PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Syla

obrazek
XCOM - Gra planszowa
Inwazja obcych to niezła zabawa,
W grze wcielamy się w członków tytułowej, międzynarodowej organizacji, która ma na celu odparcie inwazji obcych.
Każdy gracz wciela się w jedną z ról wykonując powierzone mu zadania w ścisłej współpracy z pozostałymi graczami.
W pierwszej fazie gry na wykonanie wszystkich czynności mamy ściśle określony czas, który odmierza nam aplikacja. Druga faza to już tylko rozpatrywanie naszych działań.
Gra jest bardzo wymagająca szczególnie na wyższych poziomach trudności, ale to tylko potęguje wrażenia z gry.
Faza czasowa powoduje takie emocje, że gracze będą na siebie krzyczeć naiwnie myśląc że da im to więcej czasu. Jednak zwycięstwo obcych będzie zbliżać się nieubłaganie. W grze nie będziemy zbliżać się do zwycięstwa, a jedynie odwlekać porażkę. Jest to idealne wyzwanie dla ludzi lubiących trudne gry kooperacyjne.
Aplikacja nie przeszkadza, ani nie umniejsza rozgrywki. Jeden z graczy musi zwracać na nią uwagę reszta bawi się analogowo. Gra idealnie oddaje klimat gry komputerowej.

Plusy:
+Wymagająca i emocjonująca
+Ładne wykonanie i dobre użycie grafik z gry komputerowej
+Możliwość wyboru poziomu trudności misji finałowej daje dużą regrywalność
+Niesamowity klimat i poczucie zbliżającej się klęski
+Łatwa do wytłumaczenia


obrazek
Jednym słowem
Zabawa dla całej rodziny,
Jest to imprezowa gra kooperacyjna opierająca się na skojarzeniach. Jeżeli lubicie takie gry jak tajniacy czy decrypto to ten tytuł powinien was zainteresować.
W przeciwieństwie do wyżej wymienionych tutaj nie dzielimy się na drużyny a wszyscy wspólnie staramy się jak najlepiej podpowiedzieć zgadujące osobie. Nie jest to takie proste jak się wydaje ponieważ podpowiedź, która pojawi się u kilku graczy nie jest przedstawiana zgadującemu!
Wiele śmiechu powoduje sytuacja kiedy ktoś również wpadnie na naszą nieoczywistą, ale genialną w swej prostocie podpowiedź. Dodatkowym smaczkiem jest sytuacja gdy gracze się znają i podają skojarzenia, które dla nich są świetną podpowiedzią a u pozostałych graczy wzbudzają niemałe zaskoczenie.
Jest to jedna z tych gier w której więcej przyjemności sprawia sama rozgrywka i śmiech, który gra powoduje, niż liczenie punktów czy osiąganie dobrego wyniku. Jest to świetna zabawa dla całej rodziny, grać można od 3 do 7 osób.

Plusy:
+Wiele śmiechu
+Estetyczne i praktyczne wykonanie
+Duża ilość haseł
+Niski próg wejścia

Minusy
-Hasła nie są równe. Zwykle są to ogólne nazwy dlatego pytanie o konkretną osobę potrafi zaskoczyć.


obrazek
Legendarni Wynalazcy
Proste zasady, sporo strategii - dobra zabawa dla wielu,
To dobra zabawa zarówno dla zaawansowanych graczy jak i poczatkujacych.

Wcielamy sie w grupę znanych naukowców, którzy dokonują ważnych odkryć. W grze możemy zdobyć punkty na parę sposobów - rozwijając naukowców, pozyskując karty wynalazków oraz dodatkowe punkty na żetonach. Każdy naukowiec ma do spełnienia cel, który określa w jakich dziedzinach powinien się rozwinąć. Gracz, który dołoży na kartę wynalazków więcej swoich kostek, pierwszy dokonuje wyboru bonusów-kartę lub żetony. To wprowadza fajny wyścig w dążeniu do osiągnięcia własnego celu.

Gra oferuje wiele zabawy, każda grupa wynalazców różni się od siebie, dlatego możemy spróbowac osiągnąć dobry wynik różnymi frakcjami.

