PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika bieniek123

obrazek
Karty Dżentelmenów
Super zabawa dla osób z elastycznym poczuciem humoru.,
Jest to znakomita gra karciana przeznaczona dla starszych osób (18+) który chcą się mocno uśmiać i miło spędzić czas w gronie przyjaciół. mnogość opcji odpowiedzi i to jak bardzo subiektywne mogą być oceny wybierającego gwarantują świetną zabawę bo nie to co Ty uważasz za mega zabawne tak samo spodoba się komuś innemu. jeśli obrażasz się za głupoty i nie masz dystansu do siebie ta gra zdecydowanie Ci się nie spodoba. rozegrałem około 10 partii ze znajomymi i puki co każdy bawił się świetnie a niektóre pytania i dopasowane do nich odpowiedzi po prostu potrafią zwalić z krzesła. Wg mnie każdy powinien spróbować żeby przekonać się samemu ale ostrzegam nie jest to gra dla ponuraków i milczków bo przy tej grze nie da się zachowywać w ten sposób. Czarny humor jest tak dobry że już zastanawiam się nad kolejnymi edycjami aby powiększyć kolekcję kart. Na imprezy ze znajomymi do piwka pozycja fantastyczna.

obrazek
5 sekund Edycja Specjalna
Zdecydowanie polecam,
Bardzo dobra gra na spotkania w gronie przyjaciół oraz na rozgrywki z rodziną. Bardzo szybka i przyjemna z prostym mechanizmem a różnorodnośc pytań i ich poziom gwarantuję dużą ilośc parti do rozegrania aby poznac większośc pytań. Ilośc czasu na odpowiedź jak tak mała że niektóry odpowiedzi są całkowicie bez sensu co tylko poprawia humor podczas rozgrywki. Polecam dla wszystkich małych i dużych.

obrazek
Gierki Małżeńskie
Świetna zabawa dla par.,
Gra jest bardzo przyjemna. Duża różnorodnośc opcji i bardzo prosta mechanika. Ma dwa wariany dla 4 par lub tylko jednej co daje możliwośc gry ze znajomymi oraz tylko we dwójkę w czasie przyjemnych wieczorów. Dużo śmiechu gwarantowane w każdej partii. Można się dowiedziec dużo ciekawych szczegółów. Polecam dla sporych grup znajomych którzy znają się od długiego czasu. gra zdecydowanie dla graczy powyżej 18 roku życia.

obrazek
Talisman: Magia i Miecz
Polecam każdemu,
Talisman to dość prosta gra planszowa, która ppowinna przypaśc do gustu szczególnie osobą lubiącym fantasy ale nie tylko. Reguły są nieskomplikowane i łatwo je wytłumaczyć, a figurki i grafiki kart/planszy robią wrażenie, szczególnie kiedy dokupi się dodatki do gry. Wadą gry jest bardzo duża losowość, przez co nie jest to gra dla wszystkich. Jeśli szukasz gry fantasy, która jest łatwa i przyjemna (ale i długa - do kilku godzin), albo gry dla ludzi zaczynających przygodę z planszówkami, to Talisman jest dobrym wyborem. Wg mnie niektórzy z doświadczonych graczy który lubią gry ekonomiczne oraz strategiczne i który lubią miec wpływ na przebieg rozgrywki, mogą nie byc do końca zadowolni i zachwyceni tą grą ponieważ większosc sytuacji zależy od przypadku, czy to rzutu kostką czy wyciągniętej karty z talii przygód. Mimo wszystko ja grę polecam bo od niej zaczynałem swoją przygodę z grami planszowymi a prostota jej mechaniki jest bardzo przyjemna dla początkujących i średnio zaawansowanych. Rozegrałem wiele partii i żadna nie jest taka sama co daje dużą regrywalnośc.