PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika PawełKaczm

obrazek
Magic The Gathering - 2020 Core Set Starter Kit Spellsinger
Dobry starter dla zainteresowanych Magic The Gathering ,
Nie tak dawno zainteresowałem się Magic The Gathering i szukałem czegoś, aby zacząć grać. Kupiłem ten starter, kilka boosterów z aktualnej rotacji oraz jedną gotową talię do gry.
Wracając do tematu startera to obejmuje on karty z wydania Coreset 2020, poza 4-6 z poprzednich edycji. Aktualnie jak piszę tę recenzję nowszy jest tylko Throne of Eldraine.
W pudełku mamy dwie talie gotowe do gry: czerwoną oraz białą, każda składa się 5 złotych kart (najrzadszych) w tym dwie premium, które świecą pod wpływem światła (złote), do tego dochodzą bardziej pospolite srebrne (od 4 do 6) w zależności od talii a reszta to zwykłe czarne karty. Mamy dodatkowo poradnik jak grać w Magic the Gathering oraz dwie broszurki jak grać tymi taliami ze startera (jakie strategie) obrać, dodatkowo mamy dwie kostki k20 jedną białą/słoniową i drugą czerwoną (wygląda super moim zdaniem). Do kompletu brakuje tylko koszulek/protektorów na karty i pudełka na kostki, jednak w sumie w tej cenie i tak nie można narzekać, ponieważ za 2 talie z dwoma kartami premium płacimy tyle ile za dwa boostery z dowolnego dodatku i mamy 120 kart zamiast 30, dodatkowo mamy dwie kostki o super wyglądzie.
Jak ktoś jest zainteresowany tą grą to ten starter może rozważyć, jak ktoś nie lubi gier kolekcjonerskich to dla wspólnego grania może ją traktować jako karcianą LCG, w sam raz do gry na jesienne nudne wieczory. Do tego zawsze można zmieniać talię jak się trafi karty z boostera.
Nie ma lepszego sposobu na spróbowanie czy ta gra jest dla was czy nie, dodatkowo nie kosztuje drogo.
Na sam koniec jeszcze dochodzi kod do komputerowej wersji MTG Arena z tymi dwoma taliami, jakbyś nie miał akurat konkurenta a chciał pograć w Magica tymi taliami albo po prostu zacząć grać.
Naprawdę polecam


obrazek
Geekbox
Pudełeczka naprawdę godne uwagi,
Na początek kupiłem jeden komplet, aby sprawdzić ile to jest warte. Po pierwszym wrażeniu, że plastik nie jest dosłownie twardy jak w opakowaniach do żywności (w sumie cena też jest inna) to miałem mieszane uczucia. Jednak, gdy zacząłem umieszczać w nich znaczniki, żetony, kostki do różnych gier to okazało się, że to bardzo dobre praktyczne i kompaktowe rozwiązanie. W opisie produktu jest mowa o tym, że może zastąpić woreczki strunowe i to jest prawdą, nawet zajmują w nich mniej miejsca! Ponadto naprawdę sporo się w nich mieści.
Aktualnie dokupuję drugi zestaw tych boxów, bo w nich można trzymać naprawdę sporo rzeczy: żetony do SW Przeznaczenie, kostki do X-Winga i innych gier, tak samo znaczniki.
Jak masz problem z trzymaniem swojej kolekcji albo po prostu chcesz zrobić porządek ze swoimi grami i rzeczami do nich to jest to naprawdę dobry wybór. Polecam :)


obrazek
X-Wing Gra Figurkowa - Zestaw Podstawowy
Starter z poprzedniej edycji, ale dalej warty uwagi,
Jest to starter do pierwszej edycji gry X-Wing. Jest to dobry wybór dla osób, które nie wiedzą czy chcą grać w takie gry czy nie (w sumie tanio obecnie wychodzi), jak ktoś chce być na bieżąco i grać w drugą edycję to również będzie dobry wybór, bo dostajemy 3 statki, komplet kostek oraz miarki do wykonywania manewrów, reszta jest już niestety nieaktualna. Dwa najtańsze statki kosztują drożej od tego zestawu, a dodatkowe kostki ze statkiem również. Jak chcesz wejść w świat X-Winga to możesz kupić ten starter (taniej wyjdzie) zamiast nowego albo możesz go kupić dodatkowo (wtedy zamiast 3 statków do latania masz 6) plus drugi komplet kostek. Jak ktoś się wciągnie to dodatkowe kostki do późniejszych statków (dodatków) trzeba będzie i tak dokupić. Moim zdaniem zestaw wart uwagi i polecam go naprawdę dopóki jeszcze można go kupić.