PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika Lookson83

obrazek
Szarlatani z Pasikurowic
Genialna ,
Nad tą grą zastanawiałem się długo ponieważ tytuł wydawał się zbyt infantylny. Ciekawość wzięła jednak górę i jak się okazało nie ocenia się książki po okładce. Gra jest bardzo dobra. U nas sprawdza się zarówno w gronie rodzinnym (dzieci 8 i 10 lat) jak i w dorolym towarzystwie. Mechanizm bag building i push your luck powodują dużo emocji i śmiechu podczas rozgrywki.
Zdecydowanie polecam. Z niecierpliwością oczekuje na dodatek.


obrazek
Century Korzenny Szlak
Splendor Killer,
Gra zagościła u mnie niedawno, ponieważ uwielbiam splendor i zastanawiałem się nad powielaniem gier o podobnej mechanice i tematyce. Century jest naprawdę świetny. Mam wrażenie że więcej możliwości kombinowania niż w splendorze a no tego literalnie 2 strony instrukcji powodują że ta gra jest dla każdego. IMO idealny tytuł do wprowadzania w świat gier planszowych. Oczywiście kostki nie są tak okazałe jak żetony ze Splendoru, przez które czujemy się jakbyśmy byli w kasynie :), ale metalowe monety są wyśmienite. Jestem pewien że nabędę całą trylogię.

obrazek
Reef
Super gra rodzinna,
Bardzo dobra gra. Po azulu zacząłem szukać innych abstrakcyjnych gier logicznych i reef okazał się strzałem w 10.

obrazek
Dochodzenie
Wow,
Świetna gra imprezowa. Do tej pory prym wiódł Avalon, ale dochodzenie naprawdę robi robotę. Super klimat. Minus jedyny jest taki że trzeba grać z odpowiednimi osobami.