PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Lukasz121

obrazek
Magic The Gathering - 2020 Core Set Starter Kit Spellsinger
,
Dość ciekawy zestaw, który nadaje się do nauki zasad gry.Talie są według mnie na podobnym poziomie i w czasie gry nie miałem wrażenia, że któraś jest silniejsza od drugiej. Dodatkowo do zestawu są dołączone 2 kości 20-ścienne w kolorach obu talii ( zwłaszcza czerwona kość wygląda dobrze ) oraz kod do MTG Arena, który dodaje do gry obie talie.

obrazek
X-wing - ARC-170
,
Według mnie całkiem dobry myśliwiec rebelii, który posiada tylną wieżyczkę. W zestawie są też karty, które pozwalają rzucać dodatkową kością ataku kiedy atakuje się podstawową bronią. Według mnie jest też jeden z najlepiej wyglądających modeli myśliwców z I edycji gry.

obrazek
X-Wing: Zestaw dodatkowy A-Wing
,
Myśliwiec Rebelii, który dużą zwrotnością nadrabia niezbyt dużą wytrzymałość i dwie kości ataku. Sam model myśliwca też prezentuje się dobrze.

obrazek
X-Wing: Zestaw dodatkowy TIE Defender
,
Jeden z lepszych myśliwców Imperium i w ogóle mój ulubiony tej frakcji. Jego największą wadą jest koszt punktowy myśliwca ( zwłaszcza z ulepszeniami ) co sprawia, że przy tworzeniu eskadry w przedziale 100 punktów można najwyżej dwa takie myśliwce wystawić. Posiada dużą wytrzymałość ( 3 kości obrony, 3 żetony osłony oraz 3 punkty wytrzymałości ) oraz 3 kości ataku. Posiada też zdolność namierzania, która wg mnie jest przydatna. Drugą mniejszą wadą jest mniejsza manewrowość w porównaniu do innych myśliwców Imperium. Posiada zielone manewry tylko proste. Za to posiada na tarczy manewrów biały koiogram o wartości 4. W zestawie znajdują się dwie karty imiennych pilotów, którzy posiadają całkiem przydatne umiejętności. Sam model myśliwca według mnie należy do jednych z lepszych.

obrazek
X-Wing: Zestaw dodatkowy TIE Advanced
,
Kultowy myśliwiec, który pojawił się pierwszy raz Nowej Nadziei jako osobisty pojazd Dartha Vadera. W grze niestety jest dość przeciętny. Posiada tylko dwie kości ataku przez co w czasie gry często pudłowałem. Kolejną wadą tego myśliwca jest dość wysoki koszt punktowy. Do zalet zaliczyłbym dość dużą manewrowość, trzy kości obrony, które zwiększają szanse na to, że myśliwiec ten nie zostanie zniszczony. Ale największą zaletą TIE Advanced jest Darth Vader jako pilot. Kosztuje on 29 punktów, a jego zdolnością jest możliwość wykonania aż dwóch akcji. Sam model myśliwca oceniam pozytywnie.

obrazek
X-Wing: Zestaw dodatkowy TIE Interceptor
,
TIE Interceptor pojawił się po raz pierwszy w Powrocie Jedi jako następca myśliwców TIE/In. W grze myśliwiec ten posiada 3 kości ataku oraz obrony i zaledwie 3 punkty wytrzymałości, przez co jest podatny na obrażenia krytyczne. Myśliwiec ten posiada bardzo dobrą manewrowość, z którą równać mu się może jedynie rebeliancki a-wing. Myśliwiec też wymaga niezbyt dużo punktów eskadry. TIE Interceptor posiada takie przydatne umiejętności jak dopalacz czy namierzanie. W zestawie znajdują się dwaj najlepsi piloci dla tego myśliwca. Sam model myśliwca zrobił na mnie pozytywne wrażenie.