Shinobi trzeba być ogranym tzn. nie zaczynajcie od Shinobi. Z drugiej strony jeżeli jesteście w stanie zebrać cięgi w pierwszych turach i wysnuć z nich wnioski to dalej będzie z górki.
Fenomenalne mechanizmy przesuwania kart między prowincjami zmuszają do przewidywania dalszych ruchów. Co tu dużo mówić, jeżeli uważasz że dobrze grasz w strategię - usiądź do Shinobi i zobacz jak bardzo się myliłeś :)

Polecam