PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Pan Bajek

obrazek
Kragmortha
Bardzo dobra szybka gra,
To, co spodobało mi się najbardziej w tej grze to jej prostota i humor.
Graliśmy kilka razy w 5 i 6 osób - dużo śmiechu. Objaśnienie zasad nie zajmuje więcej niż 5 minut, nawet najmłodsi gracze (8lat) nie mieli problemu.
Gręz decydowanie polecam.


obrazek
Marvel Legendary: Paint the Town Red
,
Bardzo fajny dodatek, ładna grafika. Daję 4 a nie 5 ze względu na niezbyt ciekawe właściwośi kart. Najlepiej wymieszać karty z innymi dodatkami inaczej \"pajęcze\" zdolności są dosć nudne,

obrazek
Koszulki Ultra Pro 100 sztuk Standard Pro-Fit (64x89mm)
Bardzo dobra jakość,
Koszulki bardzo dobrej jakości. Można w nich bez problemu używać tasowacza. Przylegają idealnie do kart o standardowych wymiarach (np. Legendary).

obrazek
Miasta i Rycerze z Catanu (edycja drewniana)
ZDECYDOWANE TAK,
Miasta i Rycerze z Catanu to doskonały dodatek! Za niewielkie pieniądze (w stosunku do zawartości) wprowadza wiele dodatkowych elementów gry. Rozgrywka wydłuża się w zależności od scenariusza nawet o godzinę nie tracąc przy tym na grywalności! Dodatek zdecydowanie polecam – tak samo jak wszystkie polskie dodatki do tej gry. Pozostaje czekać na polską edycję handlarzy i barbarzyńców.

obrazek
War of the Ring
Więcej TAK niż NIE,
War of the Ring – ta gra mnie przerosła(pozytywnie) jest inna niż wersja mi znana z dzieciństwa. Sama gra jest bardzo dobra – wydanie rewelacyjne, pełne figurek z „niełamliwego” materiału. Ogromna ilość elementów gry sprawia, że przygotowanie trwa trochę czasu. Zasady też trzeba chwilkę tłumaczyć – ogólnie nie polecam osobom, które chcą kogoś wciągnąć w planszówki lub nie lubią klimatów Tolkiena. Gra doskonała na długie blanszowanie w klimatycznej drużynie.

obrazek
Metro (edycja polska)
TAK dla myślenia,
Metro – gra genialna w swojej prostocie, zasłużenie nagradzana. Wciąga i wymaga. Wydana jest bardzo „estetycznie”. Można grać 20min można i niecałą godzinę, zależy od poziomy i zaangażowania graczy – ale dzięki prostym zasadom można ją szybko zaserwować gościom nawet nie jako główna rozrywka lecz jako wstęp lub dodatek;)
Osobiście często ćwiczę z komputer(jest godnym przeciwnikiem)


obrazek
Cluedo (nowa edycja)
Mogło tak być!,
Cluedo jest pozycją obowiązkową przy spotkaniach w cztery osoby. Taka ilość graczy wydaje mi się najlepszą – w trzech jest ich trochę za mało, w więcej niż czterech rozgrywka robi się długa i często traci swój klimat. Kilka razy miałem okazję grać w pięć osób i coś było nie tak.
Sama gra jest zawsze bardzo ładnie wykonana – piszę zawsze, ponieważ wyszły już dziesiątki wydań(nawet w polskiej wersji jest już ich kilka). Gra jest warta swojej ceny, osobiście wychodzę z założenia, że jeżeli przy jednym tytule spędzam ponad 10 godzin i wciąż się dobrze bawię to cena jest drugoplanowa.
Zdecydowanie polecam!
P.S. polecam również film, chyba z lat \'80, \"Clue\"!


obrazek
Osadnicy z Catanu (edycja drewniana)
REWELACJA,
Do zakupu tej gry podchodziłem około 3 lat, wreszcie trafiła mi się okazja kupienia jej za niewielkie pieniądze… okazało się, że nie warto było czekać! Już od pierwszej rozgrywki w dwie osoby wiedziałem, że był to dobry zakup. Głównie gram w dwie osoby i w takim wariancie również można wspaniale spędzać przy niej czas. Jeżeli zastanawiasz się nad jej zakupem to PRZESTAŃ! Tak gra jest warta swojej ceny – zapewnia godziny świetnej zabawy. Rozgrywka w trzy lub cztery osoby jest może bardziej emocjonująca, lecz w dwie osoby gram częściej i mogę spokojnie polecić ten wariant.

obrazek
Żeglarze z Catanu (edycja drewniana)
bardzo uprzyjemnia grę,
Ten dodatek kupiłem w niecały tydzień od pierwszej rozgrywki w Osadników z Catanu. Jak już pisałem „podstawka” wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie natomiast sam dodatek już trochę mniejsze. Za takie pieniądze jest on dość skromny, spokojnie mógłby być częścią Osadników – zasady nie są skomplikowane i wytłumaczenie ich osobie, która grała raptem dwa razy w Osadników zajmuje kilka minut. Ale jest to jedyna wada – dodatek bardzo uprzyjemnia grę! Stateczki ładnie wykonane a dodatkowe elementy i scenariusze dosładzają rozgrywkę. Z dodatkiem również gram w dwójkę – z Narzeczoną – ale zabawa ciągle przednia. Zdecydowanie polecam, jeżeli już wiesz, że saga z Catanu jest dla Ciebie!