PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika discman

obrazek
Wysokie napięcie (doładowana wersja)
Stare,ale jare!,
Wysokie Napięcie - Wydawnictwo Lacerta
W końcu! Po tylu latach pogoni za nowościami i "ładnymi" grami zagrałem w jedną ze starszych współczesnych planszówek dostępnych na polskim rynku w naszym rodzimym języku. Gra niedawno otrzymała "nowe" wydanie, które nawet nie wiem szczerze co za bardzo zmieniło/wprowadziło (na pewno nie oprawę graficzną). Gra jest prościutka, takie troszkę Wsiąść do Pociągu + Concordia. Licytujemy elektrownie, kupujemy paliwo do nich, rozbudowujemy naszą sieć stscji transformatorowych, by na koniec fazy sprzedać prąd za $. Grę kończymy w zależności od liczby graczy. W przypadku 2 osób gdy któryś z graczy będzie miał 18 stacji. Wygrywa jednak ten, który na koniec będzie w stanie zasilić najwięcej swoich stacji!
Prosta, z delikatną interakcją aktywną (blokowanie na planszy) i pasywną (wykupienie tańszego paliwa). Na 2 osoby jest wariant z dodatkowym graczem-bankiem, który zmniejsza "luzy" na planszy. Bardzo przyjemna pozycja i nadal daje radę pomimo, że jest oczywiście już wiele innych lepszych gier na rynku. Chętnie będę polecał nowym graczom. Na minus oprawa graficzna i nieproporcjonalnie długa instrukcja do prostoty zasad gry :) Mimo wszystko polecam !


obrazek
Szarlatani z Pasikurowic
Świetna gra rodzinna z gatunku pusty your luck,
Szarlatani z Pasikuruwic - G3
Jest to naprawdę kawał wspaniałej gry rodzinnej z gatunku "push your luck" (kontrola ryzyka). Główna mechanika gry opiera się na dobieraniu kolejno składników z woreczka i dokładaniu ich do naszego kociołka. Jeśli przy ich dobieraniu suma wartości na białych składnikach przekroczy 7 kociołek eksploduje i kończymy dobieranie. Gdy wszyscy spasują lub ich kociołki eksplodują przechodzimy do podsumowania rundy gdzie punktujemy, zdobywamy rubiny oraz możemy kupić kolejne składniki. Po 9 rundach wyłaniamy zwycięzcę! Prawda, że proste? W prostocie tkwi zabawa, a tej wbrew pozorom jest naprawdę w tej grze całkiem sporo!