PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika annas

obrazek
Fasolki
wesoła towarzyska gra,
Nasza ulubiona gra na kolację ze znajomymi. Tym, co odróżnia ją od innych gier spośród tych co mamy jest niesamowita interakcja między uczestnikami. To zdecydowanie nie jest gra typu, każdy siedzi w milczeniu i skupieniu, kalkuluje i gromadzi karty w rękach. Podczas tej gry wszyscy krzyczą, śmieją się, dyskutują. Jedyny minus – po rozegraniu kilkudziesięciu partii zaczyna się trochę nudzić i nie pomaga nawet dodatek Fasolki.

obrazek
Fauna junior
edukacyjna i ciekawa,
Bardzo fajna gra dla dzieci. Mimo że od 6 lat z powodzeniem gram w nią z 5 letnia córką. Dobrze się gra zarówno w 2 jaki i 4 osoby. Dzieci dużo się uczą podczas gry (szacowania wagi, zgadywania środowiska w jakim żyją zwierzęta, co jedzą, jak się rozmnażają) ale tez dobrze się przy tym bawią. Co ważne zwierzęta z kart są czasem na tyle egotyczne nawet dla dorosłych, że nie trzeba dawać dziecku forów aby wygrało.


obrazek
6 bierze!
niezla ale nie dla 10 graczy,
Najpierw zakochałam się w tej grze. Proste zasady, prosty mechanizm gry, ale jednocześnie dużo zabawy i wzajemnej interakcji między graczami. Idealnie sprawdza się jako krótka gra w 4-6 osób.
Niestety rozczarowałam się zabierając ją na wyjazd gdzie graliśmy w 8-10 osób. Grać się da ale okazało się, że osoby stosujące „strategię” kładzenia losowej karty ze swojej kupki miały takie same wyniki jak ci kalkulujący a czasem też wygrywali. Czyli przy górnej granicy liczby osób losowość 100%. Jedyną zaleta gry w tyle osób, było to, że mogły grać w nią z nami 5 letnie dzieci (kładąc losowo karty i ciesząc się z wygranej :)


obrazek
Na Grunwald!
niewciągająca,

Kiepsko oceniam tą grę. Po pierwsze mi nie podeszła tematyka, może chłopcy są nią bardziej zainteresowani. Rozegraliśmy z mężem 5 partii i zdecydowaliśmy ze wrócić nie mamy do niej ochoty. Trudność sprawiało nam poprawne zrozumienie instrukcji (pierwsze 2 partii rozegraliśmy błędnie), po wyeliminowaniu błędów grało się lepiej ale dalej bez rewelacji. Nas nie wciągnęło. Może lepiej gra się udaje w więcej niż 2 osoby.