PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika arach

obrazek
Dungeoneer: Grobowiec Króla Nieumarłych
,
Przygodowa gra planszowa, w której planszę buduje się z kart układanych obok siebie w trakcie gry. Każdy z graczy prowadzi jednego z 6 bohaterów (Necrowarrior, Paladin, Sorceress, Avenger, Rogue, Necromancer), którzy zdobywają sławę i skarby w posępnych labiryntach. Wykonują przy tym takie zadania jak zniszczenie laboratorium szalonego maga, uratowanie księżniczki, itp. Do zwycięstwa jako bohater potrzebujesz ukończonych 3 zadań.

Jednak jednocześnie (!) każdy z graczy gra też rolę Władcy Podziemi, który stara się utrudniać życie postaciom pozostałych graczy, stawiając przed nimi pułapki, potwory czy zagrywając niefortunne wypadki.

W czasie swojej podróży przez podziemia, postacie zbierają punkty Chwały (Glory) oraz Ryzyka (Peril). Za punkty Chwały gracze mogą \"kupować\" karty, które wspomagają ich bohaterów, takie jak umiejętności czy artefakty. W tym czasie pozostali gracze, jako Władcy Podziemi, \"wydają\" Twoje punkty Ryzyka przeciwko Tobie na różne nieprzyjemne niespodzianki.

Gra jest świetnie skonstruowana, a wszystkie dodatki wspaniale z sobą współgrają. Zdecydowanie polecam! :)


obrazek
Munchkin Edycja Polska
Świetna zabawa,
Tak w dwóch słowach można określić tą grę, jest to gra karciana, w której wcielamy się w bohatera gier typu RPG i przeróżnymi sposobami, nie zawsze zupełnie czystymi, zdobywamy poziomy swojej postaci. Wielkimi plusami gry są nieskomplikowane zasady, świetny klimat, nawet dla osób, które nie grały w RPG, oraz to, że ta gra po prostu nie może się znudzić, a rozszerzenia do tej gry, w których zawarte są kolejne zwariowane i śmieszne karty, powodują, że ta gra będzie wspaniałą rozrywką na każdą okazję.

obrazek
Sabotażysta
Każdy jest podejrzany,
Gdy gramy w tą grę, wszyscy są podejrzani, o tak o to, że jest się sabotażystą, który przeszkadza w dotarciu innym krasnalom do złota i krzyżuje ich plany. Sytuację dodatkowo utrudnia fakt że przy większej ilości graczy, a jest to gra to 10 osób, co czyni ją świetną rozrywką na różnego typu imprezach, sabotażystów może być nawet 4, gra nie jest skomplikowana i dzięki temu gra się w nią bardzo przyjemnie, jest to naprawdę doskonała rozrywka, przy której można się doskonale bawić!

obrazek
Osadnicy z Catanu (edycja drewniana)
Zostań osadnikiem! Nie pożałujesz!!,
Osadnicy z Catanu to gra autorstwa Klausa Teuber’a – tym, którzy mieli już do czynienia z jego gramy nie muszę opisywać błyskotliwości twórcy, a tym zaś, którzy nie zetknęli się jeszcze z nimi pokrótce wspomnę, że naprawdę warto się zainteresować!
Osadnicy to gra przeznaczona dla 3 do 4 graczy, jednak dzięki dodatkom finalnie może w niej uczestniczyć do 6 graczy. Warto zaznaczyć, że każdy dodatek wprowadza pewną innowację do podstawowej wersji, modyfikując odrobinę zasady oraz dodając kolejny szereg nowych możliwości w grze.
Gra jest skonstruowana w taki sposób, że każdorazowo plansza wygląda inaczej, co sprawia, że nie da się nią znudzić. Pozwala to jednocześnie na tworzenie nowej taktyki zbierania zasobów, która jest właśnie uzależniona od aktualnego ułożenia planszy.
Za każdym razem, gdy po nią sięgamy bawimy się równie dobrze jak za pierwszym razem! Nie ma znaczenia czy gram z rówieśnikami, czy młodszym rodzeństwem. : )obrazek
Metro (edycja polska)
Zbudować własne metro? Nic prostszego!!,
Metro do gra dla każdego, równie dla osób zaprawionych w tego typu grach jak i dla nowicjuszy. W zależności od ambicji i zacięcia graczy może ona kojarzyć się tak z prostą układanką, jak i ze skomplikowaną grą strategiczną, w której trzeba analizować swój własny ruch kilka kolejek do przodu oraz pilnie obserwować zamiary przeciwników, którzy tak jak ty chcą wybudować jak najlepszą linię metra.
Pomijając dobrą zabawę gra spełnia także funkcje edukacyjną. Rozwija wyobraźnie i myślenie analityczne.
Jak już zostało powiedziany grę polecam tak i strategom jak i hobbystom.


obrazek
Piraci (edycja polska)
Piraci łączcie się!,
Argh!! Gra warta uwagi pirata! Dla młodszych i starszych graczy. Bez wyjątku przypadnie do gustu. Jedna z moich ulubionych gier. W zabawie może uczestniczyć do 5 piratów. Każdy z nich powinien wykazać się kilkoma cechami, bez których trudno przetrwać na morzu. Po pierwsze bardzo dobra pamięć. Gdy kompletujesz załogę, musisz pamiętać, któremu piratowi ile należy zapłacić, a że ich wizerunki są ułożone na stosiku, więc widzisz tylko ostatniego z nich. Po drugie potrzebny jest rozsądek. Bez niego może się okazać, że zamiast zarobić na obrabowanym statku, będziesz musiał jeszcze dopłacić wynajętej załodze. Po trzecie żelazne nerwy. Kiedy dochodzi do starcia z przeciwnikiem o załogę oraz o statek, który oboje chcecie obrabować, żelazne nerwy będą ci niezbędne.
Pokrótce, gra warta uwagi :). Wciągająca, ale nie trwająca zbyt długo. Dużo śmiechu z odrobiną zdrowej rywalizacji.


obrazek
Nottingham
Bądź jak Robin Hood!,
Gra karciana, która nadaje się zarówno na przyjęcie rodzinne, spotkanie towarzyskie, bądź imprezę z dobrymi znajomymi :). Może grać w nią do 7 osób, co jest dużym atutem wśród gier. Czas gry jest także nie długi (gdy my w nią graliśmy, nie przekroczył on 30 minut), a to duży pozytyw. Wszyscy wiemy, że na dużych spotkaniach gra, która trwa za długo powoduję, że ludzie czekający na swoją turę, mogą poczuć się odrobinę znudzeni. W przypadku Nittingham’u nie ma mowy o nudzie!! Dodatkowym atutem jest różnorodność kart, co wprowadza element zaskoczenia, bo nigdy nie wiemy,czego można się spodziewać ze strony współ graczy, a także bardzo przyjemna dla oka grafika.
Bez wątpliwości zabawa godna polecenia!!!