PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika cycu

obrazek
Futbol Ligretto (uszkodzony)
Prędkość!,
Super szybka gra. Niestety dla niektórych zbyt szybka. Jednakże przynosi niesamowitą ilość emocji. Z pewnością nie jest to gra przy której można się nudzić. Akcja toczy się niesamowicie szybko. Szczególnie dużo radości przynosi gdy uczestniczą 4 lub 6 osób. Wtedy ciągłe wywoływanie zawodników potrafi dla innych być dość irytujące (nie grających). Gra czasami budzi trochę negatywnych emocji, ale taki jest sport! Polecam jako doskonały sposób na rozruszanie towarzystwa. Ponadto dla miłośników piłki nożnej będzie swoistą ciekawostką rozszyfrowanie zawodników (w grze jest reprezentacja Polski i Drużyny Gwiazd). Oczywiście za grą przemawia cena, która nie jest wygórowana. Gra prosta i przynosząca dużo emocji, aczkolwiek trochę męcząca, ponieważ nie można nigdy odpuszczać! Doskonała w małym gronie. Poręczna, więc nadaje się na wyjazdy.
Polecam szczególnie dla mało zaawansowanych graczy.


obrazek
6 bierze
Doskonale logiczna,
Uwielbiam tę grę. Jest bardzo prosta i niezwykle interesująca. Da się w nią grać w bardzo dużo osób (miałem okazję grać w 7) dzięki czemu gra zyskuje nowy wymiar. Podczas gry 3 osobowej gra jest łatwiejsza do przewidzenia, w 7 już nie można niczego być pewnym. Gdy znudzą nam się lub świetnie opanujemy podstawowe zasady gry to mamy dostępne 8 innych wersji reguł, które nie wymagają żadnego dodatku. Dzięki czemu gra może cieszyć jeszcze dłużej. Jest prosta, nie potrzeba wiedzy o grach karcianych, jest szybka, poręczna więc nadaje się na wyjazdy czy do pubu, by trochę kompanów rozerwać. Co najważniejsze jest świetną grą logiczną, ale nawet grając doskonale można przegrać, bo obecny jest element losowości. Nie jest specjalnie męcząca, więc pewnie będzie żądań rewanżu. Gorąco polecam wszystkim!

obrazek
Scotland Yard
Złap mnie jeśli potrafisz,
Gra o pogoni za złym agentem przez dobrych detektywów Scotlandyardu. Gra jest bardzo prosta więc nadaje się dla żółtodziobów. Polega na poruszaniu się przez Londyn w celu odnalezienia i schwytania Agenta. W rolę detektywów może wcielić się od 2 do 5 zawodników, dzięki czemu gra jest mocno towarzyska. Współpraca pomiędzy detektywami jest wręcz wymagana w innym wypadku marne są szanse osiągnięcia celu. Dzięki temu gra jest bardzo towarzyska, wyczuwalne jest duże napięcie (zwłaszcza u gracza uciekającego), nie jest to zbyt długa rozgrywka, dzięki czemu w ciągu wieczoru kilku graczy może uciekać (co jest najfajniejsze). Ta gra jest doskonała by spróbować gier tego typu, ponieważ jeśli komuś spodoba się taki klimat pościgu to może rozejrzeć się za bardziej skomplikowanymi tytułami. Bardzo polecam szczególnie nowym graczom, świetna integrująca rozgrywka!

obrazek
Dobble
Orientuj się!,
Doskonała gra na spostrzegawczość. Jedna z najlepszych gier imprezowych. Jeśli podobało cie się Jungle Speed (Prawo Dżungli) to ten tytuł musisz mieć. Gra wprowadza pożądaną świeżość w tego typu grasz. Nowy sposób rozgrywki, do tego od początku mamy 5 różnych propozycji zasad. Z pewnością pozwala się tą grą cieszyć przez długi czas. Gra budzi świetne emocje wśród uczestników, kiedy próbuje się znaleźć określenie na dany symbol. Dużo śmiechu i dobra zabawa są przy tej grze zagwarantowane. Sprawdza się a każdą ilość osób (grałem nawet w 10) aczkolwiek im więcej osób tym dalej siedzą od kart, więc trudniej się gra. Jednakże do 5-6 osób spokojnie się nadaje. Bardzo prosta, dużo pozytywnych emocji, szybka i nie nudząca się, ciągła chęć rewanżu :). Bardzo polecam jako doskonałą grę imprezową nawet dla nowicjuszy!

obrazek
Mamma Mia!
Świetna pamięciówka,
Gra jest naprawdę prosta i niesamowicie przyjemna. Do fajnej rozgrywki wystarczają 3 osoby i nawet wtedy trzeba trochę wysilić pamięć, albo szczęśliwie strzelać, by udało się nam zrealizować zamówienie. Gra wymaga od gracza by dokładnie analizować sytuację w piecu w kontekście realizacji własnego zamówienia, jak i śledzenie ruchów innych graczy i o ile to możliwe w odpowiednim momencie wykorzystać ich składniki i podstawić takie samo zamówienie :] (jedna z najbardziej irytujących chwil w tej grze, gdy zbierało się długi czas składniki). Gra jest ładna, prosta i nadspodziewanie przyjemna, nadaje się na każde spotkanie gdy siada atmosfera i przydałoby się trochę rozrywki. Obecna cena jest świetna (wcześniej 28 zł. było niesamowite). Wbrew pierwszemu wrażeniu gra nie nudzi się nawet po wielu partiach. No i świetne wykonanie kart, jak to już G3 potrafiło przyzwyczaić. Jeśli komuś już się rzeczywiście znudzi to polecam sprawdzić dodatek. Gra jest świetna i serdecznie ją polecam!


obrazek
Packa na muchy
prostota,
Zasady gry są chyba najprostszymi zasadami jakie kiedykolwiek widziałem, co z pewnością skłania do przedstawiania tej gry nowym uczestnikom zabawy. Wszyscy wykładają w ciemno karty i jeśli trafi się packa bądź na stole będzie 5 z sześciu możliwych kolorów trzeba szybko przyklepać muchy w najliczniejszym kolorze, każda mucha ma na sobie punkty (od 1 do 5), które na koniec gry są podliczane i wygrywa ten co ma ich najwięcej. Gra może być dobrą rozgrzewką przez innymi grami wymagającymi sprawności kończyn górnych, jak np. Jungle Speed. Jednakże zasadniczym problemem tejże gry jest pole rozgrywki. Karty wykładamy przed siebie na środek stołu, niestety dochodzi często do sytuacji, że tych kart jest naprawdę sporo (10 i więcej), wtedy jest praktycznie niemożliwością by wszyscy gracze (przy 4-5 graczach) mieli zapewniony dobry dostęp do wszystkich kart. Ten mankament muszę przyznać bardzo psuje rozgrywkę, ponieważ często decydującym jest kto gdzie siedzi i czy karty najliczniejszego koloru są ułożone poza zasięgiem niektórych osób. Ze względu na swą prostotę proponowałbym tą grę raczej dzieciom niż dorosłym.

obrazek
Sabotażysta
bardzo dobra rozgrzewka,
Jedna z moich ulubionych gier karcianych. Zwłaszcza świetna dla ludzi rozpoczynających swoja przygodę z tego rodzaju rozrywką. Gra jest prosta, wyjaśnienie zasad zajmuję chwilę, a jednak podczas rozgrywki w więcej osób sytuacja może się naprawdę mocno skomplikować. Część osób wciela się w kopaczy a część w sabotażystów, jak dla mnie gra ukazuje swoje prawdziwe walory przy minimum 2 sabotażystach. Ja zwykle traktuję ją jako świetną rozgrzewkę do karcianego wieczoru. Ponieważ jest bardzo przyjemna a nie jakoś specjalnie wymagająca, choć właśnie w sytuacji 2-3 sabotażystów można sobie nieźle pogłówkować kto jest kim. Nowe osoby szybko się uczą jej zasad, a już po kilku rundach zaczynają stosować różne \"zmyłki\" co bardzo uatrakcyjnia grę. Z pewnością po wielu grach już nie sprawia takiej frajdy doświadczonym graczom, ale BARDZO polecam osobom, które rozpoczynają swoja przygodę, bądź chcą zachęcić swoich znajomych do bardziej rozbudowanych gier karcianych. Koniec końców super plusem tej gry jest CENA i rozmiar. Gorąco polecam!!

obrazek
Kameleon
,
Jak to w wielu przypadkach podczas grania w gry karciane, bardzo wiele zależy od tego z kim się gra. W moim przypadku uważam tą grę za KAPITALNĄ. Zasady wszyscy rozumieją po pierwszej \"treningowej\" rundzie a potem to zaczyna się straszne \"móżdżenie\" jaki ruch podjąć. A na ruch ten składa się: co ja mogę zyskać (punkty dodatnie i karne), co każdy inny gracz może zyskać i stracić, co łączy się z liczeniem na bieżąco punktów zarówno u siebie i u innych graczy. Podczas moich gier muszę przyznać, że aż parowało od myślenia, a ruch nie musi trwać 5 min, ale dobrze przemyślany zajmuje nam maks 30 sekund. Oczywiście gra nie jest super skomplikowana i z pewnością tak jak wszystko kiedyś się znudzi, ale moim zdaniem jedna z najlepszych gier logicznych na początek. Ja jestem nią zachwycony i moi znajomi też byli. Co do taktyki to jest ich kilka w grze trzeba tylko na nie wpaść, ponadto radość z gry się wydłuża jak po kilkunastu grach zmieniamy kartę punktacji! A jeśli gra się w 5 osób to nawet nie chcę sobie wyobrażać co by się działo...

obrazek
Jungle Speed dodatek (edycja francuska)
Genialny,
Dodatek po prostu GENIALNY! Dla wszystkich, którym spodobała się podstawka MUSZĄ kupić dodatek. Ja grałem już w tą grę z masą ludzi i każdy był zachwycony. Tak jak wiele osób uważa - jak już się zagrało w dodatek to nie chcę się wracać tylko do wersji podstawowej. Kombinacje wzorów są świetne, naprawdę potrzeba wielu gier by się nauczyć je dobrze rozróżniać. Podstawowe zdanie osób, które zobaczyły dodatek po raz pierwszy \"To jest niemożliwe!\" :D, ale nie zdarzyła się jeszcze osoba, która po nawet wielu pomyłkach powiedziała, że jej się nie podoba. Podstawę i dodatek można kupować w ciemno! Może cena nie jest najniższa, ale gra mogła by być warta nawet dwa razy więcej, tak świetna jest! Karty specjalne z dodatku są świetne: łapki może i doprowadzają do wielu kontuzji, ale w opinii większości osób i tak jest najlepszą kartą; karta strzałki \"na około\" wprowadza niespotykane zamieszanie, zwłaszcza gdy zostaną rzucone 2 co je kumuluje a potem ktoś wyciągnie jeszcze inną kartę specjalną! Generalnie gra z dodatkiem wymaga ogromne koncentracji i błyskawicznego refleksu. Zasadniczy problem to odpowiedni stół, by każdy gracz miał równy dostęp do totemu. Świetne rozmiary czy nią ją bardzo mobilną przez co można w każdym miejscu rozruszać towarzystwo. A to na PEWNO się stanie!

obrazek
Jungle Speed (edycja polska)
kapitalna,
Świetna gra na domówki i nie tylko. Zasady bardzo proste i zrozumiałe dla wszystkich. Główną zaletą tejże gry jest fakt że mogą przy niej bawić się mniejsze jak i większe grona osób (by się sensownie grało min. 4 a maksimum ograniczone jest tylko możliwościami waszego stołu :]). Dobry stół zwłaszcza okrągły by każdy miał w miarę równy dostęp do totemu jest przy dużej liczbie graczy konieczny. Zachęcając osoby które jeszcze nie grały w ten tytuł muszę przyznać, że najlepiej się gra gdy dużo osób jest nowicjuszami i się często mylą, ich miny momentami są bezcenne :].
Podsumowując jedna z najlepszych gier karcianych, zwłaszcza z dodatkiem.