PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika arzesz

obrazek
Palce w pralce
Super,
Odkąd kupiliśmy Palce w pralce zabieramy je ze sobą obowiązkowo na wszystkie wyjazdy. Zasady gry są bardzo proste, choć pierwsze minuty dla nowych graczy bywają trudne. Świetna zabawa bez ograniczeń wiekowych, integrująca całe rodziny, zwłaszcza, że dzieci zdecydowanie lepiej sobie radzą od rodziców. Grając ostatnio w 9 osób zmodyfikowaliśmy zasady, użyte karty \"kula\" wracały na stos na stole i graliśmy, aż wybraliśmy wszystkie karty \"gestów\". Ciekawa jestem, kiedy dojdziemy do takiej wprawy, że będziemy gotowi zastosować trudniejszy wariant gry z jednoczesnym wywoływaniem imion.

obrazek
Futbol Ligretto (uszkodzony)
Ogromne emocje,
Jest głośno, są emocje, gracze wstają z miejsc, wykrzykują imiona, coraz szybciej układają karty na stosach przed sobą, karty się gną gdy kilka osób próbuje w tym samym momencie użyć swoich zawodników. Gra bardzo prosta i jednocześnie bardzo wciągająca. Uprzedzam, jeżeli jest więcej niż dwóch graczy, nie da się w nią grać po cichu. Ja najbardziej lubię grę w 4 osoby, przy czym warto aby po każdym rozegranym meczu drużyny zamieniały się kartami, dzięki czemu trudniej zapamiętać zawodników na poszczególnych kartach.

obrazek
Dixit
Do myślenia,
Kupiłam Dixit zachęcona zamieszczonymi recenzjami. Usiedliśmy w 6 osób, przeczytaliśmy proste zasady, wybraliśmy sobie króliczki, rozdaliśmy karty i zaczeliśmy wymyślać skojarzenia.

Gra interesująca, zmuszająca do myślenia, ale:
- króliczki ciągle wywracały się na planszy, będę musiała poszukać jakiś stabilniejszych pionków z iinej gry
- siedząc dookoła stołu mieliśmy problem z ustalaniem gdzie jest lewa strona narratora i od której strony mamy numerować karty, więc ustaliliśmy, że narrator układa swoje cyferki nad wyłożonymi kartami
- polecam faktycznie jako grę rodzinną lub dla grona przyjaciół, gdzie gracze się dobrze znają wtedy bywa wesoło, zwłaszcza jak narrator uzasadnia swoje skojarzenia.

W przypadku gry z osobami w różnym wieku warto ustalić jakieś podstawowe zasady dotyczące skojarzeń, bo często dzieci nie znają polskich piosenek z lat 50-tych, a dziadkowie najnowszych filmów animowanych.

Reasumując, bardzo ciekawa gra, ale nie sprawdza się w każdej sytuacji.