PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Troll

obrazek
Insert Folded Space Agricola
Uporządkowanie super - produkt średni,
Do mojego ukochanego sklepu uwaga: to tylko kilka zdań, wrzućcie opis w translator i wyboldujcie informację o tym że trzeba to samodzielnie posklejać :)

Wkładka (insert) do samodzielnego montażu przy pomocy kleju do papieru lub PVA - przynajmniej zgodnie z instrukcją która jest wyłącznie po angielsku... Niestety markowy klej PVA którego używam w zabawach modelarskich bardzo słabo łapie laminowany papier który pokrywa piankę. Może się nie rozleci, zobaczymy.

Plusy:
- lekkie - pudełko z grą nie waży wiele więcej, wg producenta średnia waga ich wkładów to 250g.
- bardzo dobre spasowanie elementów i łatwość wyciągania z wyprasek bez ryzyka uszkodzenia
- estetyczne, minimalistyczne - jeśli ktoś lub taki design (ja tak)
- organizer przyda się również w trakcie gry, akurat Agricola ma mnóstwo znaczników :)

Minusy:
- niewielki, ale jednak, pokrywka pudełka nieznacznie uniesiona, plansza i planszetki graczy nie wchodzą idealnie nad/pod wkładkę, całość jest ciut za wysoka - mowa o wersji "dla graczy" ze znacznikami w kształcie zwierzątek
- konieczność sklejenia samemu, dla mnie nie problem, bawię się w modelarstwo, ale może to być dla niektórych osób uciążliwe. Dodatkowo mam obawy czy rekomendowany przez producenta klej PVA sprosta zadaniu przez laminat pokrywający piankę. Okaże się za kilka tygodni


obrazek
Drewniane dyski w 4 kolorach
,
Idealne do uzupełnienia popularnych euro gier gdzie z jakiś powodów znaczników jest za mało albo coś nam się zawieruszyło i trzeba uzupełnić. Wyglądają, pachną i smakują tak samo ;)

obrazek
Szarlatani z Pasikurowic
Dla wszystkich,
Ulubiona gra całej rodziny, od młodzieży po dziadków. Najczęściej grany tytuł w poprzednie święta. Widok teściów próbujących z woreczków "wylosować" oczekiwany składnik i sroga reprymenda za oszukiwanie - bezcenne :D

Prosta mechanika, spora regrywalność przez mieszanie zestawów kart z przepisami, duża frajda - recepta na idealną planszówkę :)


obrazek
Zaklęta wieża
Super,
5-letni młodzieniec obdarowany grą zadowolony, jego rodzice również.
Jakość wykonania bardzo ok. Tylko trzeba uważać żeby kluczyków nie używać na siłę jako dorosły, można je wygiąć ;) Jednym słowem polecam.


obrazek
Potwory do szafy
,
Przez pewien czas była obowiązkową zabawą przed snem 4-latka. Sprawdza się i jako zabawa i jako wsparcie spokojnego snu. Rodzice młodego bardzo chwalili zakup.

obrazek
Terraformacja Marsa
Bardzo dobra gra startegiczno-ekonomiczna,
Ponieważ o tle fabularnym, zasadach i głębi rozgrywki napisano już elaboraty, ja dodam tylko w punkcikach plusy i minusy:

Plusy dodatnie:
- ilość dróg do zwycięstwa
- balans
- klimat
- zasady
- rozsądna cena
- grywalność i regrywalność
- korporacje i strategie z nimi związane

Plusy ujemne:
- jakość elementów poza główną planszą pozostawia sporo do życzenia
- ilość znaczników walających się po stole przy rozgrywce - można to było rozwiązać na dziesiątki innych sposobów, ale niestety kosteczki w stertach to przekleństwo większości eurogier - gdyby nie to, to w ogóle gra uciekłaby ze schematu typowego euro

Gra jest fajna, ale niezbędne zakupy to organizer i alternatywne planszetki graczy, bo te oryginalne są nie tylko dramatycznie niskiej jakości co jeszcze mało użyteczne.


obrazek
Patchwork Edycja Zimowa
Rewelacja - szybka, prosta, wciągająca,
Kupiłem Patchwork z kilkoma większymi grami (Terraformacja, Root, Dune itp) a na obecną chwilę jest najczęściej grana. Bawimy się z żoną przy niej rewelacyjnie, bywa że gramy tylko w nią, w nią na przemian z Dominion albo jako rozgrzewkę przed cięższym tytułem.
Czasem boję się prostych gier, aby za szybko się nie znudziły, ale ta jest zdecydowanym wyjątkiem od tej niby reguły. A jeśli jeszcze ktoś lubi tetrisa albo inne układanki, to obowiązkowy zakup ;)

W kwestii jakości, solidne tekturki (plansze i puzzle), plastikowy znacznik i instrukcja. Pewnie przykładem innych graczy zmienimy z czasem znaczniki na prawdziwe guziki, to będzie dopiero klimat :)


obrazek
Hero Realms (polskie wydanie)
Bardzo dobra,
Jestem fanem karcianek z mechaniką budowania talii (Dominion). Grę poznałem w pubie do którego przyniósł ją znajomy i dokładnie tak ją dzisiaj traktuję - towarzyska, prosta gra do piwka i precli. Noszę ją często z sobą jeśli towarzystwo jest grające. Zasady tłumaczy się 5 minut, gra się minut 15 więc dobrze uzupełnia rozrywkę w trakcie pubowo-kawiarnianych spotkań. Nad Star Realms tego samego producenta ma moim zdaniem przewagę w postaci lepszych grafik. Star realms topornością grafik i ikon mnie trochę odrzuciło, tu jest co najmniej solidnie.

Polecam fanom karcianek, polecam fanom prostych towarzystkich gier. Fani zaawansowanej mechaniki i głębokiej taktycznej rozgrywki będą trochę rozczarowani, ale da się w niej trochę poknuć.