PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Tabska

obrazek
Zestaw do gry w kości (kubek 84mm)
,
Pięć kostek z niewinnymi kropkami :), a ileż możliwości świetnej zabawy. Gier przy ich użyciu jest dziesiątki, a kości należą do ulubionych zabaw towarzyskich w każdym zakątku świata. Uśmiech losu plus własna strategia działań i zaczynamy zabawę :)
Znakomity dodatek do towarzyskich pogaduszek starych przyjaciół i dobry \"rozkręcacz\" innych spotkań. Kojarzone są niechlubnie i niesłusznie z atmosferą spelunek, gdzie w mrocznych klimatach toczy się zaciekłe boje hazardowe.

Tymczasem moje pierwsze spotkanie z kośćmi to sceneria pogodnej plaży i urlopowego lenistwa. Wrzucone w bagaż \"na wszelki wypadek\" służyły beztroskiej zabawie i miłemu podtrzymywaniu nawiązanych znajomości.

Gra w kości nie jest dramatycznym wysiłkiem intelektualnym, to prawda, ale czy tego oczekujemy po zabawie w czas urlopu? Tymczasem kości ważą niewiele i tyleż miejsca zajmują w bagażu; warto zabrać je ze sobą.

Wprawdzie teraz jeszcze budzimy sympatyczną \"sensację\", gdy z koleżankami postukamy kośćmi o kawiarniany stolik w czasie babskich pogaduszek, ale może kiedyś będzie nas więcej ?:)

Daję proponowanemu zestawowi czwórkę tylko dlatego, że ja wolę grać kostkami większymi, o wymiarach 20-22 mm, ale też + za obecność skórzanego kubka.obrazek
Domino Double Nine
,
Domino- magia liczb zamknięta w kamieniach. Przyjemność myślenia, dotykania i patrzenia oraz słuchania, jak przesuwane kamienie \"klekoczą\" w niepowtarzalny sposób :)
Frajdę znajdą wszyscy, od malucha po seniora, albowiem gry w domino to nie tylko znakomita zabawa edukacyjna dla dzieci ( szybko i bezstresowo uczy liczenia i \"kombinowania\'), ale także możliwość zagrania wielu gier od prostych po nieźle skomplikowane, w których ślepy los musi być solidnie wspomagany przez wysiłek głowy ! Zapomnijcie o przekonaniu, że domino polega wyłącznie na prostym dokładaniu oczek do oczek.

Jeśli kamienie Domina są ładne, klasyczne i wykonane starannie oraz solidnie, jak oferowany produkt to odbieramy dodatkowo miłe wrażenia estetyczne.

Grając w Domino w jesienną pluchę, przy herbacie z rumem, słuchając \"klekotu\" kamieni można pomarzyć o podróży w strony, gdzie kocha się Domino Double Nine i grywa przy dźwiękach salsy, w dymie cygar i pod gorącym słońcem...Miłej podróży... i...weź ze sobą DOMINO :)


obrazek
Madżong (Grapet)
,
Znakomita tradycyjna gra o wielowiekowym rodowodzie pochodząca z Chin.
Szczególnie miła dla oka egzotyczna estetyka, mieszanka zabawy i filozofii Wschodu oraz \"tajemniczy\" i piękny język używany w czasie rozgrywki stwarzają po wyłożeniu kamieni niezwykłą aurę.

W proponowanym zestawie ( jest to odmiana japońska madżonga - aktualnie najbardziej popularna) są świetnie wykonane kamienie do gry, bardzo ładne, z ciężkiego, solidnego plastiku, praktycznie niezniszczalne.

Gorąco polecam tę świetną i wciągającą grę, angażującą głowę i rozwijającą zdolności lingwistyczne ;)


obrazek
Domino Double Twelve
,
Dominous Double Twelve - Color

Piękne, nowoczesne domino o dużych, „turniejowych” kamieniach w wymiarach 5 x 2.5 x 1 cm, znakomicie leżących w dłoni i dużych, kolorowych oczkach ułatwiających orientację w ich wartości. Kamienie wykonane są z ciężkiego plastiku, ich grubość pozwala na swobodne ustawianie ich na krawędziach. Dominem „dwunastką” można grać we wszystkie tradycyjne gry dominowe oraz we współczesne hity, jak Mexican Train i Chicken Foot.

Dzieci niedowidzące, z którymi pracuję, doceniły natychmiast z wielką radością takie zalety jak wielkość kamieni i oczek, ich radosne intensywne kolory, pomagające orientować się lepiej w czasie rozgrywek oraz czystą biel tła dobrze kontrastującą z kolorami.
W składzie domin, jakimi lubią się bawić, to domino będzie z pewnością ulubionym 

Dodam, że kamienie wykorzystywane są w bardzo różny sposób. Maluchy traktują je jak klocki i uczą się rozróżniania barw, starsze bezstresowo uczą się dodawania i „kombinowania” grając w proste gry. Tak więc domino jest także ciekawą pomocą dydaktyczną.
Dorośli grają w gry bardziej skomplikowane, gdzie oprócz zawierzenia losowi należy włączyć intensywne myślenie, bo domino to nie tylko i nie przede wszystkim dokładanie oczek do oczek, ale wiele strategicznych działań.

Proponowany zestaw zaspokoi potrzeby każdego, gdyż jest to naprawdę
znakomite domino w bardzo przyjaznej cenie.