PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika andros

obrazek
Small World (edycja angielska)
przeciętniak...,
+ Small World jest grą o niesamowitej szacie graficznej, która z pewnością wymagała dużej pracy. Gra prezentuje się okazale i zachwyca bogatą paletą barw.
- Zaleta ta, może być jednak przeszkodą podczas rozgrywki, gdyż wyjątkowa oprawa wizualna może powodować nieczytelność planszy, zwłaszcza przy dużej liczbie graczy.
+/- Zasady gry są proste, ale instrukcja nie wyjaśnia dokładnie wszystkich reguł, co może wprowadzać dodatkowe niejasności podczas rozgrywki.
+ Nie da się ukryć, że dużym plusem jest możliwość łączenia ras w różny sposób, co sprawia że każda rozgrywka jest inna. Ciekawym pomysłem jest również możliwość porzucenia swojej rasy i wybrania drugiej, czerpiąc korzyści z obu tych ras.
- Niektórym graczą, po pewnym czasie gra może wydawać się powtarzalna i schematyczna.
- Kolejnym minusem jest to, iż przy dużej liczbie graczy więcej czasu poświęcamy w oczekiwaniu na swoją kolej niż przeprowadzając swoją turę. Natomiast przy niewielkiej liczbie graczy (2) praktycznie nic nie dzieje się na planszy, a działania przeciwnika są przewidywalne.
+ Pozytywne jest to, że losowość jest ograniczona, co wpływa na zwiększenie możliwości manipulacji i co za tym idzie, ogólnej przyjemności z gry.
Podsumowując: gra nie zachwyca, ale nie jest również bezwartościowa. Moim zdaniem Small World jest pozycją dla zamożniejszych graczy, gdyż wielbiciele planszówek postawią na o wiele tańsze i ciekawsze pozycje...


obrazek
Wikingowie
Ciekawa gra,
Prosta i zrozumiała instrukcja. Gra bardzo dobrze wykonana i wciągająca. Czas przy tej grze mija na dobrej zabawie, a każda rozgrywka jest inna. Gra warta swojej ceny. Polecam.