PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Tamurile

obrazek
Władca Pierścieni
Klimat!,
Zgadzam się w stu procentach z przedmówcą - gra ma wspaniały klimat, prawie nie do odróżnienia od tego w tolkienowskim \"Władcy...\". I choć zasady nie są zbyt trudne (bardziej pasowałoby tu określenie: nieco zagmatwane, ponieważ niejednokrotnie trzeba było \"skakać\" po całej instrukcji, by znaleźć informacje powiązane z tym, co akurat się czytało) to potrzeba kilku próbnych gier, aby je przyswoić w całości. Ponadto zrozumienie ich nie gwarantuje wygranej - nie tylko przez znaczną losowość rozgrywki (która jest dość wysoka, może więc niektórym graczom przeszkadzać, moim zdaniem jednak jest tuż przed granicą tolerancji), lecz także dlatego, iż wydarzenia, wątki, lokalizacje są genialnym wprost odwzorowaniem fabuły książki.

I nagle wszyscy zdają sobie sprawę, że hobbici z drużyną mieli nieziemskie szczęście, co tylko dodaje smaku nie tylko rozgrywce, ale i powrotom do dzieł J.R.R. Tolkiena:)


obrazek
Kolejka IPN
Interesująca,
\"Kolejkę\" dostałam dwa lata temu na Gwiazdkę i muszę stwierdzić, że jest to jedna z najciekawiej zaprojektowanych gier, z jakimi miałam do czynienia. Realistycznie i z humorem przedstawia rzeczywistość lat 80., dzięki czemu radość z gry jest równie duża jak wiedza, którą można nabyć, szczególnie gdy gra się z osobami, które doświadczyły wspomnianych realiów \"na własnej skórze\", a one z kolei mają zagwarantowaną nieco nostalgiczną, acz mimo wszystko przyjemną podróż w czasie. Zwłaszcza przy maksymalnej ilości graczy rozgrywka zbliża się znacznie do atmosfery rzeczywistych \"kolejek\", pozostając jednocześnie w sferze beztroskiej zabawy.
Od strony technicznej: solidne pionki, wytrzymałe (stosunkowo) karty, plansza sztywna na tyle, że można grać również np. na kołdrze lub kocu. Bardzo przyjemna grafika, całości dopełniają hasła na kartach brzmiące niczym żywcem wyjęte z tamtych czasów. Pudełko również solidne, ma jednak niewielki minus - jest za małe, by pomieścić wersję podstawową gry wraz z dodatkiem, co w połączeniu z papierową kopertą, w którą zapakowany został ten drugi, stwarza mały problem np. przy okazji transportu. Nie jest to jednak duża wada i w zasadzie jej znaczenie jest bardzo niewielkie. Także z pełnym przekonaniem mogę polecić tę grę każdemu, kto lubi przyjemną, acz nie \"odmóżdżającą\" rozrywkę.


obrazek
Dixit
Fantastyczna,
Przeciekawa gra, zarówno od strony zasad, jak i projektu graficznego. Fascynująca wręcz, jeśli przyjdzie komuś do głowy zastanowić się nad tym, co wymyślają jego współgracze. Nieoczywiste ilustracje, będące wyjątkowym treningiem wyobraźni i umiejętności \"wejścia w skórę\" towarzyszy - bo jak inaczej uda nam się odgadnąć, z którą kartą wiążą dane skojarzenie? Doskonała zarówno dla tych, co dobrze się znają, jak i osób dopiero się poznających.

Grać w \"Dixit\" to trochę jak śnić na jawie i dzielić się tym:)


obrazek
Dixit Odyseja
Trzyma poziom,
\"Dixit Odyssey\" dokupiłam po roku od kupna podstawowej, pierwszej wersji gry. Było to dobre posunięcie ze względu choćby na to, że \'stare\' karty znaliśmy już na pamięć. Za genialny pomysł uważam stworzenie tabliczek do głosowania - dużo łatwiej dzięki temu można dojść, kto na którą kartę głosował, co ma niebagatelne znaczenie, zwłaszcza gdy gra się z dziećmi.
Od strony graficznej nie ustępuje pierwszej części, trening kreatywności mamy zapewniony, zmysł estetyki też nie ma prawa się buntować - kolejne arcydzieło :)


obrazek
Prawo dżungli (stare wydanie)
Niezastąpiona,
Szczerze mówiąc, bardzo długo zastanawiałam się, czy kupić \"Prawo Dżungli\" czy \"Jungle Speed\". Wybrałam tę pierwszą i nie żałuję ani trochę. \"Jungle Speed\" jest bardzo popularny wśród moich znajomych, \"Prawo...\" okazało się więc strzałem w dziesiątkę, ponieważ... nikt nie znał wzorów kart i wszyscy zaczynali grę od przysłowiowego zera. Dodatkowo można bez obaw mieszać oba zestawy, dzięki czemu rozgrywka staje się jeszcze bardziej szalona. Obowiązkowa gra imprezowa:)

obrazek
Pędzące Żółwie
Cudna,
Nie znam drugiej tak prostej i jednocześnie smakowitej gry:) Jeśli komuś zdarzają się wieczory, gdy wymagająca intelektualnie rozrywka jest jedną z ostatnich rzeczy, których potrzebuje, to ta gra nadaje się na takie okazje perfekcyjnie. Dzieci także ją uwielbiają, również te bardzo, bardzo dorosłe:) Jest w tej grze coś takiego, że nie nudzi się nawet po setnej partii, w czym wygrywa z niejedną \"poważną\" pozycją.