Plusy:
- mała losowość
- niski próg wejścia dla nowych graczy-proste zasady
- różne grupy naukowców
- dodatkowa broszura z życiorysami naukowców-fajny dodatek wprowadzający klimat
- ładne wydanie

Minusy:
- wariant dwuosobowy nie oddaje pełnych możliwości gry
- wydaje się, że gracz rozpoczynający ma trochę ułatwione zadanie, ponieważ pierwszy wybiera karty na których dokłada swoje kostki


obrazek
Teotihuacan Miasto Bogów
Odprawiaj rytuały, buduj piramidę i grobowce,
W grze poruszamy się naszymi robotnikami (kostkami) zdobywając zasoby potrzebne nam do budowania piramidy, zdobywamy specjalne bonusy i kafe dające nam dodatkowe możliwości i punkty.
Wznosimy się na poziomach swiątyń (podobnie jak w T'zolkinie) zdobywając specjalne przywileje. Najważniejsza rywalizacja to jednak budowanie i zdobienie piramidy-kombinowanie z kafelkami daje dużo frajdy i sporo punktów.
Możliwości ruchów w grze jest mnóstwo mimo to gra idzie sprawnie i nie trwa za długo. W trakcie jednej partii nie wypróbujemy na pewno wszystkich możliwosci zdobywania punktów, tak więc pozostaje na inne rozgrywki ciekawość jaki wynik da nam inna strategia.
Gra autora T'zolkina i Marco Polo. Teotihuacan jest od nich w rozgrywce prostsza, zwłaszcza przy kolejnych partiach, gdy już znamy kafle bonusów i pola akcji na planszy.

Dobre połączenie kilku mechanik z pięknym wydaniem daje przyjemną rozgrywkę. Dodatkowym smaczkiem jest ciekawa opcja zdobywania nagród poprzez.. uśmiercanie swoich robotników i zwiększanie swojej przewagi w Alei Umarłych:)

Plusy:
+ piękne wydanie (te kafle piramidy!)
+ bardzo dobre oznaczenia na planszy
+ duża regrywalność
+ dobre skalowanie na 2 i 3 osoby dzięki zastosowaniu neutralnych kostek

Minusy:
- konieczność zdobywania jednego surowca (kakao) ogranicza wybór ruchów
- dość czasochłonne rozstawienie elementów na planszy


obrazek
Gildie
Bardzo sympatyczna gra z śłiczną grafiką,
W grze mamy za zadanie zbudować komnaty w swojej gildii kupieckiej, tak aby dawały nam jak najwiecej punktów. Punkty możemy zdobyć także poprzez kupowanie kart postaci i tutaj jest zastosowana bardzo fajna mechanika licytacji. Akcje na kartach wprowadzają także zwiększają w grze poziom interakcji.
Gra ma proste zasady a jednocześnie daje możliwość zdobywania punktów zwyciestwa kilkoma drogami. Do tego jest ślicznie wykonana-te kafelki komnat i karty postaci!
Plusy:
- fajnie zastosowana mechanika licytacji
- śliczna grafika
- prostość zasad a przyjemna rozgrywka
- na tę cenę bardzo fajna propozycja

Minusy:
- jeżeli chce sie cos znaleźć to planszetki graczy mogłyby być z grubszej tektury ale w wielu grach są takie same


obrazek
Spartakus: Krew i zdrada (edycja wspieram.to)
Najbardziej emocjonująca gra planszowa!,
W grze wcielamy się w wielkie rzymskie rody znane fanom serialu. Naszym celem jest wywalczenie 12 punktów wpływu. Każdy punkt okupimy krwią i potem. Odczujemy emocje starożytnego Rzymu-zawalczymy jako gladiator, będziemy spiskować i zawiązywac sojusze, zdradzać i handlować niewolnikami.
Świetny klimat w połączeniu z innowacyjnym systemem walki na arenie daje wyśmienity efekt.
Plusy:
+ klimat
+ fabularyzacja
+ interakcja: walka, handel
+ wykonanie
+ pudełko w pełni zagospodarowane

Minusy:
-istnieje możliwość, że w ferworze walki gracze pobiją się w realu!:)