PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Rzeznik

obrazek
Domino obrazkowe mini
Solidna czworka +,
Kilka tygodni temu sprawiłem sobie i swojej dwuletniej córeczce ta grę i muszę przyznać, ze jestem bardzo zadowolony.
Co prawda na pudelku rekomendacja od lat 4rech, ale to zupełnie nie przeszkadza bawić się razem w układanie \"węża\".
Wydaje mi się, ze 4 lata to trochę za dużo jak na domino i może się szybko znudzić. Podejrzewam, ze podyktowane jest to raczej wymogami prawnymi wpływającymi na koszty produkcji zabawki/gry.

Mala bez problemu załapała zasadę szukania i dokładania tego samego obrazka do już lezącego, a przy okazji jest dużo śmiechu, kiedy prześciga tatę w wyszukiwaniu pasującej części.

Gra ćwiczy zdolności manualne, spostrzegawczość. Może być tez pomocne w oswajaniu z kolorami, cyframi oraz nazwami zwierzątek na obrazkach.

Wykonanie solidne, tektura gruba, pudełko wygląda na wytrzymałe.

Generalnie przy tej cenie nie potrafię znaleźć wad. Może grafiki mogłyby być nieco lepsze, ale są wystarczające do tego by poznać, co jest na obrazku.

Solidne 4+ i za tą cenę dobry zakup.


obrazek
Catan (nowa edycja)
co tuy kryc...SUPER,
Osadnicy to pierwsza gra, z która sie zetknąłem ładnych pare lat temu. Mając w pamięci doświadczenia jedynie z Monopolem, Fortuna czy Magia i Miecz nie spodziewałem się niczego szczególnego i jakże się myliłem...

Gra jest świetna. Szczególnie dobrze sprawdza sie jako tak zwana \"gra wprowadzająca\" do świata planszówek. Jest w niej wszystko: elementy losowości (rzuty kostka), interakcja raczej pozytywna - handel, jak i zdecydowanie negatywna - blokowanie rozbudowy przeciwnika na planszy.

Przeznaczona dla 2-4 graczy. Oczywiście im więcej osób tym ciekawiej, bo handel jest źródłem największych emocji, ja jednak gram zwykle w 3ke i nie czuć aż tak bardzo braku tej jednej osoby.
Z rozmów i z for tematycznych wiem, ze średnio sprawdza się na dwie osoby, ale ponoć są dostępne jakieś nieoficjalne zasady, które taką rozgrywkę urozmaicają.
Plansza w każdej grze jest inna, co zapewnia niezła regrywalność.

Jak chodzi o wygląd, to ta edycja jest naprawdę śliczna. W porównaniu do starszych wydań grafika jest poprawiona, karty wyglądają bardzo ładnie, podobnie plansza. Wszystko jest żywsze i dużo przyjemniejsze w odbiorze.

Kończąc mogę tylko napisać: polecam gorąco.
Gra powinna spodobać się większości nowych graczy. Spokojnie można rozłożyć plansze i pograć cala rodzina np. w święta i nikt nie powinien się nudzić.

Jedyny minus jaki można znaleźć, to może zbyt duża losowość, ale to nie musi być minus dla każdego.

POLECAM!


obrazek
Tęcza
swietna,
Moja córeczka jeszcze co prawda nie ma 3 latek, co jest sugerowanym wiekiem, ale już świetnie się bawimy z Tęcza i często słyszę \"Tata gra,Tata gra\".

Gra wykonana bardzo dobrze, elementy na twardej tekturze, plansza solidna, całość w mocnym tekturowym pudelku, więc myślę ze posłuży przez długi czas.

Sama gra jest z typu ucząc bawi, bawiąc uczy. Można grac na kilka sposobów w zależności od wieku, można tez samemu zmodyfikować wszystkie reguły, czy tez wykorzystać elementy gry w innych zabawach.

Gra pomocna przy nauce kolorów, nazw przedmiotów przedstawionych na obrazkach, ale także rozwija spostrzegawczość oraz zdolności manualne, szczególnie młodszych szkrabów (rozkładanie elementów, układanie ich w odpowiednim miejscu czy w ustalonej kolejności).

W mojej opinii jak najbardziej towar godny polecenia.
Produkt solidny, dobrze się prezentujący i w przystępnej cenie.