PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Musza

obrazek
Eldritch Horror: Przedwieczna Groza
rewelacyjna gra przygodowa,
Eldrich Horror jest tym czym Horror w Arkham powinien być od początku. Jeśli jesteś, tak jak ja, osobą która nie lubi masy zasad i komplikacji - to jest gra dla Ciebie. Oczywiście to nie oznacza, że mamy ograniczone możliwości czy też rozgrywka jest uboga. Wręcz przeciwnie mamy swobodę kombinowania bez przytłoczenia zasad (grę jesteśmy w stanie przyswoić już po pierwszym przeczytaniu instrukcji, która długa nie jest i jest dobrze napisana). Sama rozgrywka ocieka klimatem i spodoba się wszystkim którzy chcą się wybrać w podróż po świecie Lovecrafta. Dla tych którzy szukają rywalizacji, taktycznej wojny i masy strategii ze zminimalizowaniem losowości - to nie jest gra dla Was. Rozgrywka jest przepełniona losowością, co niektórzy błędnie odbierają jako wadę - dzięki temu nigdy nie wiadomo co nas spotka i mamy olbrzymią regrywalność. Dodatkowo dzięki lekkiej instrukcji możemy ułatwiać/utrudniać rozgrywkę po swojemu modyfikując zasady.
Gra daje w pełni możliwość doświadczenia wszystkiego co powyżej napisałem. Jeśli ktoś jest przekonany, że to jest gra dla niego to powinien od razu zaopatrzeć się w mały dodatek Forsaken Lore, bo nie dodaje nic zasad, a dodaje sporo kart.
Nie dajcie się przerazić masą komponentów - wszystkie są bardzo sensownie i logicznie dopasowane i rozmieszczone, tak, że po pierwszych turach skończy się ból głowy i oczywistym będzie co do czego służy.
Grę uważam za znakomitą i zdecydowanie mogę polecić. Sam po pierwszej rozgrywce wpadłem w klimat i miałem ochotę grać kolejne i kolejne partie. Nikt kto oczekuje klimatycznej gry przygodowej z losowością i masą klimatu się nie zawiedzie. Dla fanów Lovecrafta pozycja 10/10 must have!

Pozdrawiam!


obrazek
Cthulhu Wars
dynamiczna strategia na 10,
Cthulhu Wars to obecnie moja ulubiona gra strategiczna. Wielu porównuje ją do Chaosu w Starym Świecie. Jest również asymetryczna lecz dostarcza całkiem innych wrażeń. Przede wszystkim rozgrywka jest znacznie dynamiczniejsza ze wzglęgu na zasadę ruchu której w poprzednim tytule brak. Dodatkowo, gra bardziej zachęca do walki (nie tylko jedną frakcję jak w przypadku Khorna).

Dzięki masie ogromnych figurek wczucie się w klimat to żaden problem, a gra dostarcza dodatkowych wrażeń i sprawia wrażenie epickich wojen. Nad stołem można się poczuć niczym strateg nad stołem taktycznym przed pójściem na wojnę.

Uważam, że warto darować sobie 2 duże gry dla jednej bardzo dużej i doświadczyć tego co pudełko oferuje, bo warto. Gra jest REWELACYJNA, a dla fanów Lovecrafta i Cthulhu to już spełnienie marzeń (ale większość z nich już ją pewnie ma, czy nie?). Szczerze polecam i wyczekuję niecierpliwie dodatków.

Pozdrawiam!


obrazek
Marvel Legendary: Villains
świetna gra,
Jest to mój ulubiony deck builder, a szczególnie ta wersja Legendary z uwagi na większą różnorodność grafik niż w pierwszej podstawce oraz odwrócenie ról (rzadko można grać kooperacyjnie stroną złych). Pudełko do gry jest bardzo duże, zrobione z myślą aby zmieścić tam wszystkie dodatki. Wszystkie wersje tej gry oraz dodatki łączą się ze sobą i nie ma ograniczeń. Można stworzyć sobie różne scenariusze znane z komiksów, jest wiele poziomów trudności, a dodatki wciąż wychodzą przez co gra ma bardzo dużą regrywalność i szybko się nie znudzi. Dostępna jest wyłącznie angielska wersja językowa jednak bardzo prosto ją zrozumieć nawet osobom ze średnią znajomością języka. Dużo kart to duży wydatek na koszulki, ale na dłuższą metę myślę, że warto. Na koniec dodam, że zastąpiono dużą tekturową planszę, elastyczną matą, którą znacznie łatwiej zmieścić do plecaka i przeżyje na pewno dużo dłuższy czas. Daję ocenę 4/5, ale gdyby skala na to pozwalała dałbym 4,5. Zdecydowanie polecam fanom uniwersum Marvela i gier deck building!