PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Starling

obrazek
7 Cudów Świata: Pojedynek + karta promo
Świetna - jedna z moich ulubionych gier,
Z natury lubię ciężkie strategiczne gry. 7 cudów pojedynek kupiłem zachęcony recenzjami aby mieć w co grać ze swoją żoną (która raczej woli Euro). Muszę przyznać, że zupełnie niespodziewanie gra ta niesamowicie zaczęła się mi podobać i stała się jedną z moich ulubionych gier.

W grze budujemy cywilizację, rekrutujemy wojska, tworzymy odkrycia naukowe oraz budujemy wspomniane cuda. Jest to adaptacja znanej gry 7 Cudów Świata na potrzeby gry dla dwóch osób. Osiągnąć zwycięstwo możemy poprzez dominacje wojskową, naukową lub budując budynki cywilne.

Wzniesienie budynków produkcyjnych daje nam dwojaki zysk:
a) oferując permanentną zniżkę na dany rodzaj surowca.
b) sprawiając, że przeciwnik będzie płacił więcej za dany surowiec, jeżeli będzie mu on brakował

Gra jest bardzo dynamiczna - Sytuacja na planszy ciągle się zmienia, musimy na bieżąco modyfikować swoją strategię oraz, co najważniejsze, musimy bez ustanku obserwować co robi nasz przeciwnik. Nie ma tutaj opcji, że każdy będzie w swoim świecie a pod koniec gry jedynie porównujemy punkty. 3 całkowicie osobne warunki zwycięstwa sprawiają, że nawet grając "z tyłu" możemy zmusić przeciwnika do podejmowania sub optymalnych ruchów i, co za tym idzie, możemy odbić się i wyjść na prowadzenie.

Komponenty są wysokiej jakości - twórcy robiąc wypraskę uwzględnili to, że maniacy tacy jak ja, będą wkładać karty do koszulek. Całość idealnie mieści się w pudełku tak, że nie potrzebujemy żadnych woreczków czy gumek.

Niewielki rozmiar pudełka mieści grę, którą bardzo łatwo wytłumaczyć a która jednocześnie w eleganckie 30 minut daje nam cały szereg REALNYCH wyborów, które przekładają się na nasz sukces lub porażkę.

Polecam bardzo gorąco