PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika artoro

obrazek
Zombiaki 2: Atak na Moskwę
Gra warta uwagi,
Zombiaki były jedną z tych gier, o których tu i ówdzie słyszałem na ogół dobre opinie i pewnego dnia skusiłem się na to, aby ją dodać do zamówienia. I muszę przyznać, że jak na tę cenę produkt jest bardzo dobrej jakości i jedynym mankamentem jest brak znaczników do oznaczania ilości życia naszych zombiaków, aczkolwiek gra zyskuje przez to na swojej kompaktowości. Kolejną kwestią jest klimat, który mi osobiście przypadł do gustu (zwłaszcza klimatyczne napisy na kartach), ale z drugiej niektórych ciężko było do niego przekonać. Najgorzej w mojej subiektywnej ocenie wypada w grze mechanika, która dla mnie okazała się być zbyt prostacka, losowa i szybko nudząca się. Podsumowując - jak na tę cenę, produkt mimo wszystko jest warty uwagi, a dla osób szukających prostej, klimatycznej, szybkiej i taniej gry dla dwojga to niemal must have, tylko że nie można mieć względem niej dużych oczekiwań.

obrazek
Nowa Era
Dla mnie prawie ideał!,
Ciężko jest mi Nową Erę ocenić obiektywnie, bo z jednej strony stopień komplikacji zasad (które wbrew pierwszemu wrażeniu, po pewnym czasie stają się zupełnie intuicyjne), mnogość powstających powiązań w czasie partii, a dla niektórych osób również klimat były czymś, co odrzuciło kilka osób, z którymi grałem, już na wstępie. Z drugiej strony moje prywatne odczucia po początkowym paraliży decyzyjnym, a także wariant solo sprawiają, że jest to według mnie jedna z najlepszych gier w mojej kolekcji! I jak na ironię ilość partii (po pół roku posiadania gry) rozegranych z innymi graczami (tzn. nie solo, bo tych to było wiele) można by policzyć na palcach jednej ręki...

Polecam ją każdemu szukającemu gry z DZIAŁAJĄCYM wariantem solo, a także tym, dla których paraliż decyzyjny nie jest straszny i lubią gry optymalizacyjne.

+ grafika i wykonanie
+ bardzo dobra mechanika
+ wariant solo
- początkowy paraliż decyzyjny i trudne do przyswojenia zasady (ja postanowiłem zagrać solo, aby się ich nauczyć - dopiero w trzeciej partii zagrałem - chyba - w pełni zgodnie z zasadami)