PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika bortieboth

obrazek
Dixit
Gra godna polecenia każdemu,
Dixit był moją pierwszą grą, którą kupiłem w nadziei na przekonanie moich znajomych do rozpoczęcia przygody z planszówkami. Spełnił się w tej roli znakomicie. Grałem w nią już z co najmniej kilkunastoma osobami i jak do tej pory tylko jednej z nich ta gra nie przekonała do siebie.
Na początku zawsze jest obawa, że nie wpadnie się na żadne skojarzenie, ale już po jednej-dwóch turach większość znajomych nie potrafiła doczekać się swojej tury, żeby móc wykorzystać \"świetne skojarzenie\".
Jeśli chcesz rozluźnić atmosferę w nowym towarzystwie, przekonać przyjaciół do grania w gry karciane/planszowe lub po prostu dobrze się bawić to gorąco polecam Dixita.
Jeśli chodzi o wady to ja zauważyłem tylko dwie. Po pierwsze sprawa, która powtarzana jest bardzo często w recenzjach - po kilkunastu grach zaczyna brakować pomysłów na nowe skojarzenia do kart i zaczyna brakować czegoś nowego. Na szczęście do Dixita jest już sześć dodatków, co rozwiązuje ten problem.
Drugą \"wadą\", na którą się natknąłem były grafiki na kartach. Musiałem bardzo dobrze pilnować gry na spotkaniu z przyjaciółmi. Ponieważ większość ilustracji jest bardzo pięknie wykonana, niektórzy żartobliwie oznajmiali mi, że planują mi \"ukraść\" którąś z kart :)