PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Migi

obrazek
Na sygnale
Jaka cena taka gra...,
\"Na sygnale\" kupiłam z ciekawości, ponieważ jest to gra twórców \"Wiochmena\" (którego swoją drogą bardzo lubię). Od początku zastanawiał mnie fakt, że ta gra jest bardzo tania. Co się okazało... jaka cena taka gra. Wydanie jest bardzo kiepskie zaczynając od opakowania kończąc na planszy. Jednak nie to jest dla mnie największym zarzutem. Moim zdaniem ta gra jest słabo zrównoważona. Na opakowaniu jest napisane, że gra się 30-60 minut. My w tę grę grywaliśmy kilka godzin i nigdy nie doszliśmy do końca - max. udało się do 4 pacjentów. Myślę, że z powodu ceny można się na tę grę skusić, jednak nie można od niej oczekiwać zbyt wiele.

obrazek
Talisman: Magia i Miecz
,
Magia i Miecz to gra mojego dzieciństwa. Pamiętam jak fascynujące wtedy były rozgrywki i potyczki z potworami. Przeszkodą nie było nawet to, że nie potrafiąc dobrze jeszcze czytać zgłębialiśmy treści kart, a w zrozumieniu co bardziej zawiłych zasad pomagał nam starszy brat jednego z kolegów. Do Magi i Miecz postanowiłam wrócić po latach z lekką obawą, zastanawiając się czy aby na pewno sprosta moim wymaganiom. Po kilku rozgrywkach mogę powiedzieć, że nie rozczarowałam się! Nadal czuję ten dreszczyk emocji wyciągając karty przygód lub rzucając kością. Co więcej dopiekanie innym graczom stało się dobrą rozrywką (kiedyś tego nie robiłam albo nie pamiętam :) ).
Co do gry mam tylko jeden zarzut odnośnie wykonania - bardzo nie podobają mi się obrazki postaci. Moim zdaniem są koślawe i narysowane mało profesjonalnie. Wszystkie inne grafiki (np. te na kartach przygód) są w porządku, a te na kartach postaci mocno odbiegają od reszty.


obrazek
Dixit
Super zabawa!,
Dixit kupiłam z dwóch powodów: zauroczyła mnie grafika i zachęciła znajoma, która uznała ją za jedną z najlepszych gier w jakie grała. Osobiście nie byłam przekonana, a moje obawy wzmocnił narzeczony, który stwierdził, że w ogóle nie chce mu się w to grać. Na szczęście szybko okazało się, że gra wciągnęła wszystkich - mnie, narzeczonego, znajomych. Dla mnie jest to gra typowo imprezowa \"z jajem\", przy której jest dużo śmiechu (mimo że część grafik jest dość melancholijna). Gorąco polecam, bo jak się już zacznie grać w Dixit, to trudno się od niej oderwać!

obrazek
K2
Bez szału!,
Tę grę mam na swojej półce już ponad rok, jednak nie grywam w nią często. Brakuje mi w niej dreszczyku emocji i interakcji pomiędzy graczami. Na plus działa to, że gra posiada dwie plansze - łatwiejszą (bardziej familijną) i trudniejszą (dla tych co lubią więcej wyzwań). Dodatkowo grafika jest ładna, a zasady dość proste. Jest okej, ale bez zachwytu.

obrazek
Cytadela
Jest świetna!!!,
Z Cytadelą pierwszy raz spotkałam się w wakacje dwa lata temu, gdy kolega przywiózł ją z Anglii. Graliśmy w nią dzień w dzień przez dwa tygodnie i ani przez minutę nie miałam dość (zarówno w mniejszym jak i większym gronie). Obowiązkowo po przyjeździe z wakacji kupiłam własny egzemplarz - już w polskiej wersji językowej. Gra jest niesamowicie wciągająca, sporo zależy od szczęścia, ale trzeba też pomyśleć. Ja uważam Cytadelę za jedną z najlepszych gier w jakie grałam!