PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika baraneek

obrazek
Kostka Rubika 5x5x5 HEX
jeszcze fajniejsza zabawka!,
Kostka 5x5x5 nie jest dużą zmianą w stosunku do 3x3x3. Algorytm układania jest wzbogacony o kilka ruchów sprowadzających do problemu 3x3x3. Podobnie jak tamten jest w zasadzie niemożliwy do znalezienia dla większości ludzi, ale jest interesujący na pewno dla ludzi lubiących układać kostkę oraz miłośników teorii grup.
Dla estetów - ścianki 5x5 dają dużo więcej możliwości tworzenia ornamentów, niż w przypadku 3x3.
Ilość elementów ruchomych powoduje, że jest trudniejsza manualnie do układania. Jest dość ciasno mocowana i prawdopodobnie, kiedy się obluzuje, dużo łatwiej się rozpadnie, niż standardowa. Nasza na razie się nie rozpadła, ale nie jest układana za często.
Ogólnie - jest naprawdę fajną zabawką! :)


obrazek
Scrabble Deluxe
ostrzeżenie,
Kupiliśmy tą ekskluzywną wersję gry w zeszłym roku, jako prezent choinkowy dla Rodziców - zapalonych scrabblowiczów-krzyżówkowiczów.
Niestety - już podczas pierwszych rozgrywek z drewnianych kostek zaczęła schodzić farba...
Natychmiast napisaliśmy reklamację do firmy Mattel. I tak poprzez kontakt najpierw z Wielkiej Brytanii, następnie w Hollandii i na końcu szczęśliwie w Polsce reklamacja została uznana. Okazało się, że w naszej partii był rzeczywiście problem z farbą, którą zostały nadrukowane literki. Jednak bardzo szybko otrzymaliśmy nowy komplet \"literek\" :)
Po tych początkowych przejściach, możemy cieszyć się z pięknej obrotowej planszy i niec złego się nie dzieje.


obrazek
Kubuś na grzybobraniu
bardzo fajna dla maluchów,
Tradycyjna gra w grzybobranie w wydaniu dla wielbicieli mieszkańców Stumilowego Lasu... A który z maluchów z radością nie dołączy do przygód Kubusia, Tygryska, Kłapouszka lub Prosiaczka rozgrywających się na kolorowej planszy? :)
Gra jest bardzo ładnie i starannie wydana. Śliczne pionki-koszyczki pomieszczą zdobyte grzybki. Nawet muchomorek wśród jadalnych grzybków nie wywoła u maluchów płaczu i pozwala nadal wygrać.


obrazek
Dżungla
gra logiczna dla całej rodziny,
Dżungla to gra logiczna, która wywodząc się z szachów jest na pewno bardziej przystępna i atrakcyjna dla młodszych graczy.
Pomimo prostego wykonania, gra \"papierowymi\" figurkami jest bardzo przyjemna.
Obecność zwierzątek oraz ciekawych zasad ich poruszania się po planszy i wzajemnego \"zbijania\" (np. gdy szczur \"zjada\" słonia) czyni grę jednocześnie wesołą i rozwijającą intelektualnie.
Świetna gra rodzinna!!!


obrazek
Figuraki
pierwsze kroki w świecie gier,
Ta gra może zaciekawić już 2-latka!
Gra opiera się na rozróżnianiu kształtów i kolorów. Pomocą są atrakcyjne i trwałe dwustronne tekturowe plansze, które zapełnia się kolorowymi figurami (kwadraty, trójkąty, prostokąty, kółka).
O kolejności zapełniania plansz decyduje szczęście w rzucaniu dwiema kostkami. Jedna z nich decyduje o kolorze, druga o kształcie.
Gra uczy poza tym cierpliwości i godzenia się z brakiem szczęścia. Natomiast \"pierwsze zwycięstwa\" zachęcają do poznawania kolejnych gier.


obrazek
Kot w worku
tylko dla najmłodszych,
Gra bardzo ciekawa \"na pierwszy dotyk\". Dosłownie :)
Polega ona na losowaniu z worka tekturowych kształtów oraz zgadywaniu tylko poprzez dotyk czy jest to jeden z elementów do zdobycia przez gracza.
Z jednej strony na początku gra może być frustrująca dla najmłodszych dzieci. Z czasem jednak, gdy poznają i zapamiętają wszystkie kształty, gra staje się dla nich nieciekawa.
Dorośli natomiast muszą od początku dawać pociechom spore fory... :)
Największą zaletą są śliczne rysunki.


obrazek
Laleczki
przebój dla malucha!!!,
Super sprawa!!!
Zabawa polega na tym, aby ubrać swoją laleczkę (do wyboru dwie dziewczynki i dwaj chłopcy).
W każdym ruchu gracz kręci wskazówką zegara, na którego tarczy znajdują się elementy garderoby.
Wygrywa ten, kto pierwszy kompletnie ubierze swoją laleczkę.
Poza grą, sama zabawa w ubieranie laleczek dostarcza radości nawet 2-latkom. Bardzo dobrze rozwija zdolności manualne i uwagę oraz postrzeganie zasad ubioru.
Postaci laleczek wykonane są z bardzo trwałej tekturki a ubranka nadrukowane są na wytrzymałą, przyczepną folię. Trwałość była wielokrotnie już testowana przez naszego wytrwałego dwuletniego odkrywcę. :)


obrazek
Wygibajtus
"wyginam śmiało ciało" :),
Chodzi o to aby zgodnie ze wskazaniem \"zegara\" przesuwać kończyny (ręka prawa, ręka lewa, noga prawa, noga lewa) na pola o odpowiednim kolorze. Uwaga! Pole musi być wolne i raczej w zasięgu kończyn :))
Przy tych akrobacjach należy... hmmmm... nie upaść i najlepiej nie skrzywdzić współgraczy.
Zabawa jest przednia i dla małych i dla dużych! A i publiczność ma śmiechu co nie mara!
Dobrze jest wziąć pod uwagę to, aby różnica \"rozpiętości kończyn\" między zawodnikami nie była duża i szanse były w miarę wyrównane.
Polecamy!!! :)


obrazek
Osadnicy z Catanu (edycja drewniana)
rewelacja!!!,
Świetna gra rodzinna!!! I to dla graczy w wieku od lat 8 do 108!!! :) W trakcie każdej partii do głosu dochodzi nie tylko los (gdy rzuty kostką w kolejnych rozgrywkach każą wątpić w prawa prawopodobieństwa), ale przede wszystkim postawa innych graczy. Niezależnie od układu startowego można znaleźć strategię dającą szansę na wygraną. Możliwość wzajemnego handlu, zakryte przed innymi karty losu i bardzo wiele możliwości zdobycia wymaganych 10 punktów sprawiają, że gra jest naprawdę emocjonująca. I często wygrywa nie ten gracz, który wydaje się liderem. A to tylko kusi, aby zagrać jeszcze raz... :)

obrazek
Wyspa Skarbów
ciekawa przygoda!!!,
Jest to rzeczywiście gra dla graczy już od 7 roku życia, chociaż na początek potrzebują pomocy straszych, gdyż zasady nie są proste.
Duży zestaw rekwizytów, awansowanie do kolejnych etapów, w których dostajemy nowe możliwości gwarantuje ciekawą rozgrywkę. Łączy ze sobą losowość, indywidualną strategię, ale także zręczność w wyciąganiu rekwizytów z \"pudełka pod napięciem\" (a więc grę \"Operacja\" mamy w zestawie). Nie pozwala się nudzić nikomu w oczekiwaniu na jego ruch.
A najważniejsze jest to, że naprawdę trzeba zmienić się w pirata i aby wygrać należy swoją bandą \"napadać\" na współgraczy!


obrazek
Hej! To moja ryba! (stare wydanie)
od przedszkolaka do starszaka,
Gra jest bardzo dobrze wykonana i jej elementy są atrakcyjne dla małych graczy. Może być zdecydowanie interesująca już dla 6-latków.
Dorośli nie odczują aż tylu emocji z \"pożerania rybek\". Jednak są aktywnymi uczestnikami stymulacji rozwoju swoich najmłodszych pociech w drodze do bardziej skomplikowanych gier.


obrazek
Osadnicy z Catanu dla 5-6 graczy (edycja drewniana)
Osadnicy Reaktywacja :),
Jeżeli masz już \"Osadników z Catanu\" to na pewno grą zarażonych zostało spore grono osób. A podstawowa wersja zawiera zestaw elementów tylko dla 4 gaczy.
Dzięki temu dodatkowi można rozgrywać w większym gronie dłuższe, ale i bardziej emocjonujące partie.
Konkurencja rośnie, walka o zasoby staje się bardziej zażarta. Przeciwnicy już z wielu stron mogą odciąć Cię od już wybranego i wymarzonego miejsca zbudowania nowej osady budową swojej drogi. I kominowanie zaczyna się od początku!
Poza tym na powiększonej planszy można już zagrać w 4 osoby. Wtedy gracze mniej \"depczą sobie po piętach\" i mają większe możliwości rozwoju.
Zapalonym \"osadnikom\" gorąco polecam!!!


obrazek
Domino Double Nine
ŚWIETNE!!!,
Każdy z nas widział tradycyjne domino \"do 6\" w tysiącu odsłonach: kwiatki, misie, księżniczki... To jest zabawa dla malucha. Z dopasowaniem takich kolocków radzi sobie już 3, 4-latek.
Domino Double Nine to coś znacznie więcej! Już pierwsze wrażenie przy dotyku kamieni wykonanych z tworzywa przypominającego marmur sprawia przyjemność.
Otrzymujemy bardzo dobrą jakość w naprawdę niskiej cenie...
A rozgrywka większą ilością kamieni z większą liczbą oczek jest znacznie bardziej interesujaca! Można mnożyć warianty gry...


obrazek
Wilki i Owce
,
Bardzo fajna gierka, szczególnie przy większej liczbie graczy.
Zwłaszcza gdy wygrywa osoba z zagrodą na 6 owiec, bo reszta graczy dzięki pomocy przeciwników nie była w stanie zamknąć pastwiska :) Dzięki prostym zasadom nadaje się już dla dzieci poniżej 7 lat. Niestety z czasem przestaje zaskakiwać.


obrazek
Super farmer
,
Świetna gra pełna zwrotów akcji, nie jest możliwe wybranie jednej strategii gry, bo w każdej rozgrywce całkiem inna jest źródłem sukcesu :) Jako typowo losowa może doprowadzić do rozpaczy dzieciaki, którym niedobry wilk zjadł całe stadko. Ale oczywiście możliwe jest modyfikowanie zasad aby wilk był syty a jedna owca cała, bo akurat schowała się koło farmera :)

obrazek
UNO
,
Swietna gra, zapewnia dużo śmiechu. Jest bardzo prosta i szybka, więc nadaje się idealnie do poprawy nastroju dzieciaków :)

obrazek
Connect 4 (wersja podróżna)
,
Gra typu - zająć czymś ręce. Bardzo prosta a jednocześnie zmuszająca do myślenia kilka ruchów w przód. Dla dzieci od 5 do 14 lat jest ekstra. Dla starszych... raczej się nie nadaje, chyba że do towarzystwa :)

Zasady nie są opisane, więc krótko bo i tak jest intuicyjna. Każdy gracz ma swój kolor krążków. W każdym ruchu wrzuca w wybraną kolumnę jeden krążek, wygrywa ten kto pierwszy utworzy linię 4 krążków swojego koloru, poziomo, pionowo lub na skos.


obrazek
Rummikub
Świetna,
Bardzo fajna gra, dla całej rodziny. Proste zasady ale wymaga cierpliwości. Czasem trzeba mocno namieszać aby pozbyć się wszystkich krążków. Czasem lepiej nie wyłożyć się przy pierwszej możliwości, tylko poczekać na wielkie wyjście ze wszystkim :)

Dodam od siebie to czego brakuje w opisie.
Na początku każdy gracz dostaje 14 kostek i w każdej kolejce dobiera kolejną. Wygrywa w momencie gdy wyłoży wszystkie klocki.
Aby gracz mógł wyłożyć po raz pierwszy swoje klocki musi spełnić kilka wymogów:
1 Wszystkie wyłożone serie muszą mieć przynajmniej 3 klocki (w tym może znaleźć się joker). Klocki w seriach muszą mieć kolejne numery - tego samego koloru lub ten sam numer - wszystkie innego koloru. 2. Ponadto suma liczb na klockach musi przekroczyć 30. 3. No i ostatnie, w wyłożonej serii musi znaleźć się przynajmniej jedna trójka kolejnych cyfr tego samego koloru bez jokera.
Po szczęśliwym wyłożeniu gracz w każdej kolejce może dokładać na stół dowolną ilość klocków. Dozwolone jest dowolne tasowanie i przekładanie klocków w obrębie stołu. Jedynie nie wolno po sobie zostawić dwóch lub jednego samotnego klocka