PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika a_ania

obrazek
Tik Tak Bum
świetna gra towarzyska,
Tik...Tak...Bum! to świetna gra towarzyska, w której trzeba trochę pogłówkować. Wydaje się, że po pewnym czasie gra się znudzi a zlepki literowe będą na tyle znane, że znalezienie słowa nie będzie sprawiało trudności. A to nie prawda. Gram w \"Bombę\" od kilku lat i za każdym razem bawię się tak samo dobrze. Bomba zawsze wybucha w innym momencie, a niektóre karty sprawiają spore trudności. Wprowadziliśmy urozmaicenie i gramy na zadania, co sprawia nam jeszcze większą frajdę, a tykająca w rękach bomba budzi większą grozę :)

obrazek
Dixit Odyseja
przyjamna gra towarzyska,
Dixit to bardzo przyjemna gra towarzyska. Świetnie wykonana. Fajny pomysł z pionkami - królikami, śliczne karty z przedziwnymi obrazkami i solidna plansza.
Zasady gry po krótce: narrator wybiera jedną kartę spośród pięciu które ma na ręce i podaje skojarzenie. Pozostali gracze dobierają spośród swoich kart po jednej, która najbardziej pasuje do skojarzenia narratora. Narrator zbiera wszystkie karty i wykłada na stół, tak aby pozostali gracze mogli wybrać spośród nich kartę narratora. Co nie zawsze jest takie oczywiste. Co kolejkę inny gracz jest narratorem.
Przy tej grze nie można się nudzić, ale osobiście polecam grę w 4 osoby (przy 3 graczach dosyć przewidywalna). Dzięki 84 kartom, do których można znaleźć setki skojarzeń (historie, zdania, słowa, piosenki, odgłosy) można grać godzinami. Wystarczy trochę pobudzić swoją wyobraźnię a wieczór z Dixit minie bardzo szybko.
Jedynym minusem jest dosyć skomplikowane naliczanie punktów.