PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Sarseth

obrazek
Arkham Horror: The Card Game - The Path to Carcosa
Najlepsza kampania w świecie AH,
Ze wszystkich 5 które się skończyły już kampanie, ta jest wedłuig mnie nadal najlepsza. Jej klimat przebija wszystkie. I ta różnorodność scenariuszy. Niech nie zwiedzie Was trudność pierwszego scenariusza, potem będzie 'łatwiej'.
Wedłuig mnie jest to bardzo dobra kampania, by wejść do niej zaraz po podstawce (omijając Dunwich), w przeciwieństwie np właśnie do bardzo trudnego Forgotten Age.
Badacze również są ciekawi oraz nowe mechanizmy jak sealowanie żetonów chaosu (w końcu!).
Ah i jest pierwszy neutralny badacz Lola. Ale Lola to specyficzna postać, grałem nią tylko raz i więcej tego nie powtórzę.


obrazek
Pudełko na 1000 kart
Super tanie pudło,
Za dużo się nie spodziewajcie za 10zł, ale to pudełko jest imho bardzo dobre, dlatego 5/5. Sporo kart wchdozi w nawet najgrubszych i największych koszulkach jakie mam do CCG, czyli koszulek od FFG.
Plusem jest to, że jego powierzchnia jest łatwa w malowaniu (karton oczywiście..) więc można sobie spokojnie kilka takich pudeł trzymać, np na różne cykle z gier LCG i każdy z osobna podpisać (byle ładnie!).
Do tego pudło 400 dla kart gracza polecam dobrać ;)


obrazek
Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)
Gra która zawsze wraca na stół,
Spoktałem pojedyncze osoby, którym gra nie podeszła. Większość grę uwielbia.
Wejście jest dość wysokie, tzn naprawdę sporo czasu trzeba poświęcić na pierwsze rozgrywki - nauka co jest, co będzie trwa ale z czasem gra mega przyśpiesza i gra się naprawdę płynnie.
Zasady są zwarte i logiczne ;)
Polecam!


obrazek
One Deck Dungeon
Jest ok,
Gra nie wyrwała mi niczego ;) Nawet za dużo czasu, ale jako luźna gierka na podróż gdzieś (bo jest mała - co też cena zawysoka według mnie) żeby spakować i pograć w deszczowy dzień, idealna.
Jest kilka ciekawych mechanik, ale mam wrażenie że gra jest podatna na 'stalling', wystarczy dłużej się budować by potem przejść bez problemu bossa. Chociaż, przyznam się, że grałem tylko 4 partie i nie wszystkimi postaciami.


obrazek
Arkham Horror: The Card Game - Threads of Fate
Nowy mythos kolejna porcja innowacyjnych mechanik,
Czuć RPG jeszcze bardziej niż do tej pory. "Threads" idealnie przedstawia to co nas czeka. Wiele zadań do zrobienia. Czy zaryzykujesz by mimo wszystko, spróbować załatwić wszystkie sprawy, czy jednak skupisz się na części z nich by nie skończyło się totalną klapą.
Karty gracza też ciekawe w tym dwa darmowe permanenty.


obrazek
Harry Potter: Hogwarts Battle (angielskie wydanie)
Ciekawy coop - szkoda że jedyny w tym uniwersum,
Gra coop 1-4 graczy. Im mniej, tym łatwiej - a przynajmniej takie wrażenie sprawia. Grająć we dwie osoby szło mega sprawnie, doszła trzecia osoba i się okazało że potrafi być trudniejsza. Testowałem raz na 4 grając samemu i rzeczywiście osiągnęło szczyt trudność - ale znowu bez przesady ;)
Jest kilka słabszych mechanizmów jak pojawiający się Quirrell poza pierwszym rokiem. Ale są na to customowe karty na BGG do druku, by móc podmienić sobie je i nie psuć klimatu.
Poza tym fajny deck builder który tworzy się podczas gry, zamiast przed.
Zasady są mega proste i szybko się gra :) Polecam