PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika blue25

obrazek
Bóbr Billy
do zagrania dwa razy,
Grę dostał mój synek, gdy miał 4 latka. Zagraliśmy dwa razy i odłożyliśmy ją na półkę. Mimo, że bardzo ładnie wydana i ma proste zasady, nie zachęca do częstego sięgania po nią. Moja ocena to wypadkowa dobrej jakości oraz braku zainteresowania ze strony dziecka.

obrazek
Zagadki Smoka Obiboka
świetna dla przedszkolaków,
Zachęcona rekomendacjami przedszkolanki, kupiłam Smoka Obiboka dla 3 letniego synka. To był strzał w 10! Mimo że zagadki są pisane, a synek nie potrafi czytać, sam wymyślał zagadki, które odpowiadały obrazkom na kartach. Jest to jedna z gier, które rozwijają wiele umiejętności: socjalizuje (gra jest towarzyska), rozwija mowę, uczy liczenia (są żetony za właściwe odpowiedzi). Bardzo polecam!

obrazek
Lotto Dom
dobra dla 2-latków,
Gra bardzo dobra dla dwulatka, mój synek lubił ją układać, na plus zasługuje wykonanie (gruba tektura, ładne obrazki). Grę wzbogacaliśmy zagadkami do obrazków, które odsłanialiśmy - gra w ten sposób wzbogacała słownictwo. Oceniam na \"4\", bo gra dość szybko się nudzi dziecku i rodzicowi.

obrazek
Sznurki i dziurki
raczej dla dziewczynek,
Niestety nie do końca trafiłam z tą grą w gust mojego synka. Przewlekanie sznurków przez dziurki raczej go frustrowało, zajęło go to tylko kilka razy i tylko wtedy, gdy bawiłam się tym razem z nim. Kartonowe obrazki nie zniszczyły się, ale rzadko z nich korzystaliśmy, sznurki synka zachwyciły (miękkie, kolorowe) i wykorzystywał je do innych zabaw. Ogólna ocena: raczej dla dziewczynek, które mają chyba więcej cierpliwości i zaangażowania w ten typ zabaw.

obrazek
Stuku puku
nie polecam,
Nie polecam tej gry z wielu powodów:
- pinezki do wbijania małe,
- nieciekawe obrazki,
- synek (4 lata) się nie zachęcił, spróbowaliśmy raz się pobawić, ale bez fajerwerków
- ogólnie - nuda


obrazek
Chińczyk podróżny
dobra, rodzinna gra,
Polecam tę tradycyjną grę, bo:
- uczy dzieci liczenia,
- uczy przegrywać
- mały format doskonale nadaje się do zabrania na wyjazdy
- nie nudzi się dorosłym ani dzieciom
- gra towarzyska, rodzinna
- gra dla dzieci od 4 -lat (a może nawet młodszych)


obrazek
Mądry zamek
dla każdego,
Kupiłam grę synkowi w prezencie, ale okazało się, że zagrać w nią może z zainteresowaniem również dorosły. Rozwija logiczne myślenie, można zagrać w jedną osobę lub zrobić konkurs na dwie. Bardzo ładne wykonanie, to przyjemność układać drewniane klocki. Zdecydowanie polecam, choć gra do tanich nie należy.

obrazek
Moje pierwsze sudoku
świetna dla przedszkolaków, rodzice się nie nudzą,
Sudoku dla dzieci to strzał w 10! Rozwija przede wszystkim logiczne myślenie. Można dostosować stopień trudności do wieku dziecka. Można również urządzić zawody w układaniu Sudoku. Pomocne bywają karty z rozwiązaniami. Polecam przedszkolakom, jak również trochę starszym dzieciom i ich rodzicom, którzy nie będą się nudzić przy tych łamigłówkach.

obrazek
Memo zabawki
dla 2- i 3-latków,
Bardzo dobra gra dla najmłodszych dzieci, która przede wszystkim uczy spostrzegawczości i rozwija pamięć. Mój syn do tej pory lubi układać memo. Polecam najmłodszym dzieciom.

obrazek
Grzybobranie Cudowna Podróż
dla przedszkolaków,
Bardzo lubimy z synkiem grać w grzybobranie (w te drugą grę graliśmy dwa razy, ale bez entuzjazmu). Wykonanie jest ładne i solidne. Gra socjalizuje dzieci i uczy przegrywania. Zdecydowanie polecam na zimowe wieczory w rodzinnym gronie.

obrazek
Domino obrazkowe mini
dla 3 i 4-latków,
Ładne, kolorowe domino do gry z dziećmi. Wytrzymałe kartoniki, ładne obrazki. Gra uczy spostrzegawczości, uczy dzieci również przegrywania. Oceniam na \"4\", ponieważ po zagraniu dwóch rund domino się nudzi.