PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Roberts Port

obrazek
Wsiąść do Pociągu: Europa
Super Gra ,
Gra Wsiąść do Pociągu- Europa świetnie nadaje się dla dzieci w wieku średnim (8-10lat) a także dla młodzieży oraz dorosłych. Dzięki prostym zasadom nawet mniejsze dzieci świetnie się odnajdują, poprzez zabawę zgłębiają wiedzę z zakresu geografii, matematyki oraz logistyki.
Ułatwieniem są czytelne zasady gry, zachęca także estetyka - piękne wykonanie planszy, pionki w formie pociągów i wagonów- urealniając podróż przez Europę.
Dobra jakość gwarantuje długie życie grze oraz walory estetyczne podczas jej gry. Czas - warto zaplanować ok 3 godzin, gra jest wciągająca i za każdym razem dostarcza pozytywnych emocji graczom.


obrazek
Dixit (pierwsza edycja)
Piękna Gra ,
Gra zasługuje na uznanie już przez wydane- piękne i zaskakujące karty. Gra działa na skojarzeniach, bardzo rozwija wyobraźnię i reaktywność graczy- często powodując pośród nich zaskoczenie i śmiech. Wielowątkowość kart pozwala puścić wodze fantazji, przepiękne ilustracje przenoszą graczy w różne obszary i światy. Zrozumiałe i czytelne zasady gry ułatwiają grę , jest optymalna dla rodzin oraz grupy przyjaciół.
Gra wciągająca!


obrazek
Dixit Odyseja
Zaczarowany Swiat ,
Dixit Odyssey, jest drugą grą po klasycznym Dixit - zakup okazał się strzałem w dziesiątkę.
Ponownie zachwyca estetyka wykonania oraz wygląd kart,doszły tabliczki do głosowania co ułatwia \"pilnowanie graczy\" oraz wspiera w niejasnych sytuacjach. Tu także główną rolę ma wyobraźnia, szybkość skojarzeń. Gra optymalna dla większej ilości graczy (nawet do 12 osób) dzięki czemu może być swobodnie wykorzystana przy spotkaniu rodzinnym, wieczorze ze znajomymi a nawet na imprezie.
Możliwość poszerzenia opcji o dodatkowe zestawy kart.
Gra warta swojej ceny. Nie nudzi się.


obrazek
Activity
Dobra Gra ,
Dobra gra drużynowa ( dla par lub grupy znajomych) , skierowana na rożne formy aktywności (można rysować, pokazywać lub opowiadać ) w określonym czasie, celem jest odgadnięcie hasła ( rożny podział trudności haseł) przez co rozwija kreatywność, motywuje do działań a także powoduje ciekawe reakcje graczy.
Jest łatwa w obsłudze, przeznaczony czas gry to ok. 45-60 minut, raczej dla starszej młodzieży i dorosłych ( ze względu na poziom haseł).
Ciekawa forma spędzenia czasu wolnego.


obrazek
Bolek i Lolek - Chińczyk + Wyścig (duży)
Klasyczna gra ,
Chińczyk jest tradycyjną grą, znaną większości. Bardzo proste zasady gry, nie wymaga dużej wiedzy od graczy - idealna dla dzieci , które chcemy zachęcić do gier planszowych jak i dla dzieci uczących się podstaw matematyki.
Chińczyk przenosi dorosłych do czasów dzieciństwa, a dzieci zapoznaje z zasadami gier losowych . Proste, przejrzyste zasady sprawiają że jest dostępna dla każdego.


obrazek
Carcassonne (stare wydanie)
Fantastyczna ,
Fantastyczna gra strategiczna z elementami gry losowej. Łatwe do opanowania zasady gry oraz ciekawe grafiki ,kolorowe kafelki nadają grze niepowtarzalnego klimatu. Gra skierowana do kilku osób, dość szybko się gra, jednak fakt że za każdym razem wygląda inaczej- umożliwia kilka rozgrywek podczas jednego spotkania.
Małe dzieci czasami używają gry jako puzzli, ciekawe i ekscytujące jest oczekiwanie na podsumowanie i podliczenie punktów. Gra posiada wiele dodatków, z możliwością poszerzania opcji rozgrywek.obrazek
Jenga Classic
,
Gra zręcznościowa, ukazuje kto ma zręczne ręce oraz zmysł konstruktorski.
Proste drewniane elementy wieży nie zniszczą się, są łatwe w użyciu.
Dzieci często korzystają z nich jak z klasycznych klocków układając budowle lub węże domino.
Gra dla każdego, łatwa w obsłudze.
Gra szybka, \'zaraża\' graczy i motywuje do podejmowania nowych prób i następnych rozgrywek.


obrazek
Monopoly
Klasyka ,
Monopoly jest to gra ekonomiczna z elementami gry rodzinnej. Bardzo łatwe zasady gry/ polega na kupowaniu odpowiednich działek, budowaniu domów i hoteli a z czasem zbieraniem zysków z czynszu i pobieranych opłat od innych graczy.
Gra nie wymaga wielkiego zaangażowania, ale gra się łatwo i przyjemnie.
Zachęca do strategicznego myślenia.


obrazek
Super Farmer (edycja 2013)
Fajna gra rodzinna ,
Fajna gra rodzinna z elementami edukacyjnymi.
Gra uczy sztuki przewidywania, szacowania ryzyka oraz podstaw ekonomii.
Zachęca do selektywnych zakupów i sprzedaży. Uczy jak dbać o własne zwierzęta, uwrażliwia a także zachęca do logicznego myślenia.
Gra tym bardziej ciekawa że stworzona ponad 50 lat temu , a nadal aktualna i z chęcią grana przez najmłodszych.
Polecam.


obrazek
Karty do gry 2x 55 zestaw Classic
klasyczne,dobre karty ,
Dobre, estetyczne karty, przydadzą się w każdym domu.
Podstawowy zestaw umożliwia grę we wszystkie rodzaje gier karcianych.
Dobre wykonanie gwarantuje zachowanie jakości kart i gry na przez dłuższy czas.


obrazek
Scrabble Junior (nowe wydanie)
zawsze aktualna ,
Scrabble Junior jest grą dla każdej osoby znającej alfabet. Łączy w sobie grę słowną, logikę oraz strategię. Układanie słów z pojedyńczych liter okazuje się być czasami dość trudnym zadaniem, łamigłówki słowne zajmują czas oraz zachęcają do dalszej gry. Idealna gra na dłuższy wolny wieczór lub wyjazd na wakacje. Dobrze wykonane elementy gry (płytki z literami) nadają się do wielokrotnego używania, dzięki czemu gra posłuży na długo.


obrazek
Rummikub
ciekawa i dobra gra ,
To ciekawa i dobra gra, przystępna dla większości graczy. Proste zasady, wymaga logicznego myślenia, skłania do ustalania strategii jak i obserwacji -przewidywania ruchów przeciwnika. Przyjemna i lekka w swojej prostocie. Ładnie wykonana . Opakowanie łatwe w transporcie, można grać w domu, na zewnątrz w minimalnie 2 osoby.
Gra wciąga, zachęca do nowych rozdań.obrazek
Scrabble Original (edycja polska)
Fantastyczna ,
Fantastyczna gra rodzinna, wymaga od graczy tworzenia słów, zwrotów z płytek z literami. zgodnie z kierunkami na planszy. Osoba, która zbierze najwięcej punktów wygrywa.
Gra bardzo wciągająca, zmuszająca do stałego myślenia, poszukiwania słów. Grać może każdy kto posiada znajomość alfabetu. Dobra gra do treningu słownego i ortograficznego.
łatwa w transporcie.


obrazek
Triominos Standard
interesująca gra ,
Triominos Standard jest wyższym poziomem klasycznego domino, poza szczęściem od graczy wymaga się spostrzegawczości jak i logiki oraz obrania odpowiedniej strategii.
To optymalna gra dla sympatyków matematyki. Gra się łatwo, gra nie nudzi się szybko.obrazek
Tangram (Kukuryku)
łatwa gra ,
Tangram jest dość łatwą grą , polegającą na odpowiednim układaniu klocków- zgodnie z przyjętymi zasadami, czego efektem są powstałe figury. Gra uczy logicznego myślenia oraz pobudza wyobraźnię. Gra jest dobrze wykonana oraz łatwa w transporcie, napewno przyda się na wyjeździe lub przy spotkaniu w gronie bliskich znajomych.


obrazek
Zestaw pokerowy Texas Hold'em
super zestaw ,
Zestaw składa się z tali kart, odpowiednich żetonów , dzięki którym swobodnie w domowym zaciszu można grać a pokera. Gra zachęca do podejmowania ryzyka, zaufania kartom jak i poszerzania własnej wiedzy matematycznej. Gra ciekawa, pozwala na grę bez ponoszenia \"materialnego ryzyka\"


obrazek
Zestaw do gry w kości (kubek 84mm)
łatwo i przyjemnie ,
Kości są super umilaczem czasu wolnego. Skórzany kubek i kostki do gry zapewnią super zabawę oraz pełnię szczęścia. Często wykorzystywane są do gry przy barze, na zewnątrz a czasem nawet na ulicy. Dobrze wykonane, łatwe w transporcie.
Można wykorzystać je na wiele sposobów, także jako kości zamienne przy innych grach